آمریکا: گزارش آژانس درباره ایران بسیار نگران کننده است!

به گزارش آقای معلم، نمایندهٔ ایالات متحده در آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش رئیس آژانس در مورد عدم پاسخگویی ادعایی تهران را بسیار نگران کننده خواند و خواستار همکاری کامل ایران با آژانس شد.

آمریکا: گزارش آژانس درباره ایران بسیار نگران کننده است!

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، لوئیس بونو نمایندهٔ ایالات متحده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی، روز پنجشنبه 20 خرداد در بیانیه ای خطاب به شورای حکام آژانس مدعی شد: این واقعیت که پرسش های مربوط به مواد هسته ای و فعالیت های احتمالی اعلام نشده در ایران پس از گذشت نزدیک به دو سال همچنان بی پاسخ مانده اند، بسیار نگران کننده است.

وی اضافه کرد که آمریکا نیز همراه با دیگران درخواست شورای حکام از ایران برای همکاری کامل با آژانس از جمله ارائه بدون تأخیر تمام اطلاعات و توضیحات ضروری در مورد مسائل حل نشده را تکرار می کند.

نماینده آمریکا در آژانس خواستار آن شد که گزارش های مربوط به پیشرفت های حاصله در زمینه برطرف کردن نگرانی های مربوط به اقدامات راستی آزمایی آژانس در رابطه با فعالیت های ایران پیش از جلسه ماه سپتامبر به شورای حکام ارائه شود تا آن شورا بتواند به آن واکنش مقتضی نشان دهد.

شامگاه چهارشنبه به وقت واشنگتن نیز ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در یک‬ نشست‬ خبری‬ مدعی نگرانی فزاینده واشنگتن نسبت به عدم ارائه اطلاعات هسته ای لازم از سوی ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی شد.

در نشست خبری شامگاه چهارشنبه، ند پرایس در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به ادعا های رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر دشوارتر شدن فرایند تمدید توافقنامه پادمانی با ایران مدعی شد که ایالات متحده به شدت نگران عدم پاسخگویی ایران به درخواست آژانس برای دریافت اطلاعات موردنیاز درباره فعالیت های هسته ای و اعلام نشده تهران است.

وی در ادامه تأکید کرد که واشنگتن از مدیرکل آژانس و این نهاد ناظر بر فعالیت های هسته ای در پیگیری درخواست خود برای دریافت اطلاعات موردنیاز از تهران حمایت می کند.

پرایس همچنین در مورد بازگشت رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به پایتخت اتریش برای شرکت در ششمین دور مذاکرات وین گفت که ظرف روز های آینده رابرت مالی برای شرکت در ششمین دور مصاحبه های غیرمستقیم با ایران به وین بازخواهد گشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 639

به "آمریکا: گزارش آژانس درباره ایران بسیار نگران کننده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: گزارش آژانس درباره ایران بسیار نگران کننده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید