آنتونوف: روابط روسیه و آمریکا در یک بحران عمیق واقع شده است

به گزارش آقای معلم، سفیر روسیه در آمریکا در نشستی با نمایندگان سنای این کشور گفت: ادامه سیاست اعمال تحریم های بی اساس، روابط مسکو و واشنگتن را به یک بحران عمیق کشانده، در حالی که عادی سازی روابط به نفع هر دو کشور خواهد بود.

آنتونوف: روابط روسیه و آمریکا در یک بحران عمیق واقع شده است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن روز چهارشنبه در نشست گسترده کمیته های امور بین الملل و دفاع و امنیت شورای فدراسیون (سنای) این کشور اظهار داشت که روابط روسیه و آمریکا در یک بحران عمیق قرار گرفته است. به گفته وی، سیاست در پیش گرفته شده در ایالات متحده بطور پیگیرانه تمامی ساختار روابط با روسیه را نابود نموده است.

آنتونوف ادامه داد: دولت جو بایدن هم همان خط مشی گسترش تحریم های ضدروسی، به بهانه های بی اساس و دور از ذهن را ادامه داده است که تنها منجر به تعمیق تر شدن بحران موجود در روابط مسکو و واشنگتن شده است.

این دیپلمات بلندپایه تأکید کرد، مذاکرات تلفنی اجرا شده بین ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و بایدن همتای آمریکایی وی (این گفتگوی تلفنی در اواخر ماه ژانویه، اوایل بهمن ماه انجام گرفت) درباره تمدید پیمان مربوط به ادامه کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی (پیمان استارت-3) تأییدی بر وجود موضوعات قابل آنالیز و امکان همکاری بین دو کشور، به رغم وجود مسائل متعدد در روابط دو کشور بود.

سفیر روسیه یادآور شد: روابط حسنه و خوب بین مسکو و واشنگتن نه تنها مورد احتیاج طرف روسی، بلکه به نفع آمریکاست و ما قصد فرار از کسی را نداریم و اگر ایالات متحده خواستار عادی سازی روابط با روسیه باشد، ما همواره به این درخواست پاسخ مثبت خواهیم داد.

آنتونوف همچنین گفت که هنوز صحبت از بازگشت وی به واشنگتن بسیار زودهنگام است و رایزنی ها پیرامون روابط دوجانبه همچنان ادامه داشته و تجزیه و تحلیل این مسئله احتیاج به زمان دارد.

سفیر روسیه روز گذشته (چهارشنبه) در شورای فدراسیون حضور داشته و نشست های غیرعلنی با اعضای کمیته های امور بین الملل و امنیت و دفاع، با حضور کنستانتین کاساچوف نائب رئیس شورای فدراسیون، در مورد آینده روابط روسیه و آمریکا داشت.

چند روز قبل، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین یادآور شد که رئیس جمهوری روسیه سیاست آینده این کشور در روابط با ایالات متحده را پس از سرانجام یافتن رایزنی های آناتولی آنتونوف در مسکو و تجزیه و تحلیل دقیق اوضاع، معین خواهد نمود. به گفته وی، ولادیمیر پوتین به آمریکا یا هر کشور دیگری اجازه نمی دهد که با روسیه از موضع قدرت و با زبان زور صحبت نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 502

به "آنتونوف: روابط روسیه و آمریکا در یک بحران عمیق واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتونوف: روابط روسیه و آمریکا در یک بحران عمیق واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید