آشنایی با باغ گیاه شناسی ملی ایران

به گزارش آقای معلم، تهران شهری است که در آن، تعداد زیادی جاذبه گردشگری و تفریحی وجود دارد. هر کدام از این جاذبه های گردشگری زیبایی مخصوص به خود را دارند و بازدید از هر کدام از آن ها، حال و هوای متفاوتی را به شما منتقل می نماید. یکی از زیباترین و متفاوت ترین جاذبه های گردشگری در پایتخت، باغ گیاه شناسی ملی ایران می باشد.

آشنایی با باغ گیاه شناسی ملی ایران

جهت دریافت خدمات طراحی باغ ویلا کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

این جاذبه گردشگری، با سایر دیدنی های شهر تهران متفاوت می باشد و یکی از سرسبزترین نقاطی است که می توانید در پایتخت پیدا کنید. البته نا گفته نماند که این روزها در هر نقطه از شهر، فضای سبز وجود دارد و چشم انداز شهر را بسیار زیباتر نموده است. اما اگر دوست دارید مدتی را از دود و دم و از شلوغی فاصله بگیرید، باغ گایه شناسی ملی ایران بهترین گزینه برای شماست.

در این مطلب همه چیز را درباره باغ گیاه شناسی ملی ایران بیان نموده ایم و بخش های مختلف آن را ذکر نموده ایم. اگر تا به حال به بازدید از این موزه زیبا نرفته اید و یا با آن آشنایی ندارید، توصیه می کنم حتما این مطلب را مطالعه کنید. زیرا پس از آشنایی با این باغ مشهور هوس بازدید از آن به سرتان می زند و هر کجای تهران و یا ایران که باشید، خود را به این نقطه از شهر می رسانید و اقدام به بازدید از موزه گیاه شناسی ملی ایران می کنید. حتی اگر پایتخت نشین نیستید، توصیه می کنم خود را به این شهر برسانید و با اجاره آپارتمان مبله در تهران، از این موزه زیبا و دیدنی بازدید کنید.

معرفی باغ گیاه شناسی ملی ایران

قصد ساخت این باغ، از سال ها پیش وجود داشته است. در نتیجه بعضی از درختان موجود در این باغ، قدمت بسیار زیادی دارند. این باغ در مساحتی بالغ بر 145 هکتار در منطقه 22 شهر تهران واقع شده است. در واقع این باغ، در بخشی از بوستان چیتگر نیز واقع شده است و یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری در غذب شهر تهران می باشد. باغ گیاه شناسی در سال 1347 افتتاح شد و تا به امروز، بخش های بسیار زیادی به آن اضافه شده و روز به روز، بر زیبایی این باغ افزوده می گردد. جالب است بدانید که این باغ در تمامی دنیا بسیار مشهور است و از نقاط مختلف دنیا به ایران سفر می نمایند و پس از اجاره سوئیت مبله در تهران اقدام به بازدید از باغ ملی گیاه شناسی می نمایند.

به بیان بهتر این باغ، جزو 10 باغ مشهور و برتر در دنیا می باشد. همچنین لقب عظیم ترین باغ گیاه شناسی در خاورمیانه با کسب نموده و از نقاط مختلف این منطقه، به پایتخت سفر می نمایند و با اجاره خانه مبله در تهران، اقدام به بازدید از این باغ ملی مشهور می نمایند. طراحی این باغ به گونه ای می باشد که از طراحی باغ های اصیل ایرانی بهره برده است و نمای بسیار زیبایی در نقاط مختلف آن وجود دارد.

قسمت بندی این باغ

نکته جالبی که در مورد باغ گیاه شناسی ملی ایران وجود دارد این است که از بخش های مختلفی تشکیل شده است.. هر کدام از این بخش ها، نمادی از پوشش گیاهی نقاط مختلف دنیا می باشد و گیاهان مخصوصی از مناطق مختلف دنیا جمع آوری شده اند که همه در یک جا گرد آوری شده اند. این باغ به قدری زیبا می باشد که ارزش حداقل یک بار بازدید را دارد و با بازدید از آن می توانید با پوشش گیاهای و آب و هوای نقاط مختلف ایران و دنیا آشنا شوید. پس کوله بارتان را ببندید و در اولین فرصت خود را به پایتخت رسانده و با اجاره آپارتمان مبله در تهران، و اقامت در این شهر، سر فرصت از این باغ بی نظیر دیدن کنید.

اما بخش های مختلفی که در این باغ وجود دارد شامل موارد زیر می باشد:

 • نهالستان
 • باغ میوه
 • باغ صخره ای
 • پوشش گیاهی قاره آمریکا
 • پوشش گیاهی قاره اروپا
 • باغ سیستماتیک
 • گیاهان داریی
 • آربراتوم
 • ناحیه ایرانی و تورائی
 • رویشگاه هیمالیا
 • ناحیه البرز
 • ناحیه زاگرس
 • قطعات نمایشی
 • حوزه خزر
 • رویشگاه آذربایجان و قفقاز
 • جنگل تفریحی
 • باغ چین و ژاپن
 • گلخانه و نهالستان
 • فضای سبز محوطه اداری

باغ گیاه شناسی ملی ایران کجاست؟

همانطور که در مطالب بالا مشاهده کردید، این باغ مشهور، در غرب شهر تهران و در منطقه 22 این شهر واقع شده است. در واقع بخشی از پارک جنگلی عظیم چیتگر می باشد که از سال ها پیش، به عنوان باغ گیاه شناسی ملی شناخته شده است. توصیه می کنم برای بازدید از این باغ مشهور برنامه ریزی کنید و حتی اگر ساکن پایتخت نیستید، با سفر به این شهر، و اجاره سوئیت مبله در تهران، از این جاذبه گردشگری مشهور دیدن کنید.

جهت دسترسی

برای دسترسی به این باغ می توانید از طریق نقلیه شخصی اقدام کنید. اما ضروری است بدانید که می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی نیز بهره ببرید و به بازدید باغ گیاه شناسی ملی بروید. برای دسترسی با استفاده از وسیله نقلیه شخصی باید خود را به آزاد راه تهران - کرج برسانید. در این آزادراه از خروجی پیکان شهر خارج شوید و جهت را ادامه دهید تا به بلوار باغ گیاه شناسی ملی یران بروید. برای دسترسی با استفاده از وسایل نقلیه عمومی نیز باید خود را به متروی کرج رسانده و در یکی از ایستگاه های ایران خودرو و وردآورد از ایستگاه خارج شوید و با استفاده از تاکسی خود را به باغ برسانید.

اگر ساکن پایتخت نیستید و دسترسی به این جاذبه گردشگری برایتان سخت است، توصیه می کنم با اجاره خانه مبله در تهران، از سایت تهران مبله، در این شهر اقامت کنید و سپس به بازدید از باغ گیاه شناسی ملی بروید.

منبع: فرارو
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 314

به "آشنایی با باغ گیاه شناسی ملی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با باغ گیاه شناسی ملی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید