علم و تکنولوژی

یولاف زراعی، امنیت غذایی و توسعه پایدار

انجمن علمی دانشجویی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی دانشگاه رازی کرمانشاه نشست تخصصی یولاف زراعی ضامن سلامتی، امنیت غذایی و توسعه پایدار را برگزار می کند.

30 دی 1399

نانوحسگرهای نوری آلودگی خاک و گیاهان را رصد می&zwnjکند

یک گروه تحقیقات بین المللی از نوعی نانوحسگر برای رصد آلودگی خاک و گیاهان استفاده نموده است. پیش از این از طیف سنجی برای این کار استفاده می شد که بسیار زمان بر بود.

19 دی 1399

دستگیری 22 دزد با 28 فقره سرقت در چهارمحال و بختیاری

فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: مأموران فرماندهی انتظامی استان طی 24 ساعت گذشته 22 دزد را با 28 فقره سرقت دستگیر کردند.

15 دی 1399

افزایش فساد مالی ریشه در ناکارآمدی دستگاه های نظارتی

خبرنگاران/مازندران عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه مازندران گفت:افزایش فساد مالی ریشه در ناکارآمدی دستگاه های نظارتی دارد.

14 دی 1399

بودجه دانشگاه شهرکرد برای سال آینده اعلام شد

براساس لایحه تقدیمی دولت به مجلس، بودجه دانشگاه شهرکرد برای سال آینده هزار و 866 میلیارد و 418 میلیون ریال پیش بینی شده است.

13 دی 1399

زمان انتخاب رشته دستیاری تخصصی تمدید شد، تغییر ظرفیت پذیرش

زمان انتخاب و ویرایش رشته - محل جهت تکمیل ظرفیت چهل و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی تمدید شده است و ظرفیت رشته محل ها نیز تغییر کرد.

10 دی 1399

جذاب ترین فیلم های آخرالزمانی

این روزها جهان درگیر اخبار ویروس کرونا است. ویروسی که هزاران نفر از مردم سراسر جهان را درگیر خود کرده و حتی توانسته بسیاری را به کام مرگ بکشاند. کشورهای مختلفی محدودیت های مسافرتی ایجاد کرده اند و بسیاری از شهرهای جهان قرنطینه شده اند. اخبار ویروس کرونا،...

9 دی 1399

اسپاتیفای هم به جمع اپلیکیشن های دارای استوری می پیوندد

اسپاتیفای در حال آزمایش عمومی استوری است و انتظار می رود که این ویژگی در آینده ای نزدیک در این اپلیکیشن قابل استفاده باشد.

8 دی 1399

ضوابط جدید صدور چک از 22 آذر ، اطلاعات چک حتماً در صیاد ثبت شود

بانک مرکزی و شبکه بانکی به منظور اجرای قانون جدید، تمهیدات لازم را برای ثبت چک در سامانه صیاد توسط دارندگان چک فراهم کرده است، لازم به ذکر است کارسازی چک تا اطلاع ثانوی به روال سابق همچنان ادامه دارد.

5 دی 1399

ایران چه زمانی واکسن کرونا را دریافت می کند؟

با اعلام خبر کشف واکسن کرونا، موجی از امیدواری در دنیا شکل گرفته است تا هرچه زودتر از دست این ویروس منحوس که از سال گذشته همه ابعاد مختلف زندگی را تحت تأثیر گذاشته، رها شویم.

4 دی 1399

هشدار وزارت علوم نسبت به برگزاری جشنواره های علمی نامعتبر ، با برگزارکنندگان برخورد حقوقی می گردد

مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم نسبت به برگزاری جشنواره های نامعتبر هشدار و از برخورد حقوقی با برگزار کنندگان آن اطلاع داد.

3 دی 1399

آذری: آقای مددی! شما باعث شکست استقلال شدید، مجیدی و فکری با نکونام رقابت زیرجلدی دارند

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان اعتقاد دارد دو سرمربی اخیر استقلال با جواد نکونام، رقابتی زیرپوستی دارند.

3 دی 1399

خون بندناف زباله بیولوژیک نیست

تهران (پانا) - به گفته مدیرعامل بانک خون بندناف رویان حوزه پزشکی نشان داد به خون بندناف نمی توان زباله اطلاق کرد، بلکه ثروت نهفته ای است که کاربردهای مختلفی در حوزه پزشکی دارد.

27 آذر 1399

استفاده از گلاب برای ضدعفونی؛ ممنوع

تهران (پانا) - براساس پژوهشهای اجرا شده و به گفته محققان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گلاب هیچ نقشی در ضدعفونی سطوح و دست ها در برابر ویروس کرونا ندارد. برای ضدعفونی از الکل و وایتکس، براساس دستورالعمل های اعلام شده بهره ببرید.

21 آذر 1399

خبرنگاران بیستمین اجلاس سران سازمان شانگهای زیر سایه سنگین کرونا

مسکو - خبرنگاران - بیستمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای (SCO) امروز سه شنبه در اوج همه گیری ویروس کرونا (کویید-19) در قالب کنفرانس ویدویی (انلاین) با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و با میزبانی روسیه برگزار می گردد.

19 آذر 1399

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور از امروز

تهران (پانا) - پذیرفته شدگان نهایی آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزشی از امروز 14 آبان ماه می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

12 آذر 1399

کرونا در اروپا، از هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره عواقب قرنطینه های سراسری تا افزایش چشمگیر مرگ های کرونایی

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره عواقب قرنطینه های سراسری در این اتحادیه و افزایش چشمگیر مرگ های کرونایی در اروپا خبر می دهد.

11 آذر 1399

نقش مضر و مخرب دخالت والدین در زندگی فرزندان

دخالت والدین در زندگی زوج های جوان موجب ایجاد تعارض در زندگی آنان شده و فرزندان باید حد و حدود دخالت خانواده اشان در زندگی خود را مشخص کنند.

8 آذر 1399

کار خانگی در اروپا

ترجمهیکی از مشاغل خانگی پیروز برای مردان و زنان مترجمی است زیرا که حدود یک چهارم از تعداد مترجمین به صور کامل خود اشتغال هستند. مترجمی به عنوان مشاغل خانگی پر سود تلقی نمی گردد زیرا که این کار به طور متوسط سالانه 40هزار یورو در اروپا درآمد دارد یعنی کمتر...

8 آذر 1399

حل مشکل اعضای هیات علمی فاقد ردیف استخدامی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی

معاون اداری اقتصادی و مدیریت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ازحل مشکل اعضای هیات علمی فاقد ردیف استخدامی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی اطلاع داد.

7 آذر 1399
تعداد: (51)