حداد عادل خطاب به دانش آموزان نخبه: از کشور نروید

به گزارش آقای معلم، رییس فرهنگستان زبان فارسی، خطاب به برگزیدگان جشنواره خوارزمی و مدال آوران علمی گفت: همه شما در معرض خطر وسوسه دشمن برای ترک کشور هستید و فضای مجازی و رسانه ها بر روی دزدیدن نسل جوان از این کشور و این انقلاب متمرکز شده است و شما باید در این راستا تصمیم بگیرید.

حداد عادل خطاب به دانش آموزان نخبه: از کشور نروید

به گزارش ایسنا، غلامعلی حداد عادل در مراسم تقدیر از کوشش های علمی دانش آموزان مدارس استعداد های درخشان، برگزیده در سطح ملی و جهانی و فعالیت های پژوهش محور که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار گردید، خطاب به نخبگان اظهار کرد: همه شما در معرض خطر وسوسه دشمن هستید و با استعدادی که دارید به شما خواهند گفت برای چه می خواهید در کشورتان بمانید؟

وی ادامه داد: به شما خواهند گفت کشور شما گرفتاری دارد، پارتی بازی دارد و کسی قدر شما را نمی داند، خواهند گفت کشور شما عقب مانده است و ما همه چیز فراهم، بیایید آمریکا و اروپا، رشد و پرورش پیدا می کنید. فضای مجازی هم متمرکز شده که نسل جوان ایران را از این کشور و انقلاب بدزدد و شما ها باید تصمیم بگیرید و این لحظه تاریخی برای زندگی شما است.

حداد عادل با بیان اینکه نمی گویم کشور ما به اوج ترقی رسیده است، توضیح داد: این کشور ما است و باید خودمان بسازیم. اگر برویم جایی که مشکل نداریم، پس چه کسی ایران را بسازد و مسائل را حل نماید؟.

رییس فرهنگستان زبان فارسی با یادآوری کوشش های دکتر حسابی در حوزه و رشته فیزیک ادامه داد: شما باید برای آینده کشور، همین نقش دکتر حسابی را ایفا کنید. برای کشور کار کنید و اگر کسی بگوید، چون در کشور مشکل است به کشوری دیگر مثل آمریکا می روم، این امر مثل این است که کلید اتاق را در خانه گم کنیم و در خیابان زیر نور چراغ برق خیابان دنبال کلید بگردیم؛ چراکه خیابان روشن و اتاق تاریک است. وقتی در خیابان کلید را گم نکردی، آن تاریکی اتاق شما را به نتیجه می رساند. گم گشته شما داخل کشور است و قدر این را بدانید.

حداد عادل با اشاره به دهه فجر، تاکید نمود: بزرگترین نعمت انقلاب به کشور، نعمت استقلال است که کشور ما حداقل 200 سال استقلال نداشت و آن روزی که به تحریک روس و انگلیس امیر کبیر کشته شد، معلوم شد خارجی ها برایمان تصمیم می گیرند. این ادامه داشت تا انقلاب و در وجدان عموم مردم این تحقیر احساس شده بود که کشور ما با سابقه و با این فرهنگ از خود استقلال ندارد.

ربیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی اضافه کرد: به همین علت بود که اولین شعار مردم در سال 57 استقلال بود. این درد تاریخی بود. در شعور مردم نسل به نسل منتقل شده بود و شما قضاوت کنید در دل خود آیا کشور ما در حال حاضر استقلال دارد یا خیر؟ کشور رامقایسه کنید با کشور های منطقه که به دستور آمریکا صلح و جنگ مب نمایند و هرکاری می نمایند، درواقع در حال نوکری آمریکا هستند. آمریکا رسما ثروتمندترین کشور منطقه را گاو شیردهخطاب می نماید و به مقامات آن کشور هم بر نمی خورد و گله نمی نماید که چرا به کشور ما گاو شیرده گفتی. اما ایران به برکت استقلال در مقابل همه این کشور ها ایستاده است.

حداد عادل در مایان سخنان خود گفت: هر چیزی بهایی دارد و تا قیمتش را نپردازی، آن چیز را به تو نمی دهند. استقلال هم قیمت و بهایی دارد و اگر می بینید تحریم می شویم و مسائل مالی داریم و دانشگاه ها آنطور که باید نمی توانند احتیاج های شما را برآورده کنن، درواقع این بهایی است که برای استقلال می پردازیم.

منبع: فرارو
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 940

به "حداد عادل خطاب به دانش آموزان نخبه: از کشور نروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداد عادل خطاب به دانش آموزان نخبه: از کشور نروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید