راهنمای خرید صندلی کامپیوتر

به گزارش آقای معلم، از آنجایی که امروزه بیشتر کسب وکار ها آنلاین شده و افراد ساعات زیادی را پشت کامپیوتر های خود سپری می کنند داشتن یک صندلی کامپیوتر استاندارد و مناسب جزء اولویت های کار به حساب خواهد آمد.

راهنمای خرید صندلی کامپیوتر

به گزارش، غالباً وقتی افراد مشغول درس خواندن و یا کار کردن پشت میز تحریر و یا میز کامپیوترشان می شوند متوجه گذر زمان نیستند و شاید ساعت ها در یک حالت ثابت باقی بمانند. به همین دلیل هم باید شرایط استاندارد و مناسبی را فراهم کرد تا در درازمدت مسائلی گریبان گیر آن ها نگردد. در نتیجه معمولاً توصیه می گردد که در هنگام خرید میز تحریر، میز کامپیوتر و یا صندلی کامپیوتر خود نکات بسکمک را مدنظر داشته باشید تا با کمک آن ها بتوانید محصولات استاندارد و مناسبی را خریداری کنید. طبیعتاً هر کدام از این وسایل دارای نکات خریدی جامع و منحصربه فرد هستند. به همین دلیل نیز در این مطلب با شما همراه هستیم تا به موضوع راهنمای خرید صندلی کامپیوتر بپردازیم و شما را با نکات خرید یک صندلی استاندارد و مناسب آشنا کنیم.

از آنجایی که امروزه بیشتر کسب وکار ها آنلاین شده و افراد ساعات زیادی را پشت کامپیوتر های خود سپری می کنند داشتن یک صندلی کامپیوتر استاندارد و مناسب جزء اولویت های کار به حساب خواهد آمد. احتمالاً برای شما هم پیش آمده که وقتی مشغول کار کردن با کامپیوتر خود هستید متوجه گذر زمان نشده باشید و وقتی بعد از چند ساعت از جای خود بلند می شوید دچار کمردرد، پادرد و یا گردن درد شده باشید. تمامی این مسائل ناشی از استاندارد نبودن صندلی کامپیوتر شما خواهد بود.

طبیعتاً یک صندلی کامپیوتر استاندارد باعث می گردد که حتی بعد از آنکه ساعت ها در یک حالت و پشت میز کامپیوترتان نشستید مسائلی جدی گریبان گیر بدن شما نشده و راحتی قابل قبولی را تجربه کنید. به طور کلی باید بگوییم که یک صندلی کامپیوتر خوب باید ویژگی ها و تعیینه های بسکمک داشته باشد تا در نهایت مجموعه ای از این تعیینه ها آن محصول را به یک انتخاب ایده آل تبدیل نماید.

همه ما به دنبال داشتن صندلی کامپیوتر راحت و استاندارد هستیم، اما شاید ندانیم که باید به سراغ چه نوع صندلی هایی برویم. طبیعتاً یک صندلی کامپیوتر خوب ویژگی ها و تعیینه های ثابتی دارد که هر کدام از استاندارد هایی پیروی می کنند. در ادامه برخی از این ویژگی ها را ذکر خواهیم کرد.

برای مثال یکی از مهم ترین ویژگی های یک صندلی کامپیوتر ایده آل ارگونومیک بودن آن است. علم مهندسی ارگونومی باعث می گردد که طراحی هایی هدفمند و با کمک ابزار و وسایلی تعیین، به داشتن محصولی منجر شوند که برای سلامت فیزیکی بدن انسان مفید باشد. طبیعتاً یک صندلی کامپیوتر استاندارد در وهله اول باید از شرایط فیزیکی بدن شما مراقبت کند. به طور کلی بهتر است که در زمان خرید و انتخاب صندلی کامپیوتر به دنبال مدل هایی باشید که اندام و قد شما با آن ها تناسب داشته باشد. با این کار در زمان نشستن راحت تر هستید و پا ها و کمرتان در ارتفاع خوب و درستی قرار خواهند گرفت.

علاوه بر این یک صندلی کامپیوتر مناسب باید پشتی محکمی همراه با انحنای مناسب s شکل داشته باشد تا از گودی کمر و همین طور ستون فقرات شما محافظت کند. با این کار در درازمدت دیگر دچار کمردرد و یا خطرات جدی ستون فقرات نخواهید شد. علاوه بر این، خستگی نیز دیرتر به سراغتان خواهد آمد.

در این میان بد نیست اشاره کنیم که بهتر است به سراغ صندلی هایی بروید که یک پشتی استاندارد با ارتفاع و پهنای 18 و 33 سانتی متری باشد تا بتواند از مهره های کمری شما در ناحیه ستون فقرات محافظت کند. با این ویژگی های موجود در صندلی کامپیوتر می توانید از سلامت و خسته نشدن کمر خود اطمینان خاطر حاصل کنید.

مسئله دیگری که باید در رابطه با طراحی ارگونومیک صندلی کامپیوتر خود در نظر داشته باشید زاویه کمر است. به طور کلی در زمان نشستن بر روی صندلی کامپیوتر کمر شما نباید در زاویه 90 درجه قرار بگیرد. اصولاً بهترین زاویه برای آنکه فشار کمتری به کمر شما وارد گردد چیزی بین 105 تا 110 درجه است. در چنین زاویه ای می توانید در مدت زمان بیشتری پای کامپیوتر بنشینید و احساس خستگی هم نداشته باشید.

علاوه بر این بهتر است که طول و عرض نشیمنگاه صندلی کامپیوتر شما چیزی در حدود 40 تا 50 سانتی متر باشد و شیب کف آن نیز قابلیت تغییر از 1 تا 5 درجه را داشته باشد. تمامی این ویژگی ها باعث می شوند که فشار وارد شده بر روی ران ها کنترل شده و در حالت استاندارد قرار بگیرد.

یکی دیگر از ویژگی های یک صندلی کامپیوتر ایده آل آن است که از قابلیت تنظیم صندلی برخوردار باشد. به طور کلی می توان گفت که تقریباً تمامی صندلی های کامپیوتر و اداری که به تازگی تولید شده و روانه بازار می شوند این ویژگی را دارند. اما نکته ای که وجود دارد چگونگی تنظیمات صندلی است. توصیه ما این است که در زمان خرید صندلی کامپیوتر به سراغ مدل هایی بروید که حداقل 5 تنظیم داشته باشند. امروزه در بازار مدل هایی از صندلی کامپیوتر وجود دارد که حتی تا 14 تنظیم را نیز شامل می شوند.

باید بگوییم صندلی هایی که از قابلیت تنظیم برخوردار هستند ویژگی هایی همچون تنظیم پشتی کمر، عرض و ارتفاع بازو، عرض و ارتفاع پشت صندلی، زاویه صندلی و کنترل شیب دارند و تمامی این مسائل می توانند در راحت تر و متناسب تر بودن صندلی کامپیوتر تأثیرگذار باشد.

احتمالاً تا به حال برایتان پیش آمده که بر روی یک صندلی کامپیوتر با ارتفاع نامناسب بنشینید و احساس کنید که هیچ کنترلی بر روی کامپیوتر و میز کار خود ندارید. دلیل این امر هم کاملاً تعیین است، چراکه شما برای داشتن تسلط کامل بر روی میز باید در ارتفاع استاندارد و متناسب با قد خود قرار بگیرید.

به همین دلیل هم داشتن صندلی کامپیوتر با قابلیت تنظیم ارتفاع می تواند به عنوان یک مزیت به حساب آید. به طور کلی ارتفاع سطح نشیمن گاه از زمین و ارتفاع زیردستی ها یکی از مهم ترین ویژگی های صندلی های کامپیوتر به شمار می آیند. در این حالت امکان آن وجود دارد که صندلی با بالا آمدن روی یک اهرم به بالا یا پایین انتقال پیدا کند. این نوع از صندلی ها در زمان نشستن فرد، به طور اتوماتیک پایین می آیند. در نتیجه شما باید بعد از نشستن بر روی صندلی ارتفاع مناسب را تعیین کنید. برای تعیین ارتفاع مناسب صندلی بهتر است که پای خود را بر روی زمین صاف نگه دارید تا گردش خون در بدن به شکل مناسب و مطلوبی صورت بگیرد.

یکی دیگر از ویژگی های صندلی کامپیوتر آن است که جنس روکش آن مانع تعریق زیاد می گردد. به طور کلی بهتر است به سراغ صندلی هایی بروید که مقاومت بالا و توانایی جذب رطوبت دارند. اگر جنس روکش صندلی کامپیوتر شما چرمی است باید دارای شیار هایی باشد تا جریان هوا به خوبی اجرا شده و مانع افزایش دما و یا تعریق گردد.

منبع:برترینها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 50

به "راهنمای خرید صندلی کامپیوتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید صندلی کامپیوتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید