آموزش بافت کلاه ساده یا معمولی

به گزارش آقای معلم، این آموزش از رنگ وارنگ را اختصاص می دهیم به بافت کلاه ساده یا معمولی که برای آغاز کار بافتنی مناسب هست. پس اگر تمایل به یادگیری بافت کلاه ساده دارید با این آموزش همراه شوید. برای اینکه کلاه چند رنگ مانند تصویر داشته باشید می توانید از کامواهای چند رنگ که تعداد رنگ های متفاوتی دارند بهره ببرید و به این ترتیب کلاه ساده خود را به نوعی جذاب تر و زیبا تر کنید.

آموزش بافت کلاه ساده یا معمولی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

نحوه بافت کلاه ساده یا معمولی

به گزارش خبرنگاران به نقل از رنگوارنگ ،برای بافت کلاه معمولی و ساده به اندازه دور سر، دانه سر انداخته 5 سانتی متر کشباف می بافیم یا اینکه مطابق سلیقه خود کشباف بیشتری ببافید .کشباف یعنی یک دانه زیر یک دانه رو

حالا به دو صورت می توانید کار را ادامه دهید یا بقیه بافت را به صورت کشباف انجام دهید و یا اینکه ساده بافی کنید که هر دو روش برای شما شرح داده شده است.

اگر همان طرح کشباف را ادامه می دهید کار به 18سانتی متر که رسید دانه ها را دوتا یکی می کنید، دو رج که دو تا یکی شد با سوزن و نخ دانه ها را جمع می کنیم و درز کنار را می دوزیم.

درصورتی که می خواهید بعد از بافت کشباف ،ساده بافی کنید یعنی یک رج زیر و یک رج رو باید به صورت زیر عمل کنید.

گفتیم اندازه بافت کشباف را 5 سانتی متر در نظر بگیرید. به هر حال هر اندازه ای که دلتان خواست کشباف در نظر بگیرید. بلندی سر 20 سانت است. فرض می کنیم 5 سانت کشباف بافته ایم 15 سانت مانده است. سپس آغاز به ساده بافی می کنیم و آغاز می کنیم به کم کردن. به این صورت که ده تا دانه می بافیم یکی کور می کنیم این کار را تا آخر رج تکرار می کنیم.

رج بعد را ساده می بافیم

رج بعد مجددا 9 دانه می بافیم یک عدد کم می کنیم.

رج بعد را ساده می بافیم

رج بعد 8 دانه می بافیم.

این کار را آنقدر تکرار می کنیم تا بالاخره همه دانه ها کور شود یا درنهایت 3-4 سانت بماند. نخ را می بریم و درز را می دوزیم.

حالا می توانید کلاه را به شکل دلخواه تزیین کنید.

تزیین کلاه

یکی از تزییناتی که در زیباتر کردن این کلاه استفاده شد ،پوم پوم (منگوله) است.

نکات مهم در بافت کلاه ساده یا معمولی

برای این که در بافتن این مدل کلاه به مسئله ای برنخورید بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید

1- درصورتی که نخ شما ضخیم باشد،اگر قسمت کم کردن را یک رج در میان انجام بدهید کلاه خیلی بلند می شود. برای همین باید هر رج این کار را انجام دهید،یعنی یک رج ده تا در میان. رج بعد 9 تا در میان الی آخر

2- اگر می خواهید کلاهتان مثل کلاه بالا لبه اش برشود باید آن قسمتی که بر می شود را جدا از ارتفاع کلاه حساب کنید.

امیدواریم این آموزش از سایت رنگ وارنگ مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد. آیا شما هم تجربه ای در زمینه بافت این مدل کلاه دارید؟ اگر نظر یا پیشنهاد و

همچنین تجربه یا اطلاعات مفیدی درباره این مطلب دارید ، لطفا آن را با رنگ وارنگ و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 177

به "آموزش بافت کلاه ساده یا معمولی" امتیاز دهید

1 کاربر به "آموزش بافت کلاه ساده یا معمولی" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش بافت کلاه ساده یا معمولی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید