چگونه انواع مدل ریش و سبیل برای انواع فرم صورت را تشخیص بدهیم

به گزارش آقای معلم، انواع مدل ریش و سبیل برای فرم صورت برای بسیاری از آقایان یک دغدغه مهم در مرتب کردن استایل و ظاهر است. بسیاری از آقایان دوست دارند مدل ریشی را انتخاب نمایند که به مدل و زاویه بندی چهر ه شان بیشتر بیاید. در حقیقت از نظر علم زیبایی شناسی هم مدل ریش برای کسی که چهره گرد دارد با فردی که چهره کشیده و استخوانی دارد فرق دارد و بهتر است تناسب در این زمینه در نظر گرفته گردد. 7 سپتامبر هر سال روز جهانی ریش است. به همین مناسبت در مجله خبرنگاران مقاله ای گذاشته ایم که به شما می گوید انواع مدل ریش و سبیل برای مدل های مختلف استخوانبندی فرم صورت کدام است. در سرویس سبک زندگی همراه ما باشید.

چگونه انواع مدل ریش و سبیل برای انواع فرم صورت را تشخیص بدهیم

برترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت گرد

بگذارید با هم روشن و واضح صحبت کنیم. صورت گرد به این معنا نیست که شما حتما اضافه وزن دارید. فارغ از این که چاق هستید یا متناسب و بدون اضافه وزن، ممکن است فرم صورت شما گرد باشد. اگر می خواهید گردی صورت خود را تا حدودی بپوشانید و آن را لاغرتر و کشیده تر نشان دهید در میان انواع مختلف ریش و سبیل برترین مدل برای شما این است که مقدار ریش در قسمت چانه بلندتر و کشیده تر و در اطراف صورت و گونه ها کوتاه تر باشد.

اما چگونه این مدل ریش و سبیل را خوب درآوریم؟ این مدل در واقع همان مدل ریش و سبیل پروفسوری است که چهره شما را کشیده تر نشان می دهد. در حقیقت با پرپشت کردن ریش در قسمت چانه و تیزکردن ریش در قسمت گونه صورت شما لاغرتر به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید:

برترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت مربعی

برای صورت های مربعی بهتر است صورت کمی کشیده تر به نظر برسد. در صورت مربعی ها باید قسمت چانه پرتر و اطراف صورت و گونه ها لاغرتر و کشیده تر به نظر برسد. به همین علت بهتر است در میان انواع مدل ریش و سبیل برای شما مدل ریش و سبیل پروفسوری است. بهتر است در این مدل پروفسوری دو خط باریک از ریش را در اطراف چانه باقی بگذارید و ریش در قسمت چانه کشیده تر و بلندتر باشد و سبیل ها را هم بلندتر بگذارید.

یک مدل دیگر ریش و سبیل برای صورت مربعی ریش پروفسوری گرد است. در این مدل ریش و سبیل روی چانه یک دایره را تشکیل می دهند. ریش شما نباید پرپشت به نظر برسد و برای پروفسوری کردن ریش، یک ریش 3 تا 10 روزه برای شما کافی است. در صورتی که فرم صورت شما مربعی است به هیچ وجه نگذارید ریش شما خیلی پر و بلند گردد.

برترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت مثلثی و کشیده

تمرکز در صورت هایی که فرم مثلثی دارند روی چانه است. بنابراین برترین مدل ریش برای شما این است چانه را محوتر کنید. کسانی که صورت مثلثی دارند به هیچ وجه نباید ریش خود را بلند نگه دارند و اجازه دهند که ریش از چانه پایین تر بیاید. برای این که چانه شما پهن تر به نظر برسد بهتر است ریش را در قسمت چانه پرپشت تر نگه دارید یا یک ته ریش به همراه سبیل پرپشت داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

برترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت بیضی

شاید فکر کنید صورت های بیضی مدل خاصی ندارند اما در صورت های بیضی استخوان های چانه از استخوان های فک پهن تر هستند و طول صورت از عرض گونه ها بیشتر است به همین علت بهتر است میان این دو عضو توازن ایجاد گردد. برترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت بیضی انواع مختلف ریش و سبیل پروفسوری است. به این ترتیب مدل ریش بزی، ریش بلند پروفسوری و یک ریش پرپشت پروفسوری یا مدل ریش لنگری به چهره شما می نشیند. با این همه بهتر است از مدل ریش بزی خیلی بلند اجتناب کنید.

برترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت مستطیلی

اگر فرم استخوان بندی صورت شما مستطیلی است این به معنای پهن تر بودن استخوان پیشانی و چانه است. در این صورت شما باید صورت را کوتاه تر و گردتر نشان دهید و زاویه های صورت را کم رنگ تر کنید و از تیزی آن ها کم کنید. برترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت مستطیلی کوتاه نگه داشتن ریش در قسمت چانه و پرتر نگه داشتن آن در اطراف صورت و داشتن خط ریش است. یک توصیه دیگر این است که همواره ریش داشته باشید و به هیچ وجه سراغ مدل های پروفسوری و بزی و مدل ریش بلند نروید. بهتر است خط ریش و ریش را به هم متصل نگه دارید و نگذارید طول ریش پایین تر از چانه بیاید.

بیشتر بخوانید: 15 اصول لباس پوشیدن مردانه

برترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت الماسی

این فرم صورت چیزی مابین فرم صورت بیضی و مربعی است. در فرم صورت الماسی، استخوان های گونه و فک پهن تر و استخوان چانه باریک تر و کشیده تر است. بنابراین بهتر است فرم صورت خود را تا آن جا که ممکن است مربعی کنید. بهتر است مدل ریش و سبیل پروفسوری را انتخاب کنید که در قسمت چانه و در کناره های صورت کوتاه و به صورت ته ریش باشد. به مدل ریش و سبیل بزی اصلا فکر نکنید چون چانه شما را بلندتر و کشیده تر از چیزی که هست نشان می دهد.

برترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت قلبی

فرم صورت قلبی یعنی این که شما چانه باریک و پیشانی پهن دارید. پس بهتر است مدل ریش و سبیل را انتخاب کنید که روی چانه شما را بپوشاند. بهتر است ریش در قسمت چانه پر باشد و تا زیر گردن برسد. در صورتی که نمی خواهید ریش بلند داشته باشید کناره های صورت را هم کوتاه نکنید و ته ریش نگه دارید. با این همه ریش پر در اطراف چانه و سبیل بلند و پر چانه شما را پرتر و پهن تر نشان می دهد.

منبع: Jean Coutu

نوشته های مرتبط

8 مد پرطرفدار و شیک برای استایل بهار و تابستان

آموزش آرایشگری در منزل | در آرایش روزانه این 6 کار را انجام ندهید

رنگ نود چیست؛ همه چیز درباره رنگ نود؛ از لباس تا آرایش صورت

12 نکته کلیدی انتخاب رنگ و مدل لباس برای لاغرتر و قد بلندتر دیده شدن

منبع: افق کوروش
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 720

به "چگونه انواع مدل ریش و سبیل برای انواع فرم صورت را تشخیص بدهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه انواع مدل ریش و سبیل برای انواع فرم صورت را تشخیص بدهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید