رد ادعای خودسوزی مقابل بورس توسط وزارت کشور

به گزارش آقای معلم، تهران (پانا) - رئیس مرکز اطلاعات و اخبار امنیتی وزارت کشور با تصریح بر اینکه ویدئو منتشر شده در فضای مجازی ناظر بر ادعای خودسوزی مقابل بورس دروغ است، شرح داد بررسی ها بیانگر آن است که این فیلم مربوط به زمان حال نیست و مربوط به مهر98 و احتمالا مربوط به یک بدهکار بانکی می شود.

رد ادعای خودسوزی مقابل بورس توسط وزارت کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، امروز 6 اردیبهشت 1400 یک ویدئو کوتاه از خودسوزی یک فرد در شبکه های اجتماعی از جمله در گروه های فعال در خصوص بورس در حال دست به دست شدن است و بسیاری از کاربران از آن به عنوان فیلم خودسوزی مقابل بورس یاد می کنند.

صیدال فعال رییس مرکز اطلاعات و اخبار امنیتی وزارت کشور، در این خصوص گفت: بررسی ها بیانگر آن است که این فیلم مربوط به زمان حال نیست و مربوط به مهر98 و احتمالا مربوط به یک بدهکار بانکی می شود.

فعال اضافه نمود: مخاطبان فضای مجازی، اگر توجه کنند، افراد حاضر در این ویدئو هیچ کدام دارای ماسک نمی باشند و معین است که فیلم مربوط به دوران ما قبل کرونا است.

وی خاطر نشان کرد: به علاوه بر اساس شرایط محیطی نمایش داده شده در این ویدئو کوتاه، روشن است که این اتفاق در مقابل بورس واقع نشده است و درخیابان جامی تهران تصویر برداری شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و اخبار امنیتی وزارت کشور، خاطر نشان کرد: البته بخش زیادی از شهروندان محترم حاضر در فضای مجازی، با توجه به کثرت انتشار اخبار جعلی در این فضا، هر خبری که در فضای مجازی منتشر می شود را باور نمی کنند و حتماً نسبت به صحت و سقم اخبار تحقیق می کنند.

فعال شرح داد: افرادی که اقدام به شایعه پراکنی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی می کنند، از جمله مطابق با مواد 744، 745 و 746 قانون مجازات اسلامی، جوابگوی اقدامات خود خواهند بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 553

به "رد ادعای خودسوزی مقابل بورس توسط وزارت کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رد ادعای خودسوزی مقابل بورس توسط وزارت کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید