غیبت مشکوک رهبر کره سمالی در رژه نظامی سالانه

به گزارش آقای معلم، خبرنگاران؛ - در کره شمالی در مراسم ادای احترامی که یک روز قبل از برگزاری رژه نظامی هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس حزب حاکم این کشور در محل موسوم به کاخ خورشید، محل نگهداری اجساد کیم جونگ ایل و کیم ایل سونگ، دو رهبر قبلی آن برگزار گردید، رهبر فعلی یعنی کیم جونگ اون به شکل سوال برانگیزی غیبت داشت.

غیبت مشکوک رهبر کره سمالی در رژه نظامی سالانه

به گزارش خبرنگاران به نقل از شفقنا؛ بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی خبرگزاری رسمی کره شمالی، KCNA، در این مراسم چوئه ریونگ هائه، مقام ارشد هیات رئیسه مجلس کره شمالی، پاک پونگ جو، معاون رئیس کمیته امور دولتی به همراه کیم توک هون، نخست وزیر این کشور حضور پیدا کردند. این در حالی است که کیم جونگ اون تنها برای این مراسم سبدهای گل فرستاده و در آن حضور نیافت.

این غیبت تعجب برانگیز بعد از آن اتفاق افتاده که این رهبر جوان کره شمالی از زمان به قدرت رسیدن در سال 2012 هرگز از حضور در این مراسم در یک چنین تاریخ مهمی به استثنای سال 2017 خودداری ننموده بود. او در عین حال چند ماه قبل نیز در این مکان برای ادای احترام حضور یافته بود.

کره شمالی در حالی قرار است فردا شنبه اولین رژه نظامی عظیم خود در عرض دو سال اخیر را به مناسبت هفتادوپنجمین سالگرد تاسیس حزب حاکم کارگران برگزار کند که ناظران این مراسم را از نزدیک برای تشخیص هرگونه نمایش تسلیحات جدید تحت نظر می گیرند.

کارشناسان امنیتی می گویند، پیونگ یانگ ممکن است با استفاده از فرصت این مراسم از موشک بالستیک قاره پیمای جدیدی رونمایی نموده و یا دیگر موشکهای کوتاه بردش را که در 18 ماه گذشته آزمایش نموده به نمایش بگذارد. بعضی نیز پیش بینی یک آزمایش تسلیحاتی از سوی کره شمالی که ممکن است یک موشک پرتابی از زیردریایی باشد را نموده اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 187

به "غیبت مشکوک رهبر کره سمالی در رژه نظامی سالانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیبت مشکوک رهبر کره سمالی در رژه نظامی سالانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید