خلق آثار هنری با موی یک میلیون انسان!

به گزارش آقای معلم، گو وندا نام هنرمندی زاده کشور چین است که در نیویورک زندگی می کند. او با تاکید بر اصل فراملی گرایی (Internationalism) و وحدت و با هدف همکاری جهانی به سود همگان، پروژه هنری 15 ساله ای را راه اندازی کرد که در جریان آن از موی انسان ها از نژادها و کشورهای مختلف استفاده شده است.

خلق آثار هنری با موی یک میلیون انسان!

خبرنگاران با موضوع قرار دادن اصل ماندگاری نمایشگاه های هنری در هر عصر و مکتب هنری، در خبرهایی جداگانه مروری خواهد داشت بر عجیب ترین نمایشگاه هایی که در سال های اخیر در دنیا برپا شده اند.

در نخستین خبر به نمایشگاهی از آندریاس فرانک در زیر آب اشاره شد. این نمایشگاه با نام دنیای غرق شده با عکس هایی بازسازی شده از دهه 40 و 50 میلادی، در کشتی غرق شده وندنبرگ در حوالی فلوریدا بر پا شد.

و حالا پروژه گو وندا، هنرمند چینی الاصل مد نظر قرار گرفته است. وندا خلق این مجموعه هنری را در سال 1993 آغاز کرد و در جریان آن 21 پروژه و نمایشگاه برپا شد. این نمایشگاه ها مجموعه ای از موی انسان و خوشنویسی رمزآمیز برای انتقال معنایی از انترناسیونالیسم را شامل می شد.

در جریان پروژه های گو وندا بیش از یک میلیون نفر، موهای خود را از سراسر دنیا اهدا کردند. او موی انسان ها از نژادهای مختلف را جمع آوری کرده و به هم می چسباند تا نماد تنوع نژادها باشد که در نهایت به هم می پیوندد و بشریت را به یک هویت نژادی نو می رساند.

گو وندا با بهره گیری از موی انسان ها، اغلب نویسه های قدیمی از گویش باستانی چینی را خلق می کرد. استفاده گو از این نمادها به معنای هشداری برای قطع ارتباطات انسانی ناشی از زبان و فرهنگ است. همچنین استفاده از موی نژادهای مختلف برای ایجاد پرده یا بافته، نمادی از ارتباط بیولوژیکی نوع انسان و خوشبینی این هنرمند نسبت به دستیابی به فراملی گرایی یا بین الملل گرایی یا انترناسیونالیسم واقعی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 764

به "خلق آثار هنری با موی یک میلیون انسان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلق آثار هنری با موی یک میلیون انسان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید