شورای شهر مینیاپولیس رأی به انحلال پلیس این شهر داد

به گزارش آقای معلم، اعضای شورای شهر مینیاپولیس که طی یک ماه اخیر به دلیل قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس به شدت تحت فشار بوده اند، با صد در صد آرا تصمیم به انحلال اداره پلیس این شهر گرفتند.

شورای شهر مینیاپولیس رأی به انحلال پلیس این شهر داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آسوشیتد پرس، اعضای شورای شهر مینیاپولیس امروز آدینه طرحی را به تصویب رساندند که به موجب آن امکان انحلال پلیس این شهر و جایگزین شدن آن با یک اداره جدید با ساختاری متفاوت فراهم می گردد.

در نشست امروز شورای شهر مینیاپولیس که یک ماه پس از قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس در این شهر و تحت فشار اعتراضات گسترده دنیای در واکنش به این قتل نژادپرستانه برگزار گردید، هر 12 نفر عضو شورای شهر مینیاپولیس به طرحی که می تواند منجر به انحلال پلیس این شهر گردد، رأی مثبت دادند.

شورای شهر مینیاپولیس در نظر دارد که یک اداره جدید به نام اداره امنیت اجتماع و پیشگیری از خشونت را جایگزین اداره پلیس این شهر کند؛ اداره ای که ادعا می گردد ساختار متفاوتی با اداره پلیس دارد و یک رویکرد کل نگر و مبتنی بر سلامت عمومی جامعه را دنبال خواهد نمود.

روز دوشنبه 25 می (5 خرداد) یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه پوست غیرمسلح به نام جورج فلوید را در شهر مینیاپولیس با فشار دادن زانوی خود بر گردن او به قتل رساند و پس از آن ایالت های مختلف آمریکا و همچنین کشورهای دیگر دنیا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده اند.

پس از قتل جورج فلوید توسط پلیس، بحث انجام اصلاحات اساسی در پلیس آمریکا و فراتر از آن بحث قطع کردن بودجه پلیس یا حتی انحلال آن در آمریکا داغ شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته تحت فشار شدید افکار عمومی، طی مراسمی در کاخ سفید فرمان اجرایی شروع اصلاحات در پلیس آمریکا را امضا کرد.

دونالد ترامپ پیش از امضای این فرمان اجرایی اظهار داشت که به موجب اصلاحات جدید، کوشش می گردد تا با ارائه آموزش های لازم به نیروهای پلیس در زمینه استفاده از زور علیه مظنونان، استانداردهای پلیس آمریکا ارتقا یابد.

به گفته دونالد ترامپ، در قالب اصلاحات جدید، نیروهای پلیس اجازه نخواهند داشت جز در مواردی که جانشان در خطر باشد، بر گردن مظنونان فشار وارد نمایند.

رئیس جمهور آمریکا در مراسم امضای فرمان اجرایی برای شروع اصلاحات در پلیس آمریکا، مخالفت خود با قطع کردن بودجه پلیس از سوی دولت فدرال این کشور را ابراز داشت و سیاستمدارانی که خواهان قطع شدن بودجه پلیس هستند را افرادی بسیار کوچک خواند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 43

به "شورای شهر مینیاپولیس رأی به انحلال پلیس این شهر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای شهر مینیاپولیس رأی به انحلال پلیس این شهر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید