مدیریت فرونشست نهر خیابان پانزده خرداد شرقی در منطقه 12

به گزارش آقای معلم، خبرگزاری خبرنگاران- شهردار منطقه 12 از مدیریت به موقع و برطرف خطر کامل فرونشست نهر خیابان پانزده خرداد شرقی که در اثر بارندگی ها اتفاق افتاده بود، اطلاع داد.

مدیریت فرونشست نهر خیابان پانزده خرداد شرقی در منطقه 12

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12، امیر یزدی، شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر گفت: یکی از معضلاتی هم اکنون بسیاری شهرهای ایران با آن روبه رو شده اند، پدیده فرونشست زمین است.یزدی با تأکید بر اینکه این موضوع احتیاج به راهکارهای فرابخشی دارد و رسیدگی به آن، همکاری چندین دستگاه را می طلبد، اضافه کرد: مدیریت شهری در منطقه 12، همیشه احتمال وقوع فرونشست در این منطقه را پایش می نماید و تدارکات و برنامه های مختلفی برای کاهش بحران حاصل از آن در نظر گرفته است.

وی ضمن اشاره به بارندگی های اخیر تهران که به فرونشست زمین در خیابان پانزده خرداد شرقی منجر شد، بیان نمود: در اثر این اتفاق، خسارتی به نهر وارد آمد که موجب به خطر انداختن امنیت تردد وسایل نقلیه و عابران پیاده در سطح معابر خیابان پانزده خرداد شرقی در محله امامزاده یحیی (علیه السلام) شد؛ ازاین رو در اسرع وقت و بی معطلی نسبت به تخریب نهر و قسمتی از سواره رو و در پی آن، اجرای بتن ریزی، بعلاوه لوله گذاری به شکل صحیح اقدامات لازم صورت گرفت و جلوی نشتی آب گرفته شد.

شهردار قلب طهران، توجه به شناسایی و مدیریت فرونشست در ایمنی شهرها را ضروری دانست و ادامه داد: این مهم با کسب رضایت از کسبه در سحرگاه گذشته انجام پذیرفت و هم اکنون عملیات با اجرای بتن ریزی و هم سطح سازی در حال انتها است.فرونشست عبارت است از فرورریزش یا نشست سطح زمین که به دلیل های متفاوتی در مقیاس بزرگ روی می دهد. به گفته کارشناسان خطر فرونشست برای سازه ها و ساختمان ها محدود است؛ چراکه نشست نسبی نقاط مختلف زمین در مقیاس ساختمان های منطقه ها مسکونی بسیار ناچیز می باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 893

به "مدیریت فرونشست نهر خیابان پانزده خرداد شرقی در منطقه 12" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت فرونشست نهر خیابان پانزده خرداد شرقی در منطقه 12"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید