خبرنگاران نیمی از مبتلایان به کرونا در آمریکا افراد چاق هستند

به گزارش آقای معلم، تهران - خبرنگاران - براساس تحقیقات جدید اجرا شده، 51 درصد از مبتلایان به ویروس کرونا که در بیمارستان های آمریکا بستری شده اند افراد چاق و 28 درصد نیز دارای اضافه وزن هستند.

خبرنگاران نیمی از مبتلایان به کرونا در آمریکا افراد چاق هستند

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگاران، تارنمای خبری آمریکایی هیل (Hill) با انتشار این مطلب نوشت: بنابر یافته های جدید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا (CDC)، چاقی یکی از عوامل مهم در ابتلا به ویروس کرونا به شمار می رود.

بنابراین گزارش، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا گفت، تحقیقات اجرا شده از 148هزار و 494 فرد مبتلا به ویروس کرونا در 238 بیمارستان در سراسر آمریکا نشان داده که 51درصد ازاین افراد چاق و 28 درصد نیز دارای اضافه وزن هستند.

تعریف چاقی به افرادی اطلاق می شود که شاخص توده بدنی آنها موسوم به BMI بیش از 30 باشد و به افرادی که شاخص توده بدنی آنها 28 است ، افرادی دارای اضافه وزن گفته می شود.

این گزار ش در ادامه می افزاید: مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا دریافته است که خطر بستری شدن ، رفتن به بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان و درنهات فوت کردن درمیان افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالا و بخصوص افرادی که دارای چاقی مفرط هستند به شدت بالا بوده و افرادی که دارای شاخص توده بدنی زیر 25 هستند از این خطرها بدور مانده اند.

جامعه آمریکا یک جامعه چاق

هیل گزارش داد: این درحالی است که بنابر تازه ترین داده های مربوط به سال 2018 میلادی 42درصد از آمریکایی ها چاق هستند.

تحرکات بدنی به توصیه های ایمنی کرونا اضافه شد

این رسانه آمریکایی اضافه نمود: اکنون مرکز کنترل و پیش گیری بیماری در آمریکا علاوه بر رعایت موارد بهداشتی مبنی بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و تزریق واکسن، از افراد خواسته شده تا تحرکات بدنی را برای کاستن خطر ابتلا به بیماری کووید-19 مدنظر قرار دهند و متوجه شاخص توده بدنی خود در سطح مطلوب باشند.

واکسن فایزر بر روی افراد چاق تاثیر ندارد

درحالی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا از چاقی به عنوان یک عامل مهم در ابتلا به ویروس کرونا یاد می کند که پیشتر محققان ایتالیایی اعلام کرده بودند ، افراد چاق و یا آن دسته افرادی که شاخص توده بدنی (BMI) آنها بالای 30 است، واکسن کرونا آمریکایی فایزر چندان بر روی آنها تاثیر گذار نیست.

تارنمای خبری انگلیسی میرور (mirror) 12 اسفند با انتشار این خبر گفت: محققان در ایتالیا هشدار داده اند که افراد چاق به نظر نیازمند دوز بیشتری از واکسن فایزر هستند تا بتواند این گروه از افراد را در برابر ویروس کرونا واکسینه کند.

بنابراین گزارش تحقیقات این دسته از محققان ایتالیایی نشان داده میزان آنتی بادی تولید شده در بدن افراد چاق دریافت کننده واکسن فایزر در قیاس با افراد سالم، نصف بوده و قدرت لازم برای از میان بردن بیماری کووید-19 را ندارد و نیازمند دوز بیشتری از واکسن فایزر هستند.

میرور درادامه گزارش داد: تحقیقاتی بر روی 248 نفر در انستیتو فیزیوتراپی اوسپیتالیر (Istituti Fisioterapici Ospitalieri) در رُم پیش از دریافت نوبت دوم واکسن فایزر صورت گرفت. تجزیه و تحلیل خون آنها نشان داد که بطور متوسط افرادی که وزن عادی دارند، میزان غلظت آنتی بادی آنها 325.8 بوده اما در افراد چاق این میزان غلظت تنها 167.1 است .

در آمریکا تا کنون بیش از 538 هزار نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند.

**1302**

منبع: ایرنا
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 471

به "خبرنگاران نیمی از مبتلایان به کرونا در آمریکا افراد چاق هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نیمی از مبتلایان به کرونا در آمریکا افراد چاق هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید