قرادادهای موقت کار از مسائل جامعه کارگری است

به گزارش آقای معلم، دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران قراردادهای موقت کار را از مهمترین مسائل جامعه کارگری دانست و توضیح داد که در چنین شرایطی نیروهای کار امنیت شغلی ندارند.

قرادادهای موقت کار از مسائل جامعه کارگری است

به گزارش خبرنگاران مازندران نصرالله دریابیگی در مورد برنامه های هفته کارگر استان مازندران گفت: از پنجم اردیبهشت هفته کارگر آغاز می شود که به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط قرمز کرونایی همه این مراسم ها به صورت مجازی برگزار می شود.

وی اضافه کرد: در اولین روز از این هفته که به نام کارگران، میثاق با آرمان های امام و رهبری نامیده شد مراسم مجازی در تهران در مرقد مطهر حضرت امام و در استان مازندران در گلزار شهدای شهرستان ها برگزار گردید و کارگران به صورت مجازی با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند.

دریابیگی از وجود چهار خانه کارگر در استان مازندران اطلاع داد و گفت: خانه کارگر مازندران در شهرستان های قائم شهر، آمل، بهشهر و ساری در حال خدمت رسانی به کارگران است و همچنین در مازندران 17 ساختمان به نام کارگران بازنشسته خریداری شده است.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران داروی شفابخش معضلات کشور را فراوری و اشتغال اعلام کرد و اضافه کرد: امروز مسائل جامعه کارگری قراردادهای موقت است و نیروهای کار امنیت شغلی ندارند که باید ماده 7 قانون کار اصلاح شود و مسائل معیشتی کارگران حل شود.

وی توضیح داد: حقوق سال 1400 مصوبه شورای عالی کار است و نسبت به 40 سال گذشته بهتر شده اما به تورم و سبد هزینه نرسید و همچنان نارضایتی در بین کارگران وجود دارد.

وی اضافه کرد: در مازندران هیچ کارخانه خصوصی نشد که تبدیل به کار و اشتغال بشود بلکه همه بنگاه های مالی که واگذار شدند تبدیل به احسنت و ایجاد کار نشدند.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با اشاره به اصل 44 اعلام کرد: باید این اصل به گونه ای اجرا شود که همراه با عدالت توسعه و افزایش اشتغال باشد.

وی با بیان اینکه سه میلیون و 500 هزار بازنشسته کارگر در کشور و 185 هزار کارگر بازنشسته در مازندران وجود دارد گفت: در خاتمه سالگذشته 89 هزار میلیارد تومان از رد دیون برای همسان سازی حقوق بازنشستگان گذاشتند که در سال جدید هم در حال اجراست.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 563

به "قرادادهای موقت کار از مسائل جامعه کارگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرادادهای موقت کار از مسائل جامعه کارگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید