طراحی تراکت: جزئیاتی از یک قرارداد فوق العاده عجیب در باشگاه تراکتور

به گزارش آقای معلم، تقریبا روزی نیست که خبری عجیب از باشگاه تراکتور شنیده نشود؛ از عقد قرارداد یورویی با دو بازیکن ایرانی و ثبت ریالی آن در سازمان لیگ گرفته تا فهرست بدهی این باشگاه و در ادامه هم سه قفله شدن پنجره نقل و انتقالاتی این تیم به علت شکایت استوکس، کنستانت و پاتریک.

طراحی تراکت: جزئیاتی از یک قرارداد فوق العاده عجیب در باشگاه تراکتور

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی تراکت از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

در روزهایی که بحث مطالبات کنستانت از باشگاه تراکتور و بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی این تیم داغ شده و باشگاه تبریزی با صدور اطلاعیه ای خبر از پرداخت مطالبات این بازیکن تا چند روز آینده داده است، خبرنگار تسنیم به اطلاعاتی از قرارداد تراکتور با کنستانت دست یافته که نکات قابل تأملی در آن وجود دارد.

نکته بسیار مهم و عجیبی که در قرارداد کنستانت با باشگاه تراکتور به چشم می خورد، نام شخصی به نام آرش شکری است که با مسئولیت مدیر باشگاه تراکتور با این بازیکن گینه ای قرارداد بسته است. کسی که هیچ گاه به طور رسمی سمتی در باشگاه تراکتور نداشته و در زمان عقد قرارداد این باشگاه با کنستانت، علیرضا اسدی مدیرعامل سرخ های تبریزی بود.

حال سؤال این است که آرش شکری در آن موقع چه نقشی در این انتقال و چه سمتی در باشگاه داشته که نامش در قرارداد دیده می گردد؟ قراردادی که به مدت سه فصل و نیم بسته شده و بر اساس آن باشگاه تراکتور برای نیم فصل اول 200 هزار یورو، برای فصل دوم 400 هزار یورو و برای فصل سوم و چهارم هر کدام 500 هزار یورو باید به این بازیکن پرداخت می کرد. قراردادی که البته به علت مشکل قلبی کنستانت فسخ شد تا این بازیکن بدون یک دقیقه بازی برای تراکتور با شکایت به فیفا در آستانه دریافت غرامت 904 هزار یورویی باشد. باید به این نکته هم اشاره نمود که تراکتوری ها در زمان فسخ قرارداد با این بازیکن هم چیزی حدود 250 هزار یورو به او پرداخت نموده بودند.

نکته عجیب دیگر در قرارداد کنستانت، ضمیمه شدن یک تعهدنامه به قرارداد اول است که صراحتا در آن اسم شده طبق آزمایشات باشگاه تراکتور در ایران این بازیکن، آریتمی (مشکل قلبی) خفیف دارد و در بندهای دیگر آن ذکر شده، کنستانت شخصا مسئولیت پزشکی و فیزیکی حضور در تراکتور با این شرایط را می پذیرد و عواقب آن به عهده خود بازیکن است.

در بندهای دیگر این تعهدنامه اما باشگاه تراکتور شرایطی را برای غیبت احتمالی این بازیکن در تمرینات، کسر مبلغ و حتی فسخ قرارداد در نظر گرفته که با توجه به شکایت بازیکن و رای صادره در فیفا و تایید آن در دادگاه CAS، به نظر می رسد بندهای موجود در تعهدنامه وجاهت قانونی نداشته است. این تعهد نامه هم از سوی شخصی به نام آرش شکری با اسم مدیر باشگاه با کنستانت منعقد شده است. شخصی که شنیده می گردد در دفتر محمدرضا زنوزی در ترکیه فعالیت دارد.

سؤالی که مدیران باشگاه تراکتور باید به آن پاسخ دهند این است که آرش شکری با چه مسئولیتی در باشگاه تراکتور اقدام به عقد قرارداد با کنستانت نموده است؟ چرا قبل از انجام تست پزشکی قرارداد بسته شده و ضمیمه کردن یک تعهدنامه که مورد قبول محاکم بین المللی نیست، با مشاوره کدام وکلای باشگاه تراکتور اجرا شده که حالا پرونده ای 904 هزار یورویی روی دست باشگاه بگذارد؟

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 750

به "طراحی تراکت: جزئیاتی از یک قرارداد فوق العاده عجیب در باشگاه تراکتور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی تراکت: جزئیاتی از یک قرارداد فوق العاده عجیب در باشگاه تراکتور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید