دغدغه یک مدیر مدرسه از مهارت محور شدن آموزش ها

به گزارش آقای معلم، تهران (پانا) - یک مدیر دبیرستان روز پرهیاهوی مدرسه را روز واقعی معلم ها دانست و از دغدغه های خود برای مهارت محور شدن آموزش ها در کلاس های درس گفت.

دغدغه یک مدیر مدرسه از مهارت محور شدن آموزش ها

حورا رجبی کیاسری مدیر دبیرستان دخترانه دوره اول متوسطه زنده یاد بانو عفت آهنگری ناحیه یک شهرری است او 25 سال سابقه کار در آموزش و پرورش دارد که 20 سال آن را در بخش تدریس درس ریاضی، یک سال را در حوزه معاونت مدرسه و 4 سال را در شغل مدیر مدرسه گذرانده است.

وی در گفت وگو با پانا با بیان اینکه در تمام این دوران کوشش و دغدغه ام همراهی و همدلی با دانش آموزان بوده است اظهار کرد: معلمی سراسر خاطره است و من با تمام وجودم معلمی را دوست دارم بودن در کنار دانش آموزان برایم لذت بخش است.

وی اضافه نمود: آموزش در زمان قبل از کرونا با اکنون بسیار تفاوت دارد؛ البته توجه به آموزش و پرورش از اولویت های اصلی من است آموزش و راهنمایی انسان ها با هیچ کار دیگری قابل مقایسه نیست اما باید روش های آموزش نیز ارتقا پیدا کند.

رجبی کیاسری با بیان اینکه ما باید نسل امروز را برای دنیای آینده آماده کنیم عنوان نمود: دنیایی که در آن هوش مصنوعی، ربات ها و فضای مجازی وجود دارد، مسئولیت ما بیش از پیش مهم تر می گردد.

مدیر دبیرستان دخترانه دوره اول متوسطه زنده یاد بانو عفت آهنگری ناحیه یک شهرری تاکید نمود که در نظام تعلیم و تربیت باید مهارت در کنار آموزش مورد توجه قرار گیرد سمت و سوی آموزش باید به سمت آموزش مهارت باشد تا در آینده، دانش آموزی با تمام مهارت ها به جامعه تحویل دهیم.

وی اظهار کرد: در دوران کرونا کلاس های درس تعطیل شد اما آموزش هرگز تعطیل نشد در کرونا معلمان پای خود را از یک آموزش دهنده صرف فراتر گذاشتند؛ آنان نشان دادند نه تنها رسالت آموزش یک محتوا را دارند بلکه در نقش یک مربی، دوست، روانشناس و متخصص فناوری نیز ظاهر شدند تا بتوانند رسالت خود را کامل انجام دهند. در این بین اولیا نقش پررنگی در آموزش داشتند و به عنوان ناظران در منزل بازوی توانمند مدرسه هستند.

رجبی کیاسری درباره شبکه شاد اضافه نمود: راه اندازی شاد یک موضوع مطلوب است آموزش و پرورش باید زودتر به سمت یک پیغام رسان ایرانی می رفت و فعالیت در فضای مجازی را انجام می داد.

این مدیر دبیرستان گفت: مدرسه ما با همکاری دوستان و همکارانم درخشش خوبی را در دوران کرونا و حتی قبل از این دوران کسب و دانش آموزان فعالی را در عرصه های آموزش و پرورش، مسابقات منطقه ای و استانی و فناوری تربیت کرد.

وی در انتها اضافه نمود امیدوارم با واکسینه شدن جامعه شاهد روزهای پرهیاهوی مدرسه باشیم چراکه آن روز، روز واقعی ما معلم هاست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 585

به "دغدغه یک مدیر مدرسه از مهارت محور شدن آموزش ها" امتیاز دهید

1 کاربر به "دغدغه یک مدیر مدرسه از مهارت محور شدن آموزش ها" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دغدغه یک مدیر مدرسه از مهارت محور شدن آموزش ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید