سامه یح: دولت هرچه سریع تر واکسن های بیشتری وارد کشور کند

به گزارش آقای معلم، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اعمال پروتکل های سختگیرانه گفت: دولت باید هرچه سریع تر واکسن کرونا را وارد کشور کند و حداقل میزان واکسن که باید وارد شود، 50 تا 60 میلیون دوز است.

سامه یح: دولت هرچه سریع تر واکسن های بیشتری وارد کشور کند

همایون سامه یح در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به هشدارهای اخیر وزارت بهداشت درباره ورود پیک چهارم شیوع کرونا گفت: متاسفانه آینده خوبی درباره کرونا نمی بینم و به ایام شب عید و خرید مردم نزدیک می شویم و تجمعات زیاد شده است، از یک ماه و نیم پیش بازار تهران شلوغ شده و مردم بدون رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل ها رفت و آمد می کنند خدایی نکرده اگر کرونای انگلیسی به طور وسیع پخش شود کنترل از دست خارج می شود.

وی ادامه داد: در این شرایط همچون گذشته توصیه ما رعایت پروتکل های بهداشتی است و اعمال پروتکل های سختگیرانه توسط دولت است. دولت باید نسبت به کسانی که پروتکل ها را اجرا نمی کنند سختگیری کند، چون متاسفانه اوضاع مساعد نیست.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در توضیحی به دولت خواستار واردات هرچه سریع تر واکسن شد و گفت: تا زمانی که جواب آزمایش های بالینی واکسن های داخلی مشخص شود دولت باید واکسن وارد کند آن هم نه به میزان کم که باید حداقل تعداد واکسن 50 تا 60 میلیون دوز باشد.

سامه یح توضیح داد: در حال حاضر تنها و تنها کادر درمان مشغول در آی سی یو واکسینه می شوند و حتی واکسن برای کادر درمان سایر قسمت های بیمارستان وجود ندارد. پس در این شرایط لازم است دولت هرچه سریع تر برای واردات واکسن کرونا اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 439

به "سامه یح: دولت هرچه سریع تر واکسن های بیشتری وارد کشور کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامه یح: دولت هرچه سریع تر واکسن های بیشتری وارد کشور کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید