عربستان 100 امام جماعت و خطیب مساجد را برکنار کرد

به گزارش آقای معلم، تهران (پانا) - وزارت امور اسلامی عربستان سعودی، دستور به برکناری 100 خطیب و امام جماعت مساجد به جرم عدم همراهی با تروریستی خواندن اخوان المسلمین، داد.

عربستان 100 امام جماعت و خطیب مساجد را برکنار کرد

به گزارش العالم، وزارت امور اسلامی عربستان سعودی 100 امام جماعت و خطیب مساجد را در منطقه مکه و القصیم به جرم اینکه حاضر به همراهی با اعلامیه تروریستی خواندن اخوان المسلمین نشده اند، برکنار کرد.

به نوشته وبسایت مستقبل بلا ظلم یک منبع دولتی در این باره گفت که وزارت امور اسلامی عربستان سعودی با هیچ فردی که بر خلاف توصیه ها عمل کند، تعارف ندارد.

عبداللطیف آل الشیخ وزیر امور اسلامی عربستان، از تمامی خطیبان و ائمه جماعات خواسته است تا درخصوص آن چه تأثیر منفی گروه اخوان المسلمین در جوامع اسلامی دارد، سخنرانی کنند.

طبق سندی که مجتهد افشاگر معروف عربستانی در 30 آبان ماه منتشر کرد، وزارت ارشاد و امور اسلامی سعودی در نامه ای به بخش های تحت امر خود خواستار جمع آوری اطلاعات از خطیبان مساجد و علمایی شده که حاضر نشد اند، بیانیه اخیر هیأت علمای سعودی در تروریستی خواندن اخوان المسلمین را در مساجد قرائت کنند.

در تاریخ 27 آبان هیأت کبار العلمای عربستان سعودی به تبعیت از دولت این کشور که پیشتر گروه اخوان المسلمین را به همراه حزب الله لبنان تروریستی خوانده بود، گروه اخوان را گروهی تروریستی خواند و ادعا کرد که این گروه کننده شیوه اسلام نیست و اقداماتش تفرقه افکنانه، خشونت بار و حامی تروریسم است.

پاکسازی روحانی ها، مفتی ها و خطیبان مساجد از زمان روی کار آمدن محمد بن سلمان در سال 2017، به طور بی سابقه ای تشدید شده است و طبق آخرین اطلاعات بیش از چهار هزار شخصیت دینی عربستانی در زندان ها به سر می برند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 331

به "عربستان 100 امام جماعت و خطیب مساجد را برکنار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان 100 امام جماعت و خطیب مساجد را برکنار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید