خبرنگاران نماینده مجلس : طرح جذب سهمیه آب غرب البرز عملیاتی می گردد

به گزارش آقای معلم، کرج - خبرنگاران - نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد ، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی اعلام نمود ، طرح جذب سهمیه 25 میلیون متر مکعبی آب سد طالقان برای شهرستان های نظرآباد و ساوجبلاغ در غرب استان البرزعملیاتی می گردد.

خبرنگاران نماینده مجلس : طرح جذب سهمیه آب غرب البرز عملیاتی می گردد

علی حدادی روز آدینه به خبرنگار خبرنگاران گفت : به همین منظور نشست هایی با مسوولان آب منطقه ای استان البرز و جهاد کشاورزی استان برگزار گردید تا هر چه سریع تر طرح جذب سهمیه آب این 2 شهرستان به مرحله اجرا برسد.

وی ادامه داد: این سهمیه آب به شهرجدید هشتگرد از توابع شهرستان ساوجبلاغ و شهرستان نظرآباد تخصیص می یابد.

نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد ، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث خط انتقال آب این 2 شهرستان در شرایط کنونی منطقه برای مامهم است و می بایست مسوولان عملیاتی نمایند و بر روی کاغذ نماند.

وی ادامه داد: برای این امر یک مخزن پنج هزار متر مکعبی بالا دست شهر نظرآباد پیش بینی شده که به زودی به وسیله آبفای استان البرز عملیاتی می گردد.

حدادی بیان داشت : همچنین مقرر شد برای تخصیص فاز اول تصفیه خانه شهر جدید هشتگرد اقدام لازم توسط شرکت عمران شهرجدید هشتگرد و آبفا برگزار گردد.

وی اضافه نمود: موضوع دیگر در 2 شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد تکمیل پروژه تغذیه مصنوعی دشت های منطقه و مدیریت آب رودخانه کردان است که این پروژه از دهه 80 شروع شده و اکنون بخشی از آن اجرا شده است.

حدادی گفت : اعتبار خوبی برای این پروژه دریافت خواهیم کرد تا در 2 سطح بازدهی و کارآمدی داشته باشد.

وی ادامه داد: تقویت سفره های آب زیر زمینی و مدیریت جامع آب رودخانه کردان در دشت ها و مناطق پائین دست مهمترین هدف اجرای این پروژه است ضمن آنکه طرح تغذیه مصنوعی دشت های منطقه برای کشاورزی ساوجبلاغ و نظرآباد مثمر خواهد بود.

نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد ، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی به بخش دیگری از موضوعات آب در 2 شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد اشاره نمود و اضافه نمود: با توجه به خشکسالی ها و تاثیر آن بر روی کشاورزی منطقه ، موضوع چاه های غیر مجاز در شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد مورد آنالیز نهاده شد .

وی گفت: با توجه به اینکه امور آب در شهرستان نظرآباد فعال نبوده و دراین منطقه به خاطر مسائل آبی با عقب ماندگی در بحث ساماندهی چاه های بدون پروانه روبرو هستیم براین اساس مقرر شد تا چاه های آب کشاورزی مربوط به قبل از سال 85 برطرف پلمب گردد.

حدادی بیان داشت : اکنون کشاورزان منطقه برای آبیاری مزارع کشاورزی با مشکلاتی روبرو هستند که قرار شد از اسفندماه سال 99 نسبت به برطرف انسداد چاه های کشاورزی حفاری شده قبل از سال 85 بر روی کشاورزان باز گردد که تا به امروز بخشی از این چاه ها برطرف پلمب شده است.

نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد ، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار سال فراوری، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، مقر شد تا چاه های

کشاورزی بدون پروانه مربوط به قبل از 85 در نظرآباد توسط شرکت آب منطقه ای استان البرز ساماندهی گردد.

وی تاکید نمود که اگر شرکت آب منطقه ای استان البرز در این زمینه دیر اقدام کند ممکن است مزارع و باغ های کشاورزی نظرآباد آسیب ببیند.

حدادی گفت: اکنون یک سری ازچاه های غیرمجاز در منطقه دربخش خانه های ویلایی وجود دارد که به منابع آب زیر زمینی منطقه آسیب وارد نموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 535

به "خبرنگاران نماینده مجلس : طرح جذب سهمیه آب غرب البرز عملیاتی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نماینده مجلس : طرح جذب سهمیه آب غرب البرز عملیاتی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید