سلامتی و پزشکی

نقد فیلم مامانِ کوچک (Petite Maman)؛ دختر بودن، مادر بودن و دوستی

بعد از فیلم درخشان سیمای زنی در آتش، سلین سیاما (کارگردان) به سراغ داستانی همانقدر مجذوب کننده و درجه یک رفته است. داستانی که جزئیاتش حتی بیشتر و دقیق تر از فیلم قبلی است. این فیلم با اینکه در شرایط قرنطینه و با گروهی کوچک از بازیگران ساخته شده و زمانش...

30 دی 1400

تور ارزان آلمان: معاون مؤسسه روبرت کخ آلمان: ساخت واکسن کرونا در ایران یک موفقیت بزرگ است

معاون موسسه روبرت کخ آلمان گفت: ساخت واکسن های متعدد کرونا به وسیله ایران و تزریق گسترده واکسن، یک موفقیت بسیار بزرگ است و خیلی از افراد و مجامع بین المللی به موفقیت های ایران در واکسیناسیون اذعان نموده اند.

18 دی 1400

صبحانه؛ وعده ای حیاتی برای دیابتی ها

متخصصان انگلیسی می گویند افراد مبتلا به دیابت باید در وعده صبحانه به سطح قند خون خود توجه داشته باشند.

7 دی 1400

ابتلای بیش از هزار دانش آموز یزدی به کرونا

معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: از ابتدای مهرماه تا هفته سوم آبان ماه 1400 دانش آموز یزدی به کرونا مبتلا شده اند.

27 آذر 1400

ایکتیوز ولگاریس چیست و چگونه درمان میشود؟

ایکتیوز ولگاریس یک بیماری پوستی ارثی است که در نتیجه بروز جهش ژنتیکی بر روی پروتئین غول پیکر filaggrin به وجود می آید و ابتلا به بیماری ایکتیوز ولگاریس باعث می شود تا فرآیند طبیعی ریزش پوست با مشکل روبرو شده در آن سلول های مرده پوست نمی ریزد. این امر باعث...

16 آذر 1400

چند درصد مردم موافق اجباری شدن واکسن کرونا هستند؟

تهران (پانا) - نتایج نظرسنجی اخیر مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) درخصوص اجباری شدن تزریق واکسن کرونا نشان می دهد، 75.1 درصد پاسخگویان موافق اجباری شدن این موضوع هستند.

11 آذر 1400

همه جیز راجع به داکرایوسیتیت

عفونت مجرا، کیسه یا غده اشکی ، داکریوسیستیت نام دارد. میکروب های عامل عفونت می توانند به سایر افراد منتقل شوند. عفونت مجرا یا کیسه اشکی در تمام سنین رخ می دهد اما در بچه ها شایع تر است .

7 آذر 1400

واکسن کرونا برای بچه ها 5 تا 11 ساله در آمریکا مجوز گرفت

مقامات بهداشتی آمریکا تزریق واکسن کرونای فایزر به بچه ها پنج تا 11 ساله را تایید کردند.

5 آذر 1400

دلیل رفتار تحقیر آمیز محمود شهریاری از زبان خودش !

خبرنگاران: محمود شهریاری مجری سابق تلویزیون با انتشار فیلم جدیدی از خود درباره فیلم تبلیغات پیتزا که از او منتشر شده بود توضیحات جدیدی داد.

25 آبان 1400

جامعه مدنی و رنج پیری

آن که خوب پیر می گردد، از پیر شدن نمی هراسد و رنج های پیری را با بردباری تاب می آورد، و آن که بد پیر می گردد، از واقعیتی به نام پیری می ترسد.

23 آبان 1400

خشکی لب ها چه دلیلی دارد و درمان آن چیست ؟

خشکی لب معمولا در فصل زمستان شدیدتر است، اما این مشکل در هر فصلی از سال می تواند رخ دهد. از آب و هوای خشک گرفته، تا شرایط پزشکی خاص، هر کدام می توانند دلیل خشکی لب های شما باشند. در ادامه قصد داریم شما را با دلیل این عارضه و درمان های موجود برای برطرف...

17 آبان 1400

اطلاعاتی درباره دیابت نوع یک

وقتی دیابت نوع یک دارید یعنی لوزالمعده نمی تواند انسولین تولید کند. انسولین هورمون حیاتی است که به سلول های بدن کمک می کند قند را به انرژی تبدیل کنند. زمانی این اتفاق نیافتد، قند در خون ساخته می شود و می تواند به سطح خطرناکی برسد. افراد مبتلا به این...

15 آبان 1400

12 خاصیت درمانی گیاه حنا

خواص حنا برای مو و پوست حنا (Henna) گیاهی دارویی است که به خاطر خواص درمانی فراوان اش از گذشته تا به امروز هواداران زیادی داشته است. خواص حنا برای جلوگیری از ریزش مو، درمان بی خوابی و کاهش فشار خون بسیار موثر است.

14 آبان 1400

ظلم بعضی شرکت های بورسی در حق سهام داران حقیقی، رسوب سود سهام داران در حساب شرکت ها

شرکت های بورسی بر اساس قانون باید از طرق سامانه سجام نسبت به پرداخت سود تقسیمی سالانه خود اقدام نمایند؛ با این وجود هنوز بسیاری از شرکت ها از انجام این کار امتناع می نمایند، موضوعی که تا به امروز موجب تضییع حقوق سهام داران خرد شده است.

12 آبان 1400

کنترل سندروم روده تحریک پذیر با رژیم غذایی

سلامت روده نقشی مهم در سلامتی کلی بدن دارد. زیرا این روده است که مواد مغذیِ موجود در غذاها را جذب می کند. یکی از مسائل رایج درمورد سلامت روده، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) است. متأسفانه این بیماری درمان قطعی ندارد و صرفا با کنترل استرس، پرهیزهای غذایی...

10 آبان 1400

نکاتی درباره مصرف چای سبز در دوران شیردهی

در این مقاله توصیه هایی برای مصرف چای سبز در دوران شیردهی ارائه می گردد.

9 آبان 1400

مقاله: تعبیر خواب زنده شدن مرده در خواب، دیدن مرده در خواب که زنده شده

جابر مغربی می گوید: اگر کسی در خواب دید، مرده را زنده کرد، نشانه آن است که یک شخص زنده را به اسلام دعوت می نماید و آن فرد مسلمان می شود.

9 آبان 1400

اگر می ترسی از دندان پزشکی...

ترس از دندان پزشکی شدت و ضعف دارد و از حالت های خفیف تا شدید و بیمارگونه را شامل می گردد. عوامل مختلفی ممکن است باعث ترس از دندان پزشکی گردد (از درد و تجربه بد در مطب دندانپزشکی تا برخورد سرد و آهنین برخی دندانپزشکان)

4 آبان 1400

کالریهای موجود در گوجه فرنگی گیلاسی

گوجه فرنگی گیلاسی، گونه کوچکتر گوجه فرنگی معمولی است که می تواند در غذاهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این مقاله اطلاعاتی را در خصوص ارزش غذایی و همچنین کالریهای موجود در گوجه فرنگی

2 آبان 1400

چگونه سطح هموگلوبین را افزایش دهیم

گفته می شود که یک رژیم غذایی غنی از آهن برای حفظ سطح طبیعی هموگلوبین کافی است. گاهی اوقات، با توجه به علت و شدت این بیماری، مکمل و درمان هم ممکن است نیاز باشد.

1 آبان 1400
تعداد: (229)