روش های ترسناک زنان قدیم برای زیبا شدن

به گزارش آقای معلم، مقوله زیبایی در دنیای امروز از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا جایی که بعضی از مردم حاضر به انجام هر کاری برای گنجیدن در استاندارد های زیبایی هستند. اما همین شیوه های امروزی شاید به ترسناکی روش هایی نباشند که مردم در گذشته از آن ها برای دستیابی به زیبایی استفاده می کردند.

روش های ترسناک زنان قدیم برای زیبا شدن

به گزارش روزیاتو، بعضی از این روش های قدیمی به قدری عجیب هستند که مو به تن سیخ می نمایند و باعث می شوند خشنود باشیم که جای خود را به شیوه های ایمن تر و راحت تری برای ارتقاء زیبایی خود داده اند.

1- ماسک صورت محافظ در برابر پرتو های فرابنفش

داشتن پوست برنزه همواره مد نبوده. زمانی پوست روشن را از مظاهر زیبایی می دانستند؛ پوست هر چه روشن تر، بهتر. امروزه هم بعضی افراد از ماسک های صورت، مثل فیس کینی استفاده می نمایند تا از صورت خود در برابر اثرات مضر آفتاب مراقبت نمایند.

2- ماسک یخ

میکاپ آرتیستی به نام مکس فکتر در دهه 1940 میلادی ماسک قالب یخ را طراحی کرد. در این روش قالب های یخ به یک ورق ماسک متصل می شدند. از این ماسک در ابتدا برای بازیگران زن هالیوود استفاده می شد که زمان زیادی را زیر نورافکن های گرم سپری می کردند. این ماسک تأثیر زیادی هم در کاهش پف صورت داشت.

3- ماسک صورت حرارتی

در دهه 1940 میلادی این نوع ماسک ها مثل حالا همه جا در دسترس نبودند. با این حال، یک کارشناس زیبایی به نام آن درو راه حلی پیدا کرد. کلاه دستگاه به وسیله جریان برق به کف سر حرارت می داد و ماسک آن صورت را گرم می کرد.

4- رژیم لاغری کرم نواری

بسیاری از ما در پی کم کردن وزن خود هستیم و مردم گذشته هم از این قاعده مستثنی نبودند. در این رژیم غذایی قرصی حاوی یک تخم کرم نواری را می بلعیدند. بعد از آن، کرم نواری گوارش و توانایی بدن در جذب مواد مغذی را مختل می کرد. این شیوه بسیار خطرناک بود و عوارض جانبی زیادی داشت.

5- محصولات مراقبت از پوست حاوی رادیوم

زمانی رادیوم را پرتوزا نمی دانستند. ماری کوری این عنصر را کشف کرد و مدعی شد از خواص شفابخش جادویی برخوردار است. بعد ها همسرش یک خط فراوری محصولات زیبایی به راه انداخت که رادیوم ماده اصلی آن ها بود. کرم های رادیواکتیو گرچه آنقدر خطرناک نبودند، اما عوارض جانبی وحشتناکی داشتند.

6- درمان کک و مک

در گذشته داشتن کک و مک را چیز خجالت آوری می دانستند و همه سعی در خلاص شدن از آن داشتند. در دهه 1930 میلادی منجمد کردن کک و مک ها با کربن دی اکسید را روش مؤثری می دانستند. هنگام استفاده از کربن دی اکسید چشمان فرد را می پوشاندند و او باید به وسیله یک لوله نفس می کشید، چون سوراخ های بینی را هم می بستند.

7- دستگاه فر مو

یک آرایشگر آلمانی دستگاه بزرگی برای فر کردن مو ها اختراع کرد که یک دسته لوله فر نماینده به آن متصل بود. دستگاه به یاری جریان برق، لوله ها را داغ می کرد. به مو ها سدیم هیدروکسید زده می شد و چندین ساعت طول می کشید تا بالاخره مو ها فر خوش حالتی بگیرند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 آذر 1401 بروزرسانی: 30 آذر 1401 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 1120

به "روش های ترسناک زنان قدیم برای زیبا شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های ترسناک زنان قدیم برای زیبا شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید