10 شخصیت محبوب دنیای مارول به ترتیب محبوبیت

به گزارش آقای معلم، مارول از نظر فروش، ناشر شماره یک کتاب های کمیک است و هر ماه کمیک های پرفروش بیشتری خلق می نماید. به لطف دنیای سینمایی مارول (MCU)، این انتشارات به بزرگ ترین نام در فرهنگ عامه تبدیل شده و حتی بر محبوبیت این برند افزوده است. در این مطلب 10 شخصیت محبوب دنیای مارول را به ترتیب محبوبیت نام بردیم.

10 شخصیت محبوب دنیای مارول به ترتیب محبوبیت

نام بسیاری از شخصیت های مارول برای بیشتر ما که حتی از هوادارانشان هم نیستیم آشنا است و دنیای سینمایی مارول تعداد بیشتری از آن ها را به ستاره تبدیل نموده است. محبوب ترین قهرمانان و شروران مارول، در فرهنگ عامه جایگاه برجسته ای دارند. برای بعضی از شخصیت ها، این محبوبیت ده ها سال است که ادامه داشته و برای بعضی دیگر، این معروفیت و جایگاه تازگی دارد. صرف نظر از این، محبوبیت شخصیت های مارول و جایگاهشان در بین عموم شگفت انگیز است.

10. محبوبیت اسکارلت ویچ در قرن بیست و یکم به اوج خود رسید

ممکن است اسکارلت ویچ شخصیت چندان برجسته ای نباشد، اما برای مدت ها محبوب بوده است. او در اوج محبوبیت به انتقام جویان پیوست و به بخش بزرگی از این تیم تبدیل شد. شرایط او به عنوان یک جهش یافته و فرزند مگنیتو تفاوت زیادی در محبوبیت او ایجاد کرد، اما کاهش محبوبیت انتقام جویان در دهه 90 او را نیز تحت تاثیر قرار داد.

در قرن بیست و یکم، اسکارلت ویچ به بخش بزرگی از دنیای مارول تبدیل شد، اما سال 2015، زمانی که برای اولین بار در دنیای سینمایی مارول ظاهر شد، شکست بزرگی خورد. درست است که کتاب واندا ماکسیموف در آن سال بازنده شد، اما با این حال از محبوبیت زیادی برخوردار بود. شبکه های اجتماعی دنیای سینمایی مارول از نظراتی درباره واندا پر شد و به نظر می رسد کتاب تازه او پیروزیت عظیمی برای مارول به ارمغان آورد.

پیکسل خندالو مدل اسکارلت ویچ مارول Marvel کد 19391

10 %

15,000

13,500 تومان

مشاهده و خرید

9. مگنیتو مدت ها یک چهره بسیار محبوب مارول بوده است

مردان ایکس (X-Men) برای چندین دهه محبوب ترین شخصیت های مارول بودند و تمام اعضای لیست A تیم پیشرفت های زیادی در پیدا کردن جایگاه مناسب بین هواداران داشتند. در بیشتر موارد، به لطف دنیای سینمایی مارول هوادارانشان از آن ها دل سرد شدند، اما بعضی از جهش یافته ها هنوز هم بسیار محبوب هستند. مگنیتو یکی از آن ها است. برای چندین دهه، مگنیتو محبوب ترین شرور مارول بود و در کارتون ها و چندین فیلم ظاهر شد.

محبوبیت مگنیتو حتی با افزایش حضورش در دنیای سینمایی مارول تقریبا ثابت مانده است. بخش بزرگی از این محبوبیت ناشی از تصویر مایکل فاسبندر از مگنیتو است. در حالی که بسیاری از فیلم های تازه مردان ایکس از چشم هواداران افتادند، به محبوبیت او خدشه ای وارد نشد. مگنیتو سال ها است که در خط مقدم کتاب های مردان ایکس واقع شده است و به نظر نمی رسد که جایگاهش به این زودی ها تغییر کند.

8. ددپول برای مدت طولانی بزرگترین عامل فروش کالاهای مارول بود

ددپول به علت ارتباطش با مردان ایکس به معروفیت رسید، اما تا اواخر دهه 2000 هرگز نتوانست به اوج محبوبیت واقعی خود دست پیدا کند. او اولین سریال خود را بعد از سال ها دریافت کرد و سپس یک اتفاق خنده دار رخ داد. کالاهای با شکل و شمایل ددپول در فروشگاه ها نمایش داده شد و مردم به شدت از آن ها استقبال کردند. بلافاصله بعد از آن، فیلم اختصاصی ددپول ساخته و تاریخ ساز شد.

ددپول همیشه در کمیک ها به نوعی محبوب بود، اما او در خارج از کمیک ها بیشتر به وسیله تماشاگران مورد توجه نهاده شد. فیلم های او در دنیای سینمایی مارول به سطح محبوبیت قابل توجهی رسیدند و اعلام سومین فیلم او، با بازگشت هیو جکمن در نقش ولورین و در دنیای سینمایی مارول، هواداران را بیشتر از همیشه هیجان زده کرد.

جامدادی طرح ددپول مدل jm20685

50,000 تومان

مشاهده و خرید

7. کاپیتان آمریکا معروفیت قدیمی خود را دوباره به دست آورد

در عصر طلایی ماول، کاپیتان آمریکا بزرگ ترین قهرمان بود. دهه 50 شاهد محو شدن او بودیم، اما بازگشت او در عصر نقره ای مارول باعث شد که دوباره در صدر این دنیای ابرقهرمانی قرار بگیرد. هنگامی که مردان ایکس صعود کردند، او آغاز به زوال کرد. دهه 90 دوران جالبی بود. قهرمان ها؛ تولد دوباره (Heroes Reborn) بازنده شد، اما قهرمان ها؛ بازگشت (Heroes Return) به مردم یادآوری کرد که چرا کاپیتان آمریکا را دوست داشتند.

کاپیتان آمریکا بدون شک یک شخصیت الهام بخش و رهبر قهرمانان مارول است، اما محبوبیت او در طول دهه 90 کاهش یافت. جایگاه کاپیتان در دنیای سینمایی مارول بر محبوبیت او اضافه کرد. در حالی که این سوال وجود دارد که آیا کاپیتان در سطح محبوبیت عصر طلایی خود واقع شده است یا خیر، هواداران یک بار دیگر علاقه فراوان خود را به استیو راجرز اعلام کردند.

6. لوکی دنیای سینمایی مارول را به سمت پیروزیت راهنمایی کرد

لوکی همیشه یک شرور بزرگ در دنیای مارول بود. استدلالی وجود دارد که لوکی مهم ترین شرور مارول در عصر نقره ای کمیک است. لوکی یک شرور ثور بود، با این حال او بود که انتقام جویان را گرد هم آورد. با این وجود، سال های بعد شاهد سقوط او بودیم.

سپس دنیای سینمایی مارول رخ داد و بازی تام هیدلستون در نقش لوکی، این شخصیت را برجسته کرد. در کمیک ها، به لوکی توجه بیشتر، و راهش برای حضور در کتاب های بیشتری باز شد. لوکی خارج از کمیک ها محبوب تر است، اما همچنان یکی از شخصیت های محبوب مارول به شمار می رود.

کوله پشتی طرح سریال لوکی به همراه جامدادی

445,000 تومان

مشاهده و خرید

5. مرد آهنی در طول دهه 2000 به محبوبیت عجیبی دست پیدا کرد

مرد آهنی یک قهرمان شگفت انگیز است. او برای مدت ها یکی از اعضای اصلی دنیای مارول بوده است. او در واقع بنیان گذار گروه انتقام جویان است و به همراه کاپیتان آمریکا و ثور، تثلیث مارول را تشکیل می دهد. از بین این سه نفر، مرد آهنی از نظر محبوبیت همیشه در حد وسط بود. مرد آهنی به میزان آن ها برترین اجراهای تمام دوران یا خالقان شگفت انگیز نداشت، اما شخصیت محکمی بود.

بعد از افول محبوبیت در دهه 80 و 90، مرد آهنی در دهه های 2000 و 2010 نقش بزرگی در دنیای مارول بازی کرد. مرد آهنی در سال 2008 به یک ستاره بزرگ تبدیل شد و مارول سعی کرد از او در کمیک ها استفاده کند. این ایده خیلی خوب کار نکرد، اما نمی توان محبوبیت مرد آهنی را در بین مخاطبان عمومی نادیده گرفت.

4. تانوس محبوب ترین شرور دنیای مارول بود

مارول شخصیت های شرور بسیار محبوبی خلق نموده است، اما تعداد کمی می توانند در سال های اخیر با تانوس برابری نمایند. در کمیک ها، او یک شرور در لیست B و مرده بود، تا اینکه در سال 1991 دستکش بی نهایت او را دوباره به معروفیت رساند. از آن موقع، او فراز و نشیب هایی داشته است، اما با یاری دنیای سینمایی مارول دوباره آغاز به دیده شدن کرد.

جای تانوس به عنوان شرور بزرگ حماسه بی نهایت دنیای سینمایی مارول او را دوباره به یک شخصیت فوق العاده تبدیل کرد. او در کتاب های کمیک بسیاری حضور پیدا نموده، کمیک های انفرادی خودش را داشته است و تقریبا در دنیای مارول حضور ثابتی دارد. تانوس به همان میزان که بین هواداران عمومی محبوب است، در بین هواداران کمیک محبوبیت دارد و یک پدیده واقعی در دنیای ابرقهرمانان شناخته می گردد.

کتاب تانوس فرمان مرگ اثر استوارت مور نشر باژ

30 %

292,000

204,400 تومان

مشاهده و خرید

3. هالک همیشه بسیار محبوب بوده است

هالک قوی ترین موجود دنیای مارول است، اما این تمام ماجرا نیست. او بعلاوه برای مدت طولانی بسیار محبوب بوده است. هالک چندین دهه است که به طور مداوم و در کمیک های انفرادی، تیمی و رویدادی حضور پیدا می نماید. او معروفیت زیادی دارد و با اولین فیلمش هالک شگفت انگیز (The Incredible Hulk) به یک ستاره بزرگ مارول تبدیل شد.

در دهه 90، زمانی که مارول چندان پیروز نبود، کمیک های هالک همچنان فروش خوبی داشت. برخلاف بسیاری از هم نوعانش در عصر نقره ای مارول، دنیای سینمایی مارول واقعا به محبوبیت هالک یاری چندانی نکرد زیرا هرگز در این رسانه پرچم دار نشد. محبوبیت او برای شش دهه تقریبا ثابت مانده است.

2. ولورین به صدر لیست شخصیت های محبوب رسید

ولورین همیشه در فروش کتاب های کمیک برترین بوده است. شاید اولین حضور او بزرگ ترین اتفاق دنیای مارول نبوده باشد، اما جایگاه او در کنار مردان ایکس در طول بزرگ ترین دوره رشدشان، برای او یک موهبت بزرگ بود. ولورین به سرعت به محبوب ترین عضو معروف ترین تیم کمیک تبدیل شد.

هنگامی که مردان ایکس به جایگاه برتر رسید، ولورین در خط مقدم و مرکز قرار داشت. او هنوز همان جایگاه را بعد از تمام این سال ها حفظ نموده است. حتی در سال های تسلط دنیای سینمایی مارول، ولورین محبوب تر از بزرگ ترین شخصیت های دنیای سینمایی مارول است. او از هر نظر برتر است و کمیک های او همیشه در میان پرفروش ترین کتاب های انفرادی مارول واقع شده است. این روزها هم هواداران در انتظار بازگشت هیو جکمن و آینده ولورین در دنیای سینمایی مارول هستند.

ماگ طرح ولورین ماول مدل M1072

80,000 تومان

مشاهده و خرید

1. مرد عنکبوتی مارول را به سطح دیگری در پیروزیت برد

مرد عنکبوتی مدت ها ستاره مارول بوده است. عصر نقره ای مارول به سرعت در حال جلب توجه رقبای برجسته خود بود، اما آن ها تا زمانی که مرد عنکبوتی برای اولین بار آغاز به کار کرد، حرفی برای گفتن نداشتند. از آن موقع، مرد عنکبوتی اساسا محبوب ترین شخصیت مارول بوده است و بیشتر از همه کتاب کمیک و کالای مرتبط می فروشد.

مرد عنکبوتی دهه ها است که با کارتون ها، سریال های لایواکشن ژاپنی، بازی های ویدیویی، فیلم و غیره یک ستاره چند رسانه ای بوده است. حتی زمانی که هواداران از کاری که مارول با این شخصیت انجام می دهد راضی نیستند، همانطور که بیش از یک دهه است راضی نبوده اند، مرد عنکبوتی شگفت انگیز (The Amazing Spider-Man) همچنان پرفروش ترین کتاب مارول است.

منبع: cbr

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 اسفند 1401 بروزرسانی: 2 اسفند 1401 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 1154

به "10 شخصیت محبوب دنیای مارول به ترتیب محبوبیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 شخصیت محبوب دنیای مارول به ترتیب محبوبیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید