راهنمای انتخاب کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی

به گزارش آقای معلم، طراحی و فراوری کفپوش یکی از صنایع مهم دکوراسیون داخلی است که تکنولوژی روز جهان سمت و سوی خاصی به آن داده است. انتخاب کفپوش مناسب برای محیط بیمارستان اهمیت ویژه ای دارد؛ زیرا بیمارستان پر رفت و آمد است و احتمال انتقال عوامل بیماری زا و میکروارگانسیم ها را افزایش می دهد. به همین علت تصمیم گرفتیم درباره خرید کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی صحبت کنیم و مزایای استفاده از آن را توضیح دهیم. پیشنهاد می کنیم خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

راهنمای انتخاب کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی

کفپوش بیمارستانی چیست؟

کفپوش به رویه ای گفته می گردد که بر اساس احتیاج و ویژگی های یک ساختمان، برای جلوه و زیبایی محیط و بالابردن استحکام و مقاومت آن مورد استفاده قرار می گیرد، بعلاوه در حفظ سلامت افرادی که در محیط حضور دارند، تاثیرگذار است. کفپوش ها از جنس های مختلفی نظیر سرامیک، لمینیت، چرم، بتن، بامبو، سفال، پارکت طراحی و فراوری می شوند. کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی به طور اختصاصی برای بیمارستان ها، کلینیک های تشخیصی و درمانی و سایر مراکز خدمات درمانی فراوری می شوند.

انواع کفپوش بیمارستانی آنتی باکتریال

  • پکفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

یکی از انواع کفپوش مناسب بیمارستان ها و محیط های بهداشتی کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال است که در ترکیبات آن رزین شیمیایی به کار رفته و باعث شده محصول مقاومت بالایی در برابر اسید، مواد قلیایی داشته باشد. بعلاوه کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال ضد آب است و قابلیت رشد و تکثیر قارچ و باکتری ندارد.

  • کفپوش پلی اورتان آنتی باکتریال

یکی دیگر از انواع کفپوش آنتی باکتریال که برای محیط های بیمارستانی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد، کفپوش های از جنس پلی اورتان هستند و مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد شیمیایی، روغن های نفتی و حلال ها دارند و در برابر فشار و ضربه مکانیکی آسیب پذیر نیستند.

کفپوش پلی اورتان در برابر دمای بین 5 تا 70 درجه سانتیگراد مقاومت و ماندگاری بالایی دارد و به راحتی خراب نمی گردد.

یکی دیگر از ویژگی های خرید کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی از جنس پلی اورتان این است که به صورت یکپارچه و یکدست طراحی می گردد تا گرد و غبار، زباله و … لابه لای آن گیر نکند.

مزایای خرید کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی چیست؟

  • تنوع طرح و رنگ

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال با طرح ها و رنگ های متنوع طراحی و فراوری می گردد. خرید کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی این مزیت را دارد که شما برای انتخاب طرح و رنگ کفپوش با محدودیت روبرو نمی شوید و می توانید با رنگ های مجذوب نماینده و مورد نظر خود محیط بیمارستان را از رخوت و دلمردگی دربیاورید. این ویژگی به خصوص برای بخش های بستری بچه ها اهمیت بیشتری دارد.

  • آنتی باکتریال بودن

همان طور که از نام این کفپوش ها تعیین است، مهم ترین مزیت خرید کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی این است که از توسعه بیماری ها جلوگیری می نمایند.

پیش از این هم تاکید کردیم خرید کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی با سطح صاف و یکدست این مزیت را دارد که امکان تجمع عوامل بیماری زا و میکروب روی آن بسیار کم است و در محیط آلوده ای مثل بیمارستان کاربردی و مفید است.

  • نظافت آسان کفپوش آنتی باکتریال

محیط بیمارستان و کلینیک های بهداشتی و درمانی در اثر رفت و آمدهای مکرر و نشستن گرد و غبار آلوده می شوند. بعلاوه ممکن است کف اتاق های جراحی، بستری یا سالن بیمارستان با خون، ادرار یا مایعات دیگر آلوده شوند و احتیاج به نظافت و تمیز کردن داشته باشند. بنابراین باید کفپوشی برای تجهیز بیمارستان و کلینیک انتخاب گردد که قابلیت شستشو و تمیز کردن داشته باشد و بتوان به راحتی آلودگی و عوامل بیماری زا را از روی آن پاک کرد.

انواع کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی اپوکسی و پلی اورتان این قابلیت را دارند که با شوینده های معمولی به سادگی تمیز می شوند. حتی با استفاده از محلول های ضدعفونی هم بدون اینکه آسیبی به کیفیت کفپوش وارد گردد، می توان کفپوش ها را تمیز کرد.

  • مقاومت بالا در برابر فرسودگی

همه ما انتظار داریم متریالی که برای تجهیز یک ساختمان مورد استفاده قرار می دهیم دوام و ماندگاری بالایی داشته باشند و تا مدت زمان طولانی قابل استفاده باشند.

زمانی که صحبت از یک مکان پرتردد مثل بیمارستان، درمانگاه یا کلینیک خدمات درمانی می گردد، این ویژگی اهمیت بیشتری پیدا می نماید و طراحان دکوراسیون داخلی سعی می نمایند متریالی را انتخاب نمایند که در مقابل فرسودگی مقاومت بالایی داشته باشد و به زودی خراب نگردد.

با خرید کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی می توانید اطمینان داشته باشید که احتمال سایش و فرسودگی آن ها پایین است.

البته اهمیت استفاده از متریال بادوام فقط به علت رفت و آمد زیاد در بیمارستان نیست؛ در بیمارستان به طور گسترده ای از وسایل چرخ دار مانند ویلچر و تخت استفاده می گردد که ضروری است کفپوش در برابر فشار وزن و سایش چرخ ها مقاومت بالایی داشته باشد و خراب نگردد.

باتوجه به اینکه انواع کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی به صورت یکدست و بدون درز طراحی و فراوری می شوند مشکلاتی مثل بلند شدن یا تبله شدن کفپوش بروز نمی نماید و بعد از مدت ها همچنان کفپوش سالم است.

  • خاصیت ضد لغزش کفپوش بیمارستانی

یکی دیگر از مزایای خرید کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی ضد لغزش بودن آن است. در محیط کلینیک ها و درمانگاه ها احتمال اینکه سطح زمین با مایعات خیس گردد زیاد است، اما نکته بااهمیت برای نصب کفپوش های پلی اورتان و اپوکسی این است که لغزنده نیستند و احتمال اینکه افراد ناتوان و بیماران روی آن بلغزند بسیار کم است.

این قابلیت باعث می گردد پزشکان، پرستاران و پرسنل بتوانند با سرعت بالایی به کارهای خود برسند و نگران ایمنی محیط نباشند.

  • بدون آلودگی صوتی

حتما این تجربه را داشتید که با راه رفتن روی بعضی از کفپوش ها، صدای قدم های خود را بشنوید. مزیت خرید کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی این است که هنگام راه رفتن روی آن هیچ سر و صدایی نمی شنوید و آرامش شما به هم نمی خورد.

قیمت کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی چقدر است؟

یکی از دغدغه های متداول برای خرید کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی قیمت آن است. اغلب کسانی که قصد خرید کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی دارند درباره هزینه آن سوال می نمایند.

به طور مثال وسعت پروژه و مساحتی که می خواهیم کفپوش بیمارستانی در آن نصب کنیم، احتیاج به زیرسازی سطح، بعلاوه موقعیت مکانی بیمارستان یا کلینیک بهداشتی و درمانی از عوامل مهمی هستند که هزینه نصب کفپوش آنتی باکتریال را تحت تاثیر قرار می دهند.

بعلاوه ویژگی های ساختاری کفپوش هم قیمت آن را تحت تاثیر قرار می دهند. کیفیت متریالی که برای ساخت کفپوش بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرد از عوامل مهمی است که قیمت آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

ضخامت کفپوش یکی دیگر از عوامل مهمی است که قیمت آن را تحت تاثیر قرار می دهد. به طور مثال اگر بخواهید کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال بیمارستانی نصب کنید مقدار درصد رزین موجود در کفپوش و ضخامت کفپوش از عوامل مهمی هستند که موجب تغییر قیمت آن می شوند.

معرفی کفپوش های آنتی باکتریال بیمارستانی polyflor

یکی از موارد با اهمیت برای طراحی و ساخت محیط های بیمارستانی و بهداشتی انتخاب یک کفپوش مناسب است که در عین حال که مقاوم و ماندگار است، ضد لغزش باشد و به سادگی تمیز گردد. کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی polyflor انگلستان محصولی باکیفیت و مرغوب است که توانسته رضایت طیف گسترده ای از مشتریان را جلب نماید. این کفپوش ها مطابق با آخرین استانداردهای روز جهان طراحی و فراوری شده اند و برای تجهیز و بازسازی بیمارستان، کلینیک خدمات درمانی، درمانگاه و آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرند.

منبع: اتاق
انتشار: 30 شهریور 1402 بروزرسانی: 30 شهریور 1402 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 1234

به "راهنمای انتخاب کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید