آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور از امروز

به گزارش آقای معلم، تهران (پانا) - پذیرفته شدگان نهایی آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزشی از امروز 14 آبان ماه می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور از امروز

نتایج نهایی پذیرش رشته های مختلف تحصیلی با آزمون دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه پیام نور، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته های تحصیلی مجازی، پردیس و شهریه پرداز دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و همچنین رشته های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی 1400-1399 نهم آبان اعلام شد.

پذیرفته شدگان برای اطلاع از نحوه، تاریخ و مدارک لازم برای ثبت نام ضرورت دارد از امروز 14 آبان به سایت اطلاع رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند. عدم اقدام به موقع پذیرفته شدگان برای ثبت نام به منزله انصراف قطعی آنها از تحصیل تلقی خواهد شد.

متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند، توجه داشته باشند که منحصراً می توانند در یکی از کدرشته محل های قبولی ثبت نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نیستند، در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

همچنین آن دسته از متقاضیانی که در مرحله اعلام نتایج رشته های تحصیلی پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (در تاریخ 24 مهر 99) در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته اند و هم اکنون نیز در ردیف پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی با آزمون قرار دارند، باید از دو رشته قبولی اعلام شده یکی را به دلخواه انتخاب و در آن رشته ثبت نام کنند و به تحصیل بپردازند و ثبت نام در یک رشته تحصیلی به منزله انصراف از رشته دیگر تلقی خواهد شد.

همچنین با توجه به برگزاری امتحانات جبرانی دوره پیش دانشگاهی (برای نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی) و یا پایه دوازدهم (برای نظام آموزشی 3-3-6) در شهریور ماه، در صورتی که پذیرفته شدگان در زمان ثبت نام حسب مورد پیروز به ارائه گواهی پیش دانشگاهی و یا گواهی پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه (نظام آموزشی 3-3-6) نشوند، لازم است تعهدی مبنی بر ارائه گواهی فراغت از تحصیل تا تاریخ 30 مهر 99 در دانشگاه محل قبولی بدهند. بدیهی است در صورت عدم ارائه گواهی مذکور برای این تاریخ قبولی آنان لغو می شود.

پذیرفته شدگان باید با مراجعه به سامانه تأییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش به آدرس https://emt.medu.ir فرم مربوط را تکمیل کرده و پس از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کد پیگیری و تأییدیه پرداخت دریافت کنند. پذیرفته شدگان باید در مرحله ثبت نام الکترونیکی در دانشگاه محل قبولی، کد پیگیری دریافت شده از سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش را در محل تعیین شده در سامانه ثبت نام درج کرده و یا در مراجعه حضوری به واحد ثبت نام دانشگاه محل قبولی ارائه کنند.

دانشجویان اخراجی آموزشی موضوع آیین نامه آموزشی و همچنین دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی (اعم از کاردانی عمومی و یا کاردانی ) را اخذ کرده اند نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس از تسویه حساب کامل با مؤسسه ذیربط و همچنین اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت ذیربط و در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه (برای برادران ) هیچ محدودیتی در انتخاب رشته نداشته و حق ثبت نام در رشته قبولی اعلام شده را دارا هستند.

این متقاضیان می توانند تمامی تعهدات مربوط را پس از اتمام تحصیلات خود به صورت یکجا به انجام برسانند.

فارغ التحصیلان و یا هریک از دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و یا کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی وحرفه ای، دانشگاه جامع علمی-کاربردی و یا دانشگاه آزاد اسلامی برای رشته های تحصیلی پذیرش برای نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 که حداکثر تا تاریخ 30 مهر 99 و برای رشته های تحصیلی پذیرش برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-1399 که تا تاریخ 30 بهمن 99 فارغ التحصیل شده اند:

1. رشته تحصیلی آنها مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

2. رشته تحصیلی دوره کاردانی آنان فاقد دوره کارشناسی ناپیوسته باشد.

3. در مهلت تعیین شده بعد از اتمام تحصیل و قبل از اعزام به خدمت در آزمون پذیرفته شده اند.

در صورت قبولی در رشته های تحصیلی گروه آزمایشی ذیربط و در مقطع بالاتر از کاردانی و با احتساب تعدادی از واحدهای دوره کاردانی در دوره بالاتر به نحوی که حداکثر طول مدت تحصیل آنها از کاردانی به مقطع بالاتر 2 سال کمتر از طول مدت تحصیل طبق ضوابط وزارت متبوع در همان دوره تحصیلی باشد، قبولی آنان از نظر نظام وظیفه بلامانع است. در غیر این صورت قبولی آنان لغو می شود.

دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی) که در هر یک از رشته های تحصیلی نیمسال اول پذیرفته شده اند چنانچه در حین انجام خدمت ضرورت (وظیفه عمومی) هستند با ارائه گواهی از یگان مربوط مبنی بر اینکه دوران خدمت ضرورت (وظیفه عمومی ) آنان تا تاریخ 31 شهریور 99 (برای هر یک از رشته های تحصیلی نیمسال اول) و یا تا تاریخ 30 بهمن 99 (برای هر یک از رشته های تحصیلی نیمسال دوم) به پایان خواهد رسید، مجاز به ثبت نام در رشته قبولی اعلام شده هستند.

فارغ التحصیلان دوره های کاردانی ( فوق دیپلم دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ) رشته های تحصیلی گروه آموزشی پزشکی ( اعم از خواهران و برادران ) که خدمات قانونی مقرر آنان (طرح لایحه نیروی انسانی) تا تاریخ 31 شهریور 99 به پایان رسیده باشد، مجاز به انتخاب رشته های نیمسال اول و دوم بوده اند و فارغ التحصیلان دوره های مذکور که خدمات قانونی مقرر آنان تا تاریخ 30 بهمن 99 به پایان می رسد، منحصراً مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی دارای پذیرش برای نیمسال دوم سال تحصیلی بوده اند.

آن دسته از دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) رشته های تحصیلی گروه آموزشی پزشکی که خدمات قانونی مقرر آنان تا تاریخ 30 بهمن 99 به پایان نخواهد رسید، مجاز به ثبت نام در رشته قبولی (پذیرش برای نیمسال دوم سال جاری هم) نبوده و قبولی آنان لغو خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 234

به "آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید