تور اروپا: چین و اروپا برای انتقال داده از مریخ همکاری کردند

به گزارش آقای معلم، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپیس، کاوشگر ژورانگ طوری طراحی شده تا فقط با مدارگرد خود (تیان ون 1) ارتباط برقرار کند. اما این کاوشگر مدتی طولانی تر از مأموریت برنامه ریزی شده خود فعال مانده و مدارگرد آن نمی تواند داده های زیادی را منتقل کند. بنابراین چین و اروپا تصمیم گرفتند طی آزمایشی داده های ژورانگ را به مارس اکسپرس و به زمین منتقل نمایند.

تور اروپا: چین و اروپا برای انتقال داده از مریخ همکاری کردند

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

این فرایند کمی چالش برانگیز بود زیرا تجهیزات ارتباطی ربات ها با یکدیگر تناسب نداشت. ژورانگ می تواند داده ها را در فرکانسی منتقل کند که برای مارس اکسپرس قابل ردیابی باشد، اما برعکس این فرایند ممکن نیست. بنابراین ژورانگ فقط داده ها را به مدار گرد می فرستد.

در 20 نوامبر امسال میلادی مدارگرد مارس اکسپرس از ارتفاع 4 هزار کیلومتری ژرانگ در منطقه Utopia Planitia مریخ گذشت و داده هایی را دریافت کرد و در مرحله بعد آن را به مسافت 370 میلیون کیلومتری در ایستگاه های سازمان فضایی اروپا روی زمین فرستاد. در مرحله بعد داده ها به مرکز کنترل پرواز هوافضای پکن منتقل شد.

کاوشگرهای مریخی انبوهی از داده های علمی جمع آوری می نمایند اما تجهیزات ارتباطی وسیعی ندارند. درعوض آنها داده ها را به مدارگردها منتقل می نمایند تا حجم انبوهی را به زمین برسانند.

مأموریت مارس اکسپرس سازمان فضایی اروپا شامل دو بخش مدارگرد و دیگری بیگل2 است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 894

به "تور اروپا: چین و اروپا برای انتقال داده از مریخ همکاری کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا: چین و اروپا برای انتقال داده از مریخ همکاری کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید