سالمندان مرکز با یکدیگر رقابت می کنند

به گزارش آقای معلم، جشنواره گنجینه های شهر به همت اداره کل سلامت شهرداری تهران با موضوع برنامه های فرهنگی و هنری ویژه سالمندان تهرانی در منطقه 8 کلید خورد.

سالمندان مرکز با یکدیگر رقابت می کنند

به گزارش خبرنگاران،حمید صاحب مدیرکل اداره سلامت شهرداری تهران درباره برپایی این فعالیت فرهنگی گفت:شهروند از شهر مهم تر است. چون شهری پیروز تر است که شهروند پویا و توانمندی داشته باشد. به همین علت وظیفه خودمان می دانیم که با انزوا سالمندان مقابله و برای تکریم آنها تلاش کنیم. به همین علت جشنواره گنجینه های شهر برای شناسایی سالمندان با استعداد و توانمند بتدارک دیده شده است. در این جشنواره سالمندان شهر در زمینه فرهنگی و هنری با هم به رقابت می پردازند.

او درباره نحوه شرکت و ارسال آثار سالمندان (مرد و زن) 60 سال به بالا در این جشنواره گفت: فعالیت این جشنواره از 12 اردیبهشت ماه یعنی هفته سلامت آغاز می شود و شهروندان سالمند تهرانی می توانند آثار خود را در قالب های هنری شعر، نقاشی، خاطره گویی، استندآپ، طراحی، بازیگری، خوشنویسی و هنرهای تجسمی تا سرانجام شش ماه نخست سال به خانه های سلامت محله خود ارسال کنند. آثار ارسالی گردآوری و با حضور داوران بررسی می شود و در نهایت برگزیدگان از سوی دبیرخانه منطقه 8 معرفی و از آنها تقدیر و تجلیل می شود.

همچنین فاطمه تنهایی شهردار منطقه8 به تاریخ اختتامیه این جشنواره اشاره کرد و گفت: آثار منتخب پس از ارزیابی نهایی انتخاب و برگزیدگان رشته های مختلف در مهرماه به مناسبت هفته ملی سالمندان با حضور مدیران ارشد شهری معرفی می شوند.

در ادامه شهردار منطقه8 هفته ملی سلامت را فرصت ارزشمند برای مشارکت آحاد جامعه نسبت به ترویج سبک زندگی سالم و ارتقاء سلامت شهروندان دانست و گفت: به همین علت 17 عنوان ویژه برنامه سلامت محور در این منطقه درحال اجرا است. ارائه خدمات سلامت روان، مشاوره فردی و گروهی رایگان درسراهای محله، اجرای میز خدمت در ایستگاه های مترو و میدان های میوه و تره بار منطقه، عیادت از سالمندان و جانبازان آسایشگاه ، اجرای همایش ها و کارگاه های آموزشی حضوری و غیر حضوری از جمله این برنامه هاست. ارائه خدمات سلامت و پایش سلامت شهروندان کم برخوردار در محله های محروم با مشارکت گروه های جهادی، اجرای پردیس سیار سلامت و آموزش مهارت های رفتاری به بچه ها، برگزاری جشن بزرگ هفته سلامت و تقدیر از فعالان سلامت منطقه از دیگر برنامه هایی اجرایی این منطقه است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1402 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 1180

به "سالمندان مرکز با یکدیگر رقابت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالمندان مرکز با یکدیگر رقابت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید