تصمیمات حمایتی جدید دولت از مستاجران

به گزارش آقای معلم، خبرنگاران : سخنگوی دولت گفت: در جلسه ستاد اقتصادی برای حمایت از مستاجران تصمیماتی همچون بسته حمایتی، بسته سیاستی و اقتصادیات بر خانه های خالی گرفته شده که جزئیاتش به زودی اطلاع رسانی می شود.

تصمیمات حمایتی جدید دولت از مستاجران

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در پی ابتلای سخنگوی دولت به ویروس کرونا، نشست خبری این هفته علی ربیعی نیز به صورت مکتوب برگزار شد که طی آن وی در سومین بخش از پاسخگویی به پرسش خبرنگاران در جواب، سوالی درباره شرایط مسکن و اینکه آیا دولت با مقصران این اتفاق برخورد می کند، اظهار کرد: اولا مسائل امروز بازار مسکن تابع بازارهای دیگر همچون کالا و ارزو همچنین نقدینگی انباشته شده و تمایل مردم به حفظ سرمایه است. حوزه مسکن در دولتهای یازدهم و دوازدهم هیچ وقت تعطیل نشده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: آنچه که رئیس جمهور بیان کرده اند معطوف به سعی بیشتر دولت در اتمام پروژه های ناتمام و بدون خدمات و عمدتا در بافتهای فرسوده است.

وی گفت: بزرگترین عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم در بخش مسکن مهر اجرا شده است. بیش از 1 میلیون وسیصد هزار واحد مسکن مهر در دولت دوازدهم اجرا شده است که عموما فاقد زیرساخت لازم بوده اند و هزینه و زحمات زیادی برای ساخت تنها متحمل شده است.

واگذاری اراضی دولتی حریم شهرها به وزارت راه

ربیعی تاکید کرد: طبق تصمیم دولت، سازمان ها و دستگاه های دولتی باید اراضی دولتی واقع شده در محدوده و حریم شهرها را برای بهره برداری به وزارت راه و شهرسازی واگذار کنند.

سخنگوی دولت یادآور شد: در جلسه ستاد اقتصادی نیز برای حمایت از مستاجران تصمیمات جدی در قالب بسته حمایتی، بسته سیاستی و اقتصادیات بر خانه های خالی گرفته شده است که بزودی جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

ربیعی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا دولت حاضر است لیستی شفاف از کنندگان مجلس دهم را که به کارگرفته منتشر کند، تاکید کرد: همواره در تمامی ادوار مجلس تعدادی از کارکنان دولت ودستگاه های اجرائی در میان کنندگان مجلس هستند و این افراد پس از اتمام دوره کنندگی به دستگاههای خود برمی گردند.

وی یادآور شد: بررسی های من نشان می دهد تعدادی از آنها درحال حاضر در مرخصی یا در مرخصی بدون حقوق بسر میبرند. بنابر این در آینده نزدیک و با بازگشت این دوستان به محل کار سابق خود مشخص خواهد شد چه کسانی به محل کار خود در دستگاه های اجرائی و دولت بازگشته اند.

سخنگوی دولت ادامه داد: اساس گردش نخبگان این است که افراد وقتی از مسندی کنار میروند همانند یک شهروند به جایگاه خود برگردند و هیچ کس بدون شایستگی در جایگاهی قرارنگیرد.

ربیعی گفت: البته یقینا باید از تجربه چندین ساله این افراد در حوزه سیاستگذاری و قانونگذاری در حوزه های مختلف استفاده لازم را کرد.

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که واکنش دولت به گزارش بی بی سی در مورد پنهان کاری در زمینه آمار و ارقام مربوط به کرونا چیست، اظهار کرد: این موضوع بارها از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت مورد اشاره قرارگرفته است. در ایران همانند بسیاری کشورهای جهان آمار ابتلا ومرگ و میر به این بیماری بر اساس تست PCR مشخص و بطور قطعی اعلام می شود. ما در ایران حتی افراد دارای بیماری زمینه ای و سالمندان مبتلا که دارای تست مثبت هستند را جزو آمار قطعی اعلام می کنیم در حالیکه در بسیاری از کشورهای جهان اساسا این دو گروه را اعلام نمی کنند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 112

به "تصمیمات حمایتی جدید دولت از مستاجران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیمات حمایتی جدید دولت از مستاجران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید