حل مشکل اعضای هیات علمی فاقد ردیف استخدامی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی

به گزارش آقای معلم، معاون اداری اقتصادی و مدیریت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ازحل مشکل اعضای هیات علمی فاقد ردیف استخدامی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی اطلاع داد.

حل مشکل اعضای هیات علمی فاقد ردیف استخدامی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از وزارت علوم، محمدتقی نظرپور، با تشریح اقدامات وزارت علوم برای حل مشکل اعضای هیات علمی فاقد ردیف استخدامی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور اظهار داشت: با برنامه ریزی و پیگیری های اجرا شده، مشکل تعداد 4071 نفر از اعضای هیات علمی که از سال 1386 تا سال 1398 بدون داشتن ردیف استخدامی به خدمت در نهادهای علمی درآمده اند، حل شد و ردیف استخدامی این افراد از سوی سازمان امور اداری و استخدامی کشور تخصیص یافت.

وی اضافه کرد: در راستای حل این مشکل انباشته شده از سال های قبل و با پیگیری های وزارت علوم طی برنامه ششم توسعه، تعداد 6000 ردیف استخدامی در اختیار وزارت متبوع قرار گرفته است که تعداد 4071 نفر از اعضای هیات علمی طی سال های گذشته از این محل تخصیص پیدا کرد و مابقی 965 نفر نیز در سال 1399 و 964 نفر در سال 1400 جذب خواهند شد.

معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم همچنین در مورد آنالیز شرایط جذب و بکارگیری عضو جدید هیأت علمی در دانشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور، خاطر نشان کرد: اخیراً بخشنامه مرتبط با موضوع از سوی ستاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به روسای محترم دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور ارسال شده است که براساس آن فرایند قانونی جذب اعضای جدید هیأت علمی باید منطبق بر اخذ نامه تأییدیۀ تأمین اعتبار از سازمان برنامه و بودجۀ کشور باشد گفتنی است که همه اقدامات فوق توسط حوزه های مختلف ستاد وزارت عتف صورت می پذیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 225

به "حل مشکل اعضای هیات علمی فاقد ردیف استخدامی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی" امتیاز دهید

1 کاربر به "حل مشکل اعضای هیات علمی فاقد ردیف استخدامی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مشکل اعضای هیات علمی فاقد ردیف استخدامی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید