چگونه چشم خود را در روزهای کرونایی ضدعفونی کنیم؟

به گزارش آقای معلم، هرمز شمس در مورد عوارض ویروس کووید 19 روی چشم گفت: یکی از راه های ورود ویروس کووید 19 به بدن چشم است، بنابراین افراد باید از تماس دست آلوده با چشم خودداری نمایند و دست های خود به طور مکرر بشویند و همچنین برای جلوگیری از ورود این ویروس به چشم بهتر است از عینک یا فیس شیلد استفاده نمایند.

چگونه چشم خود را در روزهای کرونایی ضدعفونی کنیم؟

وی ضمن تاکید بر اینکه قرمزی، التهاب و ریزش اشک از چشم می تواند یکی از علائم ابتلا به کرونا باشد، ادامه داد: کرونا یک بیماری ناشناخته است و بیشتر ارگان های بدن را درگیر می نماید و ابتلا به کرونا می تواند التهاب، قرمزی و ریزش اشک چشم را برای بیماران به همراه داشته باشد و همچنین محتمل است در مواردی به دلیل درگیری و انسداد عروق منجر نابینایی چشم گردد.

چگونه چشم خود را ضدعفونی کنیم؟

شمس در مورد نحوه ضد عفونی کردن چشم بیان نمود: چای تازه دم بدون عطربهترین مایع ضدعفونی و تر کننده برای چشم است و همچنین برای ضدعفونی کردن چشم از انواع مختلف قطره ها نیزاستفاده می گردد.

این چشم پزشک با اشاره به اینکه در برای از بین بردن عفونت چشم در مواردی از آنتی بیوتیک ها استفاده می گردد، تاکید نمود: این شیوه های ضدعفونی کننده چشم موجب نابودی ویرویس کووید 19 نمی شوند و از آنجایی که الکل و سایر مواد نابود کننده کرونا برای چشم مضر هستند و نباید داخل چشم ریخته شوند، هیچ ماده ضدعفونی کننده ای برای جلوگیری از وود این ویروس به چشم وجود ندارد.

وی متذکر شد: مواد ضد عفونی کننده که منجر به نابوی ویروس کرونا می شوند، سمی هستند و به هیچ وجه نباید داخل دهان، بینی و چشم ریخته شوند، بنابراین بهترین راه جلوگیری از ورود ویروس کرونا به چشم شست وشوی مکرر و ضدعفونی کردن دست ها، خودداری از تماس دست آلوده با چشم و استفاده از عینک برای محفاظت در برابر این ویروس است.

منبع: همگردی
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 87

به "چگونه چشم خود را در روزهای کرونایی ضدعفونی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه چشم خود را در روزهای کرونایی ضدعفونی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید