خبرنگاران سلامت محصولات درهمه بخش های کشاورزی قم کنترل می شود

به گزارش آقای معلم، قم - خبرنگاران - رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: رعایت استانداردها برای سلامت محصولات درهمه واحدهای تولیدی بخش کشاورزی استان تحت نظر کارشناسان است و به صورت مستمر کنترل می شود.

خبرنگاران سلامت محصولات درهمه بخش های کشاورزی قم کنترل می شود

عباس پورمیدانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، بیان نمود: به منظور کنترل شاخص های کیفی سلامت غذای مورداستفاده مردم، فرایند فعالیت تمام واحدهای تولیدی دارای مجوز بخش کشاورزی استان همچون مرغداری ها، دامداری ها، واحدهای تولیدی شیر و صنایع تبدیلی و غذایی به صورت مستمر پایش و نمونه برداری لازم از محصولات برای سنجش سلامت آن ها انجام می شود.

وی با اشاره به این که سلامت محصولات غذایی خط قرمز مسئولان و کارشناسان جهاد کشاورزی قم است، اضافه نمود: با توجه به بررسی های مداوم در صورت وجود هرگونه مشکل در کیفیت محصولات، اجازه عرضه آن داده نمی شود و همچنین با افراد مقصر در این زمینه برخورد قانونی لازم صورت می گیرد.

وی ادامه داد: گاهی مطالبی پیرامون موضوع سلامت محصولات غذایی در فضای مجازی منتشر می شود که به هیچ عنوان صحیح نیست و مردم مطلع باشند محصولات تولیدشده توسط واحدهای مجاز بخش کشاورزی استان دارای کیفیت مناسبی است.

پورمیدانی گفت: نباید تصور شود که استفاده از سموم و کودهای شیمیایی در بخش کشاورزی بسیار زیاد است، حتی در شرایط کنونی بهره برداران از این محصولات کمتر از میزان تعیین شده استفاده می کنند، بنابراین آنچه در مورداستفاده کنترل نشده از کود و سموم شیمیایی گفته می شود، صحت ندارد.

وی بیان نمود: آنچه در مورداستفاده از هورمون های رشد در بخش تولیدات دامی بخش کشاورزی نیز گفته می شود، صحت ندارد، چراکه این هورمون ها بسیار گران است و توجیه اقتصادی ندارد و در ضمنً آنقدر هم تاثیر خاصی بر روی رشد دام و طیور ندارد که موجب استقبال بهره برداران شود.

نزدیک به 14 هزار تن در بخش کشاورزی قم فعالیت می کنند که در این میان بیش از یک هزار تن خانم هستند.

بیشتر بهره برداران بخش کشاورزی قم را روستاییان استان تشکیل می دهند به نحوی که کشاورزی به تنهایی 45 درصد اشتغال روستائیان در بخش های مختلف استان را به خود اختصاص داده است.

میزان متوسط تولید بخش کشاورزی استان قم در سال برابر 805 هزار تن در زمینهٔ محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلات است.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 199

به "خبرنگاران سلامت محصولات درهمه بخش های کشاورزی قم کنترل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سلامت محصولات درهمه بخش های کشاورزی قم کنترل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید