پایگاه جدید مزدوران امارات در منطقه راهبردی جنوب یمن

به گزارش آقای معلم، به گزارش خبرنگاران به نقل از عربی 21، بعد از آنکه درگیری های شدید میان عناصر دولت مستعفی یمن وابسته به عربستان و شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات در أبین شدت گرفت، مزدوران اماراتی از ایجاد یک پایگاه جدید برای این عناصر در استان راهبردی سقطری خبر دادند.

پایگاه جدید مزدوران امارات در منطقه راهبردی جنوب یمن

رأفت علی ابراهیم الثقلی رئیس فرماندهی محلی شورای انتقالی جنوب یمن در مجمع الجزایر سقطری این پایگاه جدید را برای مزدوران اماراتی افتتاح کرد.

روز دوشنبه، در جریان درگیری های استان أبین، یکی از فرماندهان سرسپرده عربستان و 6 عنصر مزدور اماراتی به هلاکت رسیدند.

طی روزهای اخیر، اختلافات میان مزدوران سعودی و اماراتی در یمن به ویژه در جنوب این کشور شدت گرفته و تلاش های عربستان برای متحد کردن دو طرف در برابر نیروهای انصارالله راه به جایی نبرده است.

چندی قبل نیز یک منبع یمنی اعلام کرده بود که عربستان سعودی تجهیزات نظامی جدیدی به جزیره سقطری یمن ارسال کرده است. این جزیره راهبردی در جنوب یمن در حال حاضر، تحت کنترل عناصر وابسته به امارات است.

این منبع یمنی تأکید کرده بود که شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات کنترل جزیره سقطری را به دست دارد و به نظر می رسد ارسال تجهیزات نظامی جدید سعودی به این منطقه در راستای رقابت با نفوذ امارات در این جزیره باشد.

اهمیت جزیره سقطری در موقعیت مهم و راهبردی آن در نزدیکی خلیج عدن و همچنین منابع معدنی گسترده آن نهفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 249

به "پایگاه جدید مزدوران امارات در منطقه راهبردی جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه جدید مزدوران امارات در منطقه راهبردی جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید