عبور همراه با آرامش از زمستان سال 99!

به گزارش آقای معلم، خبرنگاران-معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: شرکت ملی گاز ایران وظیفه خود را در زمینه تأمین و انتقال پایدار گاز در زمستان 99 به خوبی انجام داده است.

عبور همراه با آرامش از زمستان سال 99!

آقای حسن منتظرتربتی با بیان اینکه کارکنان حوزه تأمین، پالایش، انتقال و توزیع گاز طبیعی نقش مهمی در مدیریت جریان انتقال و توزیع گاز در سراسر کشور دارند اضافه نمود: عبور همراه با آرامش از زمستان سال 99 نتیجه کوشش گروهی و همت مضاعف کارکنان شرکت ملی گاز ایران است.

وی اضافه نمود: با اینکه میانگین دما به نسبت پاییز و زمستان 98، افت و خیز بیشتری داشت و مصرف گاز در بخش های مختلف افزایش یافت، اما هیچ مسئله ای در تأمین و عرضه گاز به وجود نیامد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: در واقع دو اتفاق شاخص در بخش انتقال و توزیع گاز سبب شد شرکت ملی گاز ایران سال جاری نیز مانند سال های گذشته، با وجود شرایط سخت شیوع ویروس کرونا، عبور موفقی را از زمستان تجربه کند. یکی از این اتفاق های شاخص این بود که ما به هیچ وجه در هیچ یک از میدان های فراوری حبس گاز نداشتیم، یعنی هر مقدار گاز فراوریشده، بلافاصله برای انتقال و توزیع، برداشت می شد و نکته دوم و مهم بعدی آن بود که در اول سال در هیچ نقطه ای از کشور، افت فشار یا قطعی گاز نداشتیم که نشان داد شرکت ملی گاز ایران وظیفه خود را در بحث فراوری، انتقال و توزیع گاز به خوبی انجام داده است.

تربتی دستیابی به این دستاورد ها در سال 99 را نتیجه برنامه ریزی مناسب، استفاده از تجربه های مدیران و همکاری و همدلی مناسب در همه بخش ها دانست و گفت: گاهی در جامعه احساس می گردد گاز بدون هیچ مسئله ای تأمین و توزیع می گردد، در حالی که در واقع این طور نیست و دریافت، پالایش، انتقال و توزیع روزانه و دائمی بیش از هزار میلیون مترمکعب گاز طبیعی و برنامه ریزی مطلوب برای توزیع در بخش های خانگی، صنعتی، تجاری، صادراتی و دیگر بخش ها کاری بسیار سخت، حساس، سخت و نفس گیر است و همه کارکنان، مدیران و دست اندرکاران شرکت ملی گاز ایران و بخش های بالادستی به صورت شبانه روزی برای تأمین پایدار و بدون دغدغه گاز طبیعی به مردم کشور، کوشش ویژه و مضاعفی دارند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 482

به "عبور همراه با آرامش از زمستان سال 99!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبور همراه با آرامش از زمستان سال 99!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید