تشکیل اتاق فکر در وزارت خارجه برای انتخابات 1400 صحت دارد؟

به گزارش آقای معلم، خبرنگاران : خطیب زاده در پاسخ به به این سوال که آیا این مطلبی که اخیرا با منبع ناشناس با عنوان اتاق فکر انتخاباتی نیاوران پخش شده صحت دارد، تاکید کرد که این گزارش، ساختگی و کذب است.

تشکیل اتاق فکر در وزارت خارجه برای انتخابات 1400 صحت دارد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از قرن نو، اخیرا خبری توسط یکی از کانال های تلگرامی منتشر شد که مدعی تشکیل اتاق فکری در وزارت خارجه به ریاست دکتر صدر به منظور کادر سازی برای انتخابات 1400 بود.

تازه ترین خبرها و تحلیل های مالی را در اینستاگرام خبرنگاران مشاهده کنید

در این خبر ادعا شده بود که انتصاب سفرای جدید از بین اصلاح طلبان از اهداف جلسات اتاق فکر است؛ زمینه سازی برای جنگ روانی علیه نیروهای انقلابی و استخدام نیروهای جدید در وزارت خارجه از اعضای ستاد روحانی و دفاع از برجام از ادعاهای دیگر این خبر بود.

در پی نشر این خبر خبرگزاری آریا طی تماسی با خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه واقعیت را جویا شد.

خطیب زاده در پاسخ به به این سوال که آیا این مطلبی که اخیرا با منبع ناشناس با عنوان اتاق فکر انتخاباتی نیاوران پخش شده صحت دارد، تاکید کرد که این گزارش، ساختگی و کذب است.

خطیب زاده عنوان کرد: افرادی که کمترین آشنایی با مرکز مطالعات وزارت امورخارجه دارند میدانند که این مرکز صرفا یک اندیشکده در طراز بین المللی در حوزه سیاست خارجی و بازوی تحقیقاتی، فکری و اندیشه ای وزارت امور خارجه در انجام وظایف محوله میباشد و تاسیس آن به سال 1363 و زمان آقای دکتر ولایتی بر می گردد.

در طی نزدیک به 4 دهه فعالیت این موسسه، همیشه میزبان جلسات مستمری با حضور شخصیت های مختلف داخلی و بین المللی و از جمله با حضور وزرای امورخارجه با تمرکز بر موضوعات سیاست خارجی بوده است.

خطیب زاده ادامه داد: جلسات راهبردی مرکز مطالعات با حضور وزیر امورخارجه نزدیک به 5 سال است که به صورت منظم و هفتگی با حضور اساتید و کارشناسان برجسته روابط بین الملل فارغ از دیدگاه های سیاسی آنها و همچنین تعدادی از مدیران فعلی و سابق ارشد وزارت امورخارجه برگزار میگردد که در چارچوب استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی پیگیری شده است.

وی تاکید کرد: اتفاقا طی یکسال گذشته جلسات راهبردی به علت محدودیت های کرونایی بسیار کم شده و تعداد انگشت شماری برگزار شده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه نمود: موضوعات جلسه صرفا مسائل روابط خارجی است و هیچ بحث داخلی نمی گردد. آقای دکتر صدر هم به عنوان یکی از معاونین اسبق وزارت امورخارجه و عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، صرفا یکی از اعضای این جلسه است و مسئولیت مستقیمی در جلسه ندارد. مدیریت این جلسه نیز با رئیس مرکز آقای دکتر سجادپور است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 381

به "تشکیل اتاق فکر در وزارت خارجه برای انتخابات 1400 صحت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل اتاق فکر در وزارت خارجه برای انتخابات 1400 صحت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید