سازمان فضایی اروپا فضانورد زن استخدام می نماید

به گزارش آقای معلم، به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، سازمان فضایی اروپا میخواهد برای نخستین بار پس از 11 سال فضانورد استخدام کند و این بار به طور خاص خواهان شرکت زنان شده است.

سازمان فضایی اروپا فضانورد زن استخدام می نماید

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

این سازمان فضایی در یک بیانیه گفت خواستار گسترش تنوع جنسیتی در نیروهای خود است. یان ورنر مدیر کل این سازمان می گوید: اروپا میخواهد جایگاهش در قلب اکتشافات فضایی را به دست آورد.

دیوید پارکر مدیر بخش اکتشافات انسانی و رباتیک می گوید: برای پیشرفت در این زمینه با دقت بیشتری جستجو می کنیم. باید به موضوع تنوع جنسیتی، سنی و پس زمینه ای میان فضانوردان سازمان فضایی اروپایی و شاید ناتوانی های فیزیکی آنها پرداخته گردد.

به گفته او سازمان فضایی مذکور مشغول آنالیز روش هایی است تا افرادی با ناتوانی های فیزیکی بتوانند در فعالیت های فضایی شرکت نمایند.

فرایند گزینش فضانوردان 6 مرحله است و باید تا اکتبر 2022 میلادی تکمیل گردد. بخشی از این فرایند نیز در مرکز فضانوردان سازمان فضایی اروپا در کلن آلمان انجام می گردد.

متقاضیان می توانند از 31 مارس تا 28 می سال امسال درخواست خود را ثبت نمایند.

برای این شغل هیچ محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است. اما به گفته منابع مطلع به طور معمول محدودیت سنی این شغل 50 سال است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 479

به "سازمان فضایی اروپا فضانورد زن استخدام می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان فضایی اروپا فضانورد زن استخدام می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید