ساخت 150 هزار واحد استیجاری به منظور ایجاد تعادل در بازار مسکن

به گزارش آقای معلم، محمودزاده گفت: همزمان با اجرای قانون جهش تولید مسکن، ساخت 150 هزار واحد استیجاری هم به منظور ایجاد تعادل در بازار اجرا می شود.

ساخت 150 هزار واحد استیجاری به منظور ایجاد تعادل در بازار مسکن

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در شبکه خبر در خصوص ساخت 150 هزار واحد استیجاری شرح داد: 150 هزار واحد کف تقاضایی هست که برای مصوب شدن به هیئت دولت پیشنهاد کرده ایم که 50 هزار واحد آن برای دهک های یک تا سوم جامعه با سود 5 درصد است و 100 هزار واحد آن برای دهک های میانه جامعه در نظر گرفته شده است.

او گفت: همزمان با اجرای قانون جهش تولید مسکن ساخت 150 هزار واحد استیجاری هم به منظور ایجاد تعادل در بازار اجرا می شود. در صورتی که تقاضا برای واحد استیجاری بیشتر شود، منعی برای افزایش این تعداد نداریم.

در ادامه یوسفی عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق برنامه سند جامع مسکن در دولت های مختلف باید سالی یک میلیون واحد مسکن ساخته می شد که این موضوع انجام نشد.

او با بیان اینکه بازار مسکن در دولت قبل تعطیل بوده است، افزود: علت آن گرانی مسکن در زمینه های مختلف، رها شدن طرح های مسکن در دولت گذشته بود.

یوسفی با بیان اینکه در چند سال گذشته 980 درصد افزایش قیمت مسکن داشتیم، گفت: نزدیک به 6 میلیون و 800 هزار نفر در کشور مستاجر داریم و ساخت یک میلیون واحد مسکونی هم که در تعهد دولت است. اگر بخواهیم 150 هزار واحد مسکن اجاره ای بسازیم همچنان کمبود مسکن وجود دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در ساخت مسکن اجاره ای به سه نکته باید توجه شود. مدت و میزان اجاره چقدر است و دولت در این قرارداد طرف موجر است یا مستاجر.

یوسفی گفت: برای کنترل قیمت مسکن و اجاره بها باید فاصله کمبود مسکن را کم کنیم. بازار مسکن باید برای نیاز افراد باشد نه سوداگری.

او گفت: تاثیر برنامه های مسکنینیازمند صرف زمان بلند مدت است و امیدواریم با اجرای برنامه های ساخت مسکن تا چند سال دیگر تعادلی در این بازار ایجاد شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 829

به "ساخت 150 هزار واحد استیجاری به منظور ایجاد تعادل در بازار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت 150 هزار واحد استیجاری به منظور ایجاد تعادل در بازار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید