فدراسیون فوتبال حذف استقلال و پرسولیس را پذیرفت؟

به گزارش آقای معلم، کنفدراسیون فوتبال آسیا چهارشنبه شب در نامه ای مهم به باشگاه های ایرانی و فدراسیون فوتبال، از ورود به پرونده مجوز حرفه ای باشگاه های استقلال، پرسپولیس و گل گهر سیرجان و درخواست برای ابطال مجوز های حرفه ای صادر شده برای این سه تیم و ارسال پرونده به کمیته انضباطی AFC خبر داد.

فدراسیون فوتبال حذف استقلال و پرسولیس را پذیرفت؟

کنفدراسیون فوتبال آسیا تا 27 دسامبر (6 دی) به این سه تیم مهلت داده تا دفاعیه های خود را جهت بررسی موضوع تخلف محرز شده این دو باشگاه در کمیته انضباطی AFC ارسال کنند. در واکنش به این اتفاق، جلساتی با حضور کنندگان وزارت ورزش، باشگاه های استقلال و پرسپولیس، اعضای کمیته های بدوی، استیناف صدور مجوز حرفه ای در ایران و رئیس فدراسیون برگزار و مقرر شد، تلاش های لازم برای ارسال دفاعیه کامل صورت گیرد.

با این حال، پر واضح است که در زمان کوتاه تا 6 دی امکان رفع مسائلی مانند بدهی های سنگین مالیاتی و همین طور به بازیکنان و مربیان مختلف از سالیان گذشته و مالکیت مشترک دو تیم بسیار سخت و تا حدودی غیر قابل ممکن است.

در تازه ترین اتفاق، حسن کامرانی فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال به طور تلویحی از حذف این دو تیم در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا سخن گفته است. او در جملات خود با پرهیز از دادن هرگونه امیدواری به طرفداران این دو تیم، گفت که برای سال های آینده مسائل و موانع موجود در زمینه صدور مجوز حرفه ای باید مرتفع شود.

کامرانی فر اظهار کرد: باشگاه هایی از کره جنوبی، چین، عربستان و امارات نتوانستند مجوز حرفه ای بگیرند و مطمئنا فدراسیون فوتبال هم تلاش می کند و باشگاه ها را موطف می داند که نسبت به مجوز حرفه ای برنامه ریزی کنند. مطمئن هستم که دو باشگاه بزرگ باید به صورت کلی در پی حل مسائل باشند. وزارت ورزش هم تلاش می کند مسائل کلی مربوط به گذشته را حل نماید. کار سختی است، اما بحث مجوز حرفه ای باید برای سال های آینده پیگیری شود.

او در واکنش به اینکه از صحبت هایش مشخص است که جلسات روز های گذشته در فدراسیون فوتبال به نوعی فرمالیته بوده و احتمالا این دو تیم نمی توانند مشکل مربوطه را حل کنند و در فصل نو لیگ قهرمانان آسیا غایب هستند، گفت: اگر جلسه را برگزار نمی کردیم می گفتید چرا جلسه نداشتید. مجوز حرفه ای دست شرکتی مستقل خارج از AFC است و همه ما می دانیم باید یک سری از موارد در ABC را رعایت می کردیم که تاریخ آن گذشته است.

کامرانی فر شرح داد: نمی خواهم طرفداران دو باشگاه را امیدوار کنم. واقعیت این است که در بحث مجوز حرفه ای کوتاهی اجرا شده و کار هایی که باید انجام می شد، صورت نگرفته است. هر دو تیم در حال حاضر 14 الی 17 مورد را انجام نشده است.

مسئولان فدراسیون فوتبال و مدیران دو تیم استقلال و پرسپولیس صرفا برای کنترل خشم طرفداران اصرار دارند که حذف این دو تیم از لیگ قهرمانان آسیا قطعی نیست و AFC پنج روز برای ارسال لایحه و مدارک فرصت داده، اما واقعیت این است که در نامه AFC آمده استقلال و پرسپولیس مجوز حرفه ایی ندارند و نمی توانند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند و به جهت تخلفات اجرا شده در صدور مجوز حرفه ایی داخلی، پرونده این دو تیم به کمیته انضباطی این کنفدراسیون ارسال شده است. اکنون از استقلال و پرسپولیس خواسته شده دفاعیه خود را جهت بررسی انضباطی موضوع ارسال کنند.

بر همین اساس مهلت AFC صرفا می تواند منجر به کاهش جرایم احتمالی فدراسیون فوتبال و دو باشگاه ایرانی شود که با وجود نقص در مدارک، تلاش کرده بودند مجوز مذکور را که زمینه ساز حضور در لیگ قهرمانان آسیا است، صادر کنند.

در سال 2019 نیز، فدراسیون فوتبال به علت اجرا نکردن قوانین مربوط به حرفه ای ساز و صدور مجوز های جعلی مبلغی بیش از 100 هزار دلار جریمه شده بود که باید دید با توجه به تکرار این مورد، چه جریمه ای صادر خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 906

به "فدراسیون فوتبال حذف استقلال و پرسولیس را پذیرفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون فوتبال حذف استقلال و پرسولیس را پذیرفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید