بایدن: آمریکا در بحران است

به گزارش آقای معلم، جو بایدن با معرفی اعضای تیم آب و هوایی و انرژی گفت: ما در بحران هستیم و ایالات متحده باید تغییرات اقلیمی را شکست دهد.

بایدن: آمریکا در بحران است

از روزنامه واشنگتن پست، رییس جمهوری منتخب آمریکا در حین معرفی اعضای تیم های آب و هوایی و انرژی خود در ویلمینگتون گفت: دولت وی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی که تهدید کنونی به حساب می آید، برنامه ریزی نموده است.

وی اضافه نمود: ما به معنای واقعی کلمه زمان برای از دست دادن نداریم، فقط در این سال، آتش سوزی بیش از 5 میلیون هکتار در سراسر غرب را سوزاند، طوفان های گرمسیری سواحل شرق و خلیج فارس را به شدت آسیب زد و خشکسالی مناطقی از غرب میانه را ویران کرد.

بایدن در شرح یکی از تاثیرات تغییرات اقلیمی گفت: بسیاری از بلایای آب و هوایی و سلامت به طور هم زمان رخ می دهند. فقط همه گیری نیست که مردم را در گرفتار نموده بلکه کیفیت هوا کاهش یافته است.

رییس جمهوری منتخب خاطر نشان کرد: در یک بحران هستیم درست همانطور که ما به یک واکنش ملی یکپارچه به کووید 19 احتیاج داریم، به یک واکنش ملی یکپارچه در برابر تغییرات آب و هوایی نیز احتیاج داریم.

وی گفت: تیم های آب و هوایی و انرژی با تمرکز بر ایجاد مشاغل جدید در زیرساخت های مقاوم در برابر آب و هوا و انرژی پاک در روز اول آغاز دولت آماده خواهند شد.

بایدن در ادامه معرفی اعضای تیم خود دب هالند نماینده ایالت نیومکزیکو در مجلس نمایندگان را برای تصدی وزارت کشور آمریکا را معرفی کرد.

در صورتی که سنا صلاحیت هالند را تایید کند وی اولین بومی آمریکایی خواهد بود که در راس یک وزارتخانه قرار می گیرد.

وزارت کشور آمریکا بیش از 70 هزار کارمند دارد و بر منابع طبیعی از جمله پارک های ملی، کانون های حفاری نفت و گاز و همچنین زمین های قبایل نظارت می نماید.

هالند 60 ساله در دوره فعالیت خود در کنگره کوشش کرد تا خدمات رسانی به قبایل را در دستور کار خود قرار دهد.

وی در بیانیه ای اعلام نمود: این افتخاری است که پیشبرد برنامه آب و هوایی بایدن و کاملا هریس و بهبود روابط دولت با قبایل که در دوره ترامپ تخریب شد یاری کنم و اولین وزیر بومی آمریکایی در تاریخ این کشور باشم.

به گزارش واشنگتن پست، بایدن همچنین مایکل رگان را به عنوان مدیر آژانس حفاظت از محیط زیست انتخاب نموده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 334

به "بایدن: آمریکا در بحران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: آمریکا در بحران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید