جزئیات نحوه محاسبه آب بهای رایگان برای 4 میلیون خانوار

به گزارش آقای معلم، وزیر نیرو با تشریح مصوبه دولت برای رایگان شدن قبض آب برای کم مصرف ها گفت: پیش بینی ما این است که در بخش آب حدود 4 میلیون مشترک در کشور مشمول کم مصرفی هستند.

جزئیات نحوه محاسبه آب بهای رایگان برای 4 میلیون خانوار

از پروفایل ما وبلاگ سفربرو دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری صداوسیما، رضا اردکانیان درباره مصوبه هیئت دولت با موضوع اصلاح الگوی مصرف و تشویق مشترکان کم مصرف آب گفت: طبیعتاً گروه هدف ما پرمصرف ها هستند و این مشترکان را با روش هایی که آموزش آنها در فرصت 6 ماهه موجود از جمله با نصب پنل های خورشیدی روی پشت بام آغاز شده، تشویق به مدیریت مصرف در بخش برق می کنیم.

وی اضافه کرد: تبلیغات خوبی هم شده و مردم هم استقبال خوبی کردند.

اردکانیان با اشاره به اجرایی شدن مصوبه برق از اول آبان، گفت: گزارش 45 روزه عملکرد در این بخش از 18 میلیون قبض صادر شده، حاکی از آن است که نسبت به آمار سال گذشته پر مصرف ها 13 درصد کاهش یافته و تعداد کم مصرف ها هم حدود 3.5 درصد افزایش داشته است.

وزیر نیرو گفت: برای کم مصرف ها که طبق تعریف و مصوبه موجود، مصرف آنها تا یک سوم الگوی مصرف در مناطق مختلف است، قبض برق صفر صادر می گردد. در خصوص آب هم که امروز در دولت تصویب شد به همین گونه عمل می گردد.

اردکانیان توضیح داد: برای کسانی که مصرف آنها تا یک سوم الگوی مصرف آب است، قبض آب صفر صادر می گردد.

وزیر نیرو ادامه داد: در بخش برق به دلیل ارتباطی که ایران با کشورهای همسایه دارد می توانیم با هزینه سنگینی در روز مبادا انرژی مورد احتیاج را تأمین کنیم ولی در خصوص آب اینگونه نیست.

اردکانیان گفت: آبی که با کیفیت شرب فراوری شده و در اختیار مردم بویژه در بخش خانگی قرار می گیرد باید به دقت مورد مصرف قرار گیرد و این مصرف صرفاً برای شرب و بهداشت باشد.

وی گفت: امیدواری زیادی وجود دارد که بعد از چند ماه و در خاتمه سال گزارش دقیقی از کاهش پر مصرف ها در هر دو بخش آب و برق ارائه گردد.

وزیر نیرو گفت: آمادگی داریم که از زمان دریافت مصوبه هیئت وزیران که اوایل هفته آینده است، ظرف حداکثر 10 روز دستورالعمل اجرایی آن را به شرکت ها در استان ها اعلام کنیم، برنامه ما این است که از اول دی ماه مصوبه اجرایی گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 307

به "جزئیات نحوه محاسبه آب بهای رایگان برای 4 میلیون خانوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نحوه محاسبه آب بهای رایگان برای 4 میلیون خانوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید