برای سایت دفن پسماند اهواز پرونده قضایی تشکیل می شود

به گزارش آقای معلم، خبرنگاران/خوزستان معاون دادستان عمومی و انقلاب اهواز با اشاره به مسائل سایت دفن پسماند صفیره گفت: در خصوص سایت دفن پسماند اهواز باید پرونده قضایی تشکیل شود؛ بحث سلامت مردم و اجرا نشدن وظایف قانونی محول شده به یک شخص، دو بعد این پرونده هستند.

برای سایت دفن پسماند اهواز پرونده قضایی تشکیل می شود

محمد گراوند در کارگروه مدیریت پسماند خوزستان که امروز (18 تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار گشت، با اشاره به مسائل سایت دفن پسماند صفیره اهواز، خطاب به مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز، اظهار کرد: وظیفه مدیرعامل این سازمان، ساماندهی پسماند شهر است. با وجود اطلاع از معضلات پسماند، دو سال است که در این سمت هستید در حالی که کرونا از چند ماه پیش شیوع پیدا نموده است، چه بهانه ای می آورید؟

به گزارش خبرنگاران، وی افزود: در ابتدای مدیریت عنوان کردید که بودجه نیست. سازمان مدیریت پسماند یک سازمان است که باید برای کارهای مورد نیاز بجنگد. ما مدیر کاربلد و فعال می خواهیم و گرنه هر کسی می تواند مدیر باشد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: قرار دریافت در سمت مدیریت پسماند اهواز، مهم و حیاتی است و با سلامتی مردم در ارتباط است. این مسئولیت به آقای قنواتی تحویل داده شده است اما پس از گذشت دو سال، هر روز شرایط بدتر از دیروز می شود و تنها، کارهای موقت انجام می شود.

گرواند شرح داد: کار از حرف زدن گذشته و مدت زیادی است که با این معضل روبرو هستیم؛ در خصوص سایت دفن پسماند اهواز باید پرونده قضایی تشکیل شود؛ بحث سلامت مردم و اجرا نشدن وظایف قانونی محول شده به یک شخص، دو بعد این پرونده هستند.

وی با اشاره به سخنان مدیرعامل سازمان پسماند مبنی بر اینکه به دلیل انتقال زباله های شیبان به سایت صفیره، بر مسائل سایت دفن پسماند اهواز اضافه نموده شده است، گفت: مگر برای زباله های اهواز برنامه ریزی دارند که می گویند با اضافه نموده شدن زباله های شیبان، کار خراب شده است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب اهواز اظهار کرد: ما دور هم می نشینیم تا کاری را انجام دهیم و نباید این قدر از یأس صحبت کنیم. اگر قرار است این صحبت ها را بشنویم، یک شخص عادی نیز می تواند این کار را انجام دهد. آنچه اهمیت دارد این است که یک مدیر در شرایط سخت، کار انجام دهد. اگر شرایط گل و بلبل باشد، یک شخص عادی نیز می تواند کار انجام دهد.

وی افزود: در بحث مشکل آب غیزانیه، یکی از مدیران موظف بود در شرایط بحران، کار آبرسانی را انجام دهد اما در تماسی که با وی داشتم، گفت نمی توانم کار را انجام دهم و پول نداریم. با تشکیل پرونده قضایی و صدور دستور بازداشت وی، کار آبرسانی انجام شد. اگر کسی می تواند کاری انجام دهد باید کار را انجام دهد و چرا باید منتظر بمانند تا از چنین روش هایی استفاده کنیم؟

گراوند با اشاره به رهاسازی زباله در قسمت هایی تالاب شادگان، گفت: تالاب شادگان از مواردی است که آبرو و حیثیت خوزستان محسوب می شود؛ چرا داریم با آبروی این استان بازی می کنیم؟ این بهانه تراشیدن است؛ بودجه ای که برای تالاب در نظر گرفته می شود برای توسعه کارهای قهری و یا برنامه های توسعه ای در نظر گرفته شده است نه اینکه ما امری حادث کنیم و برای این کار هزینه کنیم. آشغال در تالاب شادگان بریزیم و بعد برای حل این مساله هزینه کنیم. با این روش یعنی قانون را دور می زنیم.

وی با اشاره به مسائل ایجاد سایت دفن زباله در آبادان و خرمشهر بیان نمود: آبادان، پتانسیل ایجاد یک سایت دفن زباله به روز را دارد و باید داشته باشد. اگر از نظر موقعیت جغرافیایی امکان احداث سایت وجود دارد در نزدیکی آبادان یا در صورت عدم امکان، در مجاورت سایت دفن زباله خرمشهر مکانی برای سایت دفن زباله آبادان پیش بینی شود. به دلیل شرایط تالاب شادگان و مسائل زیست محیطی، یک روز هم نباید این شرایط ادامه داشته باشد. باید عزم جدی برای حفظ تالاب شادگان داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 54

به "برای سایت دفن پسماند اهواز پرونده قضایی تشکیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای سایت دفن پسماند اهواز پرونده قضایی تشکیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید