کاربران بیل گیتس را عصبانی کردند؛ چرا ChatGPT را احمق جلوه می دهید؟!

به گزارش آقای معلم، بیل گیتس مردم را سرزنش می نماید که چرا هوش مصنوعی بینگ (Bing) شرکت مایکروسافت را احمق نشان می دهند، چرا که وی معتقد است این کاربران هستند که هوش مصنوعی را تحریک می نمایند تا اشتباه کند و چیز های دیوانه وار بگوید.

کاربران بیل گیتس را عصبانی کردند؛ چرا ChatGPT را احمق جلوه می دهید؟!

به گزارش ایسنا، بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت به هوش مصنوعی ابراز اطمینان نموده و می گوید که هیچ تهدیدی برای انسان نیست.

این میلیاردر فناور می گوید: افراد زیادی وجود دارند که در کوشش هستند تا هوش مصنوعی را احمق نشان دهند، اما [هوش مصنوعی]خوب است و هیچ تهدیدی در خصوص آن وجود ندارد.

پیش از این، چندین کاربر نسبت به پاسخ های چت بات هوش مصنوعی ChatGPT در موتور جستجوی بینگ مایکروسافت پس از پاسخ دادن به پرسش ها به شیوه ای نگران نماینده و دیوانه وار ابراز نگرانی کردند. در عین حال، مایکروسافت پس از مطرح شدن شکایات، ربات خود را آموزش داد تا مشکل رفع گردد.

به گفته مایکروسافت، اگر کاربران برای مدت طولانی با Bing صحبت نمایند، ممکن است تحریک گردد و پاسخ های غیرمنتظره بدهد.

بیل گیتس در این مصاحبه اظهار داشت که بینگ همچنان اشتباه می نماید و چیز های احمقانه می گوید، اما برای این کار شما باید کمی آن را تحریک کنید.

نقش بزرگ هوش مصنوعی

بیل گیتس فکر می نماید که اگرچه پیش بینی می گردد هوش مصنوعی منجر به جابجایی های زیادی در نیروی کار گردد، اما بعلاوه موجب افزایش کارایی خواهد شد و نقش مهمی در منابع انرژی تجدیدپذیر خواهد داشت.

طبق گفته وی، طی دو سال آینده پیش بینی می گردد که دقت و قابلیت های هوش مصنوعی به سرعت افزایش یابد.

گیتس مشارکت فعال خود در خدمات دهی شرکت OpenAI به مایکروسافت را فاش کرد که به کسب و کار ها امکان می دهد از فناوری ChatGPT و سایر قابلیت های هوش مصنوعی استفاده نمایند.

وی می گوید: هوش مصنوعی نقش بزرگی ایفا خواهد نمود و من بسیار درگیر هوش مصنوعی پیشرفته به وسیله مایکروسافت و OpenAI هستم.

وی اضافه نمود: در خصوص این ایده که رایانه ها قادر به خواندن و نوشتن شوند، هیچ کس نمی دانست که چه زمانی به وجود می آید و اکنون فرا رسیده است.

ایجاد کنترل بیشتر به وسیله مایکروسافت

شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام نموده است که قابلیت های جدیدی را برای ربات هوش مصنوعی خود معرفی می نماید، از جمله این که کاربران می توانند نوع شخصیتی را که می خواهند با آن ارتباط برقرار نمایند، انتخاب نمایند.

پس از انتشار ChatGPT به وسیله شرکت OpenAI، رقابت در عرصه راه اندازی و توسعه ربات های گفتگوگر افزایش یافته است و تقریباً همه شرکت های دیجیتال برتر سکو های رسانه های اجتماعی خود را با هوش مصنوعی مسلح نموده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 اسفند 1401 بروزرسانی: 13 اسفند 1401 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 1158

به "کاربران بیل گیتس را عصبانی کردند؛ چرا ChatGPT را احمق جلوه می دهید؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربران بیل گیتس را عصبانی کردند؛ چرا ChatGPT را احمق جلوه می دهید؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید