وزیر ورزش خطاب به تکواندوکاران المپیکی: نتیجه بگیرید یا نگیرید برای ما قهرمانید

به گزارش آقای معلم، وزیر ورزش و جوانان در بازدید از تمرینات ملی پوشان المپیکی گفت: فارغ از هر نتیجه ای که در المپیک بدست می آید شما قهرمانان و پهلوانان ما هستید.

وزیر ورزش خطاب به تکواندوکاران المپیکی: نتیجه بگیرید یا نگیرید برای ما قهرمانید

به گزارش خبرنگاران، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و مهدی علی نژاد معاونت توسعه ورزش وزارت، با حضور در فدراسیون تکواندو از اردوی ملی پوشان المپیکی بازدید کردند.

در ابتدای بازدید مسئولان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون تکواندو به مقام شامخ شهید گمنام آرمیده در فدراسیون تکواندو ادای احترام و سپس در خانه تکواندو حضور پیدا کردند.

سیدمحمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو ضمن عرض خیرمقدم به وزیر ورزش و جوانان و علی نژاد معاونت توسعه ورزش وزات با ارائه گزارشی از عملکرد تکواندوکاران گفت: فرصتی کمی تا المپیکی بی سابقه که هیچکس آن را تجربه نکرده است داریم؛ با توجه به شرایطی که ویروس کرونا برای همه ورزشکاران و مسئولان برگزاری ایجاد کرده در این دوره همگی تجربه خاصی را پشت سر می گذارند؛ در این یک سال تعویق برگزاری المپیک، با وجود فراز و نشیب ها شاهد بودیم که بچه ها چه سختی هایی را تحمل کردند.

رییس فدراسیون تکواندو افزود: المپیک رویدادی بزرگی است که همه می دانند برای حضور در آن چه فرآیندی سختی باید طی شود و 128 تکواندوکار از 63 کشور از سراسر جهان سهمیه حضور در المپیک تکواندو را گرفتند؛ هیچ کشوری پیروز به کسب سهمیه کامل از طریق مردان و زنان نشده است و تنها در بخش زنان چین و ترکیه هر 4 سهمیه را اخذ کردند. البته در این دوره با اتفاقات و تصمیمات عجیبی که کمیته بین المللی المپیک گرفته است تعداد سهمیه ها به 131 نفر رسیده است که در سه وزن 17 تکواندوکار با یکدیگر به مبارزه می پردازند، مسئولان فدراسیون جهانی هم به این موضوع معترض هستند چراکه سیستم قرعه کشی را تحت الشعاع قرار داده و تجربه جدیدی است.

وی گفت: همه برای رویداد بزرگ المپیک روزشماری می کنند؛ ما با سهمیه ای که از مسابقات جام جهانی و هنرهای رزمی گرفتیم علاوه بر نفرات انفرادی در بخش تیمی المپیک که به صورت آزمایشی برگزار می شود، هم کننده داریم. این یک رقابت آزمایشی است که در المپیک آینده ممکن است به صورت رسمی برگزار شود و مایه افتخار ما است که تیم ترکیبی ایران هم در این مسابقات حضور دارد.

پولادگر در خاتمه صحبت های خود گفت: شهادت می دهم بچه ها در طول این مدت به ویژه در این یک سال که المپیک به تعویق افتاده با جان و دل و اشتیاق تمرین کردند و از نظر ما همین زمانی که داشتند تلاش می کردند، یک قهرمانی و ارزش است و ان شاءالله در المپیک هم بتوانند کنندگان شایسته ای برای ایران باشند.

وزیر ورزش و جوانان در این بازدید گفت: در جریان کسب سهمیه شما فراز و نشیب و پیروزیت هایی وجود داشت و شرایط خاصی به وجود آمد؛ شما استحقاق این را داشتید که سهمیه بگیرید. از تلاش کادرفنی صمیمانه تشکر می کنم که با اراده ویژه ای کار را دنبال می کنند و امیدوارم ماحصل آن، نتیجه خوبی باشد. از 20 سال قبل به برکت شما قهرمانان، تکواندو به المپیک راه پیدا کرد و جزء رشته هایی است که در رقابت های جهانی و المپیک در لیست مطالبات مردم است که افتخارآفرینی داشته باشند.

وی افزود: من به نام مسئول ورزش کشور که جهت شما را دنبال می کردم به نیابت از ملت قهرمان ایران می گویم همه کسانی که اینجا حضور دارند چه آنهایی که سهمیه گرفتند و به مسابقات می فرایند چه آنهایی که در این راه کمک کردند برای ملت ما قهرمان هستند. فارغ از هر نتیجه ای که در المپیک بدست می آید شما قهرمانان و پهلوانان ما هستید اگرچه یقین دارم تک تک شما با عزم و اراده ویژه ای دنبال این هستید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

سلطانی فر در ادامه خاطر نشان کرد: ما به ملت عزیز ایران گواهی می دهیم که شما همه تلاش خود را کرده اید و قهرمانان این رشته هستید؛ به هر حال المپیک آوردگاه بزرگی است که بهترین های رشته های مختلف ورزشی در آن حضور دارند و کسانی که پیروز شدند جزء 16 نفر برتر قرار بگیرند نشان می دهند که در چه حدی از شایستگی و توانمندی برخوردار هستند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: تلاش ما بر این بوده امکانات، پشتیبانی و بهترین شرایط را برای ورزشکاران فراهم کنیم تا بدون دغدغه و نگرانی بتوانید کسب سهمیه کنید؛ خدا را شکر می کنم با همدلی که در راس ورزش کشور وجود دارد پشتوانه خوبی برای ورزشکاران اجرا شده است.

سلطانی فر در خاتمه گفت: بدون استرس بروید، مطمئن هستم نتیجه ای که می گیرید مد نظر مردم ایران است؛ اگر نتیجه گرفتید که چه بهتر و اگر نگرفتید شما قهرمانان بزرگ ما هستید. در مراحل مختلف و علاوه بر امکانات، کمک های معیشیتی تا سقف 90 میلیون تومان برای کسانی که سهمیه گرفته اند، در نظر گرفته ایم و برای شما المپین ها پاداش دیگری هم در نظر داریم تا با روحیه بهتر در آوردگاه بزرگ المیپک شرکت کنید.عنایت خداوند و دعای مردم پشتوانه راه شماست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 676

به "وزیر ورزش خطاب به تکواندوکاران المپیکی: نتیجه بگیرید یا نگیرید برای ما قهرمانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ورزش خطاب به تکواندوکاران المپیکی: نتیجه بگیرید یا نگیرید برای ما قهرمانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید