دردسر سحر قریشی برای مسعود ده نمکی

به گزارش آقای معلم، بعد از اعلام رسمی خداحافظی سحر قریشی از سینما و محرز شدن تصمیم او برای حضور در خارج از کشور سریال دادستان مسعود ده نمکی هم احتمالا به لیست آثار ممنوعه تلویزیون وارد می گردد؛ سریالی که از آن به عنوان مجموعه های استراتژیک یاد می شد.

دردسر سحر قریشی برای مسعود ده نمکی

به گزارش هفت صبح، یک بار دیگر نام مسعود ده نمکی و سحر قریشی کنار هم قرار می گیرد. این بار هم کلید واژه، سریال است. سریالی که سال 99 روی آنتن شبکه سه رفت و حکم سرانجام ممنوع الکاری قریشی پس از یک دهه را داشت.

در حالیکه به نظر می رسید، این بازیگر فعالیت خود در تلویزیون را ادامه دهد، ورق برگشت. او بر اساس تصمیم شخصی خود، در سینما و شبکه خانگی مشغول به کار شد و حالا مدتی است ایران را ترک نموده. به تازگی هم به طور رسمی گفته سراغ زندگی نو خود می رود و دیگر به بازیگری نمی اندیشد. سوال: سرنوشت سریال ده نمکی چه خواهد شد؟

بازخوانی یک ماجرا

احتمالا حکایت چگونگی معروفیت قریشی در تلویزیون را می دانید. او سال 88 برای نخستین بار بازیگری را با سریال دلنوازان تجربه کرد و به معروفیت رسید. کمی بعد، اما اجازه همکاری با تلویزیون از او سلب شد. این بازیگر هم سراغ سینما و تله فیلم های خانگی رفت و در آثار عامه پسند فعالیت خود را ادامه داد. در روز های ممنوعیت، کارگردان های مختلف بار ها برای برطرف مشکل قریشی و استفاده از او در سریال شان، دورخیز کردند، اما در دقیقه نود تیر آن ها به سنگ خورد.

خوشبختی با ده نمکی

در سال های ممنوع الکاری، بار ها نام سریال هایی که قریشی گزینه اصلی بازی در آن ها بود، شنیده شد از جمله: آوای باران و بچه های نسبتا بد و دختران حوا با این حال مدیران اجازه همکاری با او را نمی دادند.

قریشی سال 95 تعریف کرد که خودش هم علت ماجرا را نمی داد: وقتی عرف جامعه ما تعیین است، اما ممیزی های تلویزیون از این عرف پای خودشان را فراتر می گذارند و مثلا می گویند این خانم صلاح نیست در تلویزیون باشد، چه باید کرد؟ وقتی می بینم هیچ کس علت ممنوع الکاری من را نگفته و به من جوابی نمی دهند، به این جواب های کاملا شخصی می رسم. در نهایت دادستان مسعود ده نمکی سرانجامی بود بر ممنوع الکاری قریشی.

همزمان گزارشی نوشتیم و گفتیم آیا این اتفاق به واسطه نفوذ ده نمکی در تلویزیون اتفاق افتاده. این کارگردان، اما در مصاحبه ای این طور گفت که مشکل خانم قریشی حل شده بود که اجازه بازی در سریال دادستان داده شد و ربطی به مسعود ده نمکی ندارد.

سرنوشت مبهم دادستان

تجربه نشان داده، تلویزیون آثار بازیگرانی که مسیری، چون قریشی را پیش می گیرند، بایکوت می نماید. با چنین پیشینه ای می توان حدس زد دادستان هم به لیست آثار ممنوعه وارد شده است. این سریال، نقد مسعود ده نمکی است بر فساد و کژروی های بعضی مسئولان.

او با دادستان قصد هشدار داشت که خب سریال آنطور با که باید ویژگی های لازم برای اثرگذاری را نداشت. با این حال چنین سریالی برای مدیران تلویزیون در تعریف آثار استراتژیک می گنجد و فارغ از کیفیت، حرف آن ها مانع برایشان دارای اهمیت است.

آیا قریشی واقعا مانع بازپخش دادستان خواهد شد؟ آیا مدیران تلویزیون این بار استثناء قائل می شوند؟ اگر این اتفاق رخ دهد، سدی شکسته خواهد شد و سریال های زیادی به آنتن می رسند. مثل نرگس و پدر و کمکم کن

سرنوشت دلنوازان

بر اساس آن چه گفته شد، سریال عامه پسند دلنوازان هم دیگر اجازه بازپخش نخواهد داشت. سریالی که حسین سهیلی زاده ساخته و بار ها از آی فیلم بازپخش شده. علاوه بر این چند فیلم سینمایی با بازی قریشی هستند که تلویزیون بار ها آن ها را کنداکتور قرار داده. مثل رسوایی 2 مسعود ده نمکی، پنج ستاره مهشید افشارزاده و... البته محتوای غالب فیلم های قریشی، چندان با چارچوب تلویزیون همخوان نیستند.

تصمیم درست کدام است

بار ها این سوال را مطرح نموده ایم که آیا می توان یک اثر را به علت حاشیه های بازیگران به بایگانی فرستاد؟ پاسخ غالب کارگردان ها، تهیه کنندگان و کارشناسان منفی بوده است.

آن ها عقیده دارند چرا باید نقش و نقش آفرین را یکی دانست؟ چرا نباید خود تلویزیون این مفهوم را برای مخاطب جا بیندازد که نقش جدا از بازیگر است؟ عجالتا تدبیری برای نجات آرشیو ارزشمند تلویزیون اندیشیده نشده؛ مگر آن که مدیریت نو صد ا وسیما تصمیمی دیگر بگیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 1018

به "دردسر سحر قریشی برای مسعود ده نمکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر سحر قریشی برای مسعود ده نمکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید