قلعه نویی: بازیکنان گل گهر بعد از کسر امتیاز در عالم دیگری هستند، زندگی ورزشیِ من شبیه بازی مار و پله شده است!

به گزارش آقای معلم، گروه استان ها سرمربی تیم گل گهر سیرجان گفت: هر زمان با ذوب آهن بازی داریم، یاد اخلاق مداری این باشگاه در خاطرم زنده می گردد؛ گویا معرفت و اخلاق مداری در ذوب آهن نهادینه شده است.

قلعه نویی: بازیکنان گل گهر بعد از کسر امتیاز در عالم دیگری هستند، زندگی ورزشیِ من شبیه بازی مار و پله شده است!

به گزارش خبرنگاران از اصفهان ، امیر قلعه نویی پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل ذوب آهن در هفته پانزدهم هم لیگ برتر، در نشست خبری گفت: می خواهم از یکسال خوبی که در ذوب آهن پشت سر گذاشتم، یاد کنم؛ ما در نیم فصل اول شرایط مان خوب نبود اما در باشگاه ذوب آهن درس معرف و اخلاق را یاد گرفتم و در نیم فصل دوم پای کادر ایستادم و تیم نتایج خوبی گرفت. من هر زمان با ذوب آهن بازی داریم، یاد اخلاق مداری این باشگاه در خاطرم زنده می شود، گویا معرفت و اخلاق مداری در ذوب آهن نهادینه شده است.

وی توضیح داد: از باشگاه ذوب آهن بابت میزبانی خوب شان و زمین تمرینی که در اختیار ما قرار دادند تشکر می کنم اما انصافاً زمین بازی شرایط خوبی نداشت. با شناختی که من از تارتار دارم، می دانم که تیم های او هم بازی مالکانه ای به نمایش می گذارند و شرایط بد زمین برای خود ذوب آهن هم دردسر درست کرد.

سرمربی تیم گل گهر اظهار داشت: شرایط زمین در حدی بد بود که انگار روی آسفالت، مقداری چمن ریخته بودند و اصلا نمی شد در این زمین فوتبال بازی کرد. ما در آغاز بازی شانس آوردیم که گل نخوردیم اما در ادامه موقعیت های بسیار خوبی داشتیم اما نتوانستیم از آنها استفاده کنیم. از طرف دیگر حدود 7 یا 8 بازیکن ما در این بازی غایب بودند؛ متاسفانه یک آنفلوآنزا شدید در تیم ما شایع شده و بازیکنان ما را درگیر نموده است. ما در نیمه دوم دو بازیکن را به زمین فرستادیم اما از نظر جسمانی آن شادابی لازم را نداشتند و بدنشان خالی نموده بود و ما به خاطر اینکه شرایط آنها بدتر نشود، مجبور شدیم باز هر دو نفر را تعویض کنیم.

وی ادامه داد: ما مسائل زیادی داشتیم و تعدادی زیادی از بازیکنان مان غایب بودند اما مهره های جایگزین با تمام وجود کوشش کردند و دوندگی بالایی داشتند و برنامه های ما را پیاده کردند اما در زدن ضربات نهایی دقت لازم را نداشتیم. ما موقعیت های خوبی داشتیم و به جز دقایق ابتدایی بازی موقعیت خاصی به ذوب آهن ندادیم. در اواخر نیمه نخست چند موقعیت خوب داشتیم که پورعلی و برزای نتوانستند از آن استفاده نمایند، اما در مجموع بازی خوبی نبود.

قلعه نویی متذکر شد: شرایط زمین باعث شده بود که بازی کیفیت چندانی نداشته باشد، شاید اگر این بازی در جای دیگری برگزار می شد، کیفیت بازی بهتر می شد. من اصلا از بازی راضی نیستم، هم به خاطر شرایط زمین و هم به علت مسائلی که ما داشتیم.

وی درخصوص عملکرد ذوب آهن در چند فصل اخیر و شرایط این تیم در فصل جاری گفت: ذوب آهن یک تیم با ریشه و با اصالت است که سابقه نایب قهرمانی آسیا، قهرمانی در جام حذفی و سوپر جام و نایب قهرمانی لیگ را دارد و تعداد افتخارات این تیم زیاد است. ذوب آهن با امکاناتی که دارد، باید جایگاه بالاتری داشته باشد. مهدی تارتار در هر کجا که کار نموده یک فوتبال خوب ارائه داده و با اعتمادی که به بازیکنان جوان دارد، شرایط تیم را آماده می نماید و امیدوارم ذوب آهن به جایگاهش باز شود.

سرمربی گل گهر اضافه نمود: زمانی که من در ذوب آهن بودم، در نیم فصل نخست مسائلی رخ داد که نمی خواهم آن را بازگشایی کنم و همان مباحث مانع نتیجه گیری ما بود اما در نیم فصل دوم فوتبال بسیار خوبی را بازی کردیم و اگر ذوب آهن همان فرایند را ادامه می داد، شرایط بهتری می داشت. من در پاپان نیم فصل دوم به خاطر مسائلی که وجود داشت، از ذوب آهن جدا شدم اما همواره این باشگاه را جزو خانواده خودم می دانم. چون در نیم فصل اول دوران حضورم نتایج خوبی نگرفتیم اما کادر مدیریتی و هیئت مدیره باشگاه نهایت محبت و حمایت را نشان دادند و ما در نیم فصل دوم توانستیم یک شرایط خوب را به وجود آوریم. به همین علت من همواره ذوب اهن را دوست دارم و از این باشگاه به نیکی یاد می کنم، شاید کادر مدیریتی آن موقع تغییر نموده باشد اما این اخلاق مداری و معرفت در ذوب آهن نهادینه شده است. امیدوارم ذوب آهن به جایگاه واقعی خود برسد که احتمالا با حضور تارتار و مدیریت فعلی خواهد رسید.

وی در پاسخ به اینکه چه برآوردی از فوتبال ایران در خاتمه نیم فصل نخست لیگ بیست و یکم دارد، گفت: سال جاری بازی ها بسیار فشرده بود و این روش هنوز در فوتبال ایران چندان مرسوم نیست و با در نظر گرفتن مسائل حمل و نقل تیم ها، شرایط زمین و نوع زندگی و خوراک بازیکنان ایرانی این فشردگی هنوز برای فوتبال ما زود است. به همین علت در هفته های ابتدایی بازی ها کیفیت بالاتری داشت نسبت به هفته های اخیر، با این شرایط تیم ما شرایط ویژه ای داشت و بعد از آن کسر امتیاز، از نظر روحی ـ روانی بهم ریختیم.

قلعه نویی درباره کسر امتیاز نیز توضیح داد: نباید با ما این کار را می کردند و در تاریخ فوتبال ایران همچین کاری با هیچ تیمی نشده است. تیم ما خطایی نداشت و دو ماه است که در عالم برزخ هستیم، خانواده بزرگ سیرجان و بازیکنان همه در برزخ قرار دارند؛ چه کسی جوابگوی این شرایط تیم ما خواهد بود؟ چه کسی جواب این ظلمی که به ما شد را می دهد؟ بازیکنان ما بعد از آن رای تبدیل آدم های دیگری شدند و در عالم دیگری هستند.

وی اضافه نمود: این مدت به تیم ما بسیار سخت گذشت،این کارها را انجام ندهید، زندگی دار مکافات است، اگر کس دیگر جز من سرمربی گل گهر بود،این رای صادر نمی شد. ما همه مراحل قانونی را طی نموده بودیم، استعلام های لازم را گرفته و نامه نگاری های لازم را انجام داده بودیم اما علت این اتفاق هنوز برای من قابل هضم نیست. وقتی من 42سال است در فوتبال حضور دارم و چه به عنوان بازیکن و چه به عنوان مربی، هم قهرمانی آسیا را دیده ام و هم شرایط بد فوتبال را، نمی توانم این شرایط را هضم کنم, چه انتظاری از بازیکنان هست؟ چرا با یک تیم شهرستانی مظلوم این کار را کردند؟

سرمربی گل گهر خاطر نشان کرد: کاش کسانی این کار را با تیم ما کردند، در خلوت خودشان با خدای خودشان فکر نمایند. اگر پای تیم های دیگر وسط بود، این کار را می کردید؟ ما داریم زجر می کشیم و بازیکنانم هنوز می پرسند که قرار است چه اتفاقی رخ دهد؟ افشین عبداللهیان حرف خوبی زد که هرچه سریع تر تکلیف تعیین شود؛ چون ما داریم از شرایط فعلی ضربه می خوریم. ما در زمین حق مان را گرفته ایم، از کسانی که این رای را صادر نموده اند، خواهش می کنم که جواب سوال من را بدهند. آیا بازیکنی که با 3هزار دلار جذب شده است، خدمت به فوتبال نیست؟ شاید باید می رفتیم و یک بازیکن 600هزار لاری می گرفتیم که 6 ماه دور زمین بدود و بعد برود فیفا و CAS شکایت کند و مثل این مسائل برای استقلال و پرسپولیس به وجود بیاید؟

قلعه نویی ادامه داد: روزی که من کیروش استنلی را به ذوب آهن آوردم با 100 هزار دلار قرارداد بست؛ مگر استنلی آقای گل نشد؟ آیا این خدمت به فوتبال نیست؟ این خوب است یا اینکه برویم یک بازیکنی که دو سال بازی ننموده است را با 600 هزار یورو جذب کنیم و در نهایت کار به شکایت برسد و به ریش ما بخندد؟ امیر قلعه نویی به فوتبال خدمت نموده و بازیکنی را اورده که 2سال دیگر یک میلیون دلار می ارزد اما با با او ماهی 3هزار دلار قرارداد بسته بودیم. سابقه من در سپاهان و ذوب آهن و بقیه باشگاه ها تعیین است و بازیکنانی را که جذب نموده ایم هم تعیین هستند، ولسیانی هنوز در سپاهان بازی می نماید، اگر با قلعه نویی مشکل دارید، کاش من را محروم می کردید. با این حکم روح و روان یک شهرستان مظلوم و کویری با مردمی خونگرم را نابود کردید. بازیکنانم مردانگی زیادی دارند که با این شرایط می دوند و کوشش می نمایند. زندگی ورزشیِ من شبیه بازی مار و پله شده است!

170، س

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 956

به "قلعه نویی: بازیکنان گل گهر بعد از کسر امتیاز در عالم دیگری هستند، زندگی ورزشیِ من شبیه بازی مار و پله شده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: بازیکنان گل گهر بعد از کسر امتیاز در عالم دیگری هستند، زندگی ورزشیِ من شبیه بازی مار و پله شده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید