رئیس صداوسیما با جمعی از شاعران ملاقات کرد

به گزارش آقای معلم، جمعی از شاعران جوان و پیشکسوت و استادان زبان و ادب پارسی، امروز با رئیس صداوسیما ملاقات کردند.

رئیس صداوسیما با جمعی از شاعران ملاقات کرد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی صداوسیما، پیمان جبلی در این ملاقات با قدردانی از حضور این جمع فرهنگی در سازمان صداوسیما گفت: این دومین ملاقات بنده با استادان زبان و ادب پارسی و شاعرانی است که سهم مهمی در پاسداشت شعر فارسی دارند.

رییس صداوسیما با اشاره به دو سرفصل مهمی که برای رسانه ملی حائز اهمیت است، گفت: برنامه های ما بر دو عنوان هویت و عدالت راسخ است؛ هویتی که از آن غافل شده ایم و عدالتی که مهم ترین سرفصل گام دوم انقلاب اسلامی است و باید در رسانه ملی به آن توجه گردد.

وی توضیح داد: رسانه ملی در مسیری گام برخواهد داشت که به تقویت هویت و تحقق عدالت منجر خواهد شد.

رئیس صداوسیما با بیان اینکه مهم ترین عنصر هویت بخش در تاریخ و تمدن ایران زبان و ادبیات فارسی است، گفت: هویت ما به زبان و شعر فارسی گره خورده است و این دو از هم قابل انفکاک نیست.

جبلی با تأکید بر نفوذ زبان و ادبیات فارسی در فراسوی مرزهای کشورمان بیان نمود: در شهر هرات کتابی به دستم رسید که صد شاعر فارسی زبان معاصر از 18 تا 98 سال را با انضمام اشعارشان معرفی نموده بود. محتوای این اثر به قدری مجذوب کننده بود که برای من که شاعر نبودم هم قابلیت فراوری رسانه ای داشت و با به تصویر درآوردن و معرفی این شعرا می شد مستندی در خور توجه فراوری کرد.

وی ادامه داد: این آثار ثروت و نماد اقتدار ما در تمدن ایران هستند که مورد بی مهری قرار گرفته اند و کوشش همه دستگاه های فرهنگی خصوصا صداوسیما را برای ثبت و معرفی می طلبند.

رئیس صداوسیما برپایی این نشست را نشان ارادت و اهمیت رسانه ملی به ادبیات فارسی دانست و گفت: شعر می تواند بخش مهمی از مفاهیم جامعه را به مخاطب نشان دهد و بازتاب مهمی از رویدادهای جامعه باشد.

جبلی در خاتمه با قدردانی از محمد توکلی، شاعر جوانی که شعری در وصف فداکاری شهید نوجوان علی لندی سروده بود، گفت: این شعر به زیبایی فداکاری و رشادت نوجوان ایذه ای را وصف کرد و امیدوارم این شعر مطلعی برای فراوری یک اثر رادیویی و تلویزیونی باشد.

این نشست صمیمی با حضور شاعران جوان و پیشکسوتی چون سعید بیابانکی، ناصر فیض، علیرضا قزوه، مرتضی امیری اسفندقه، افشین علاء، مصطفی محدثی خراسانی، هادی سعیدی کیاسری، علی محمد مؤدب، افسانه غیاثوند، فریبا یوسفی، مریم زندی، عباس باقری، محسن کاویانی، محمد توکلی، سجاد سامانی، محمد حسن جمشیدی، محمد مهدی عبداللهی، سید عبدالله حسینی و احمد بابایی برگزار گردید و رئیس صداوسیما مستمع دیدگاه ها و پیشنهادهای آن ها برای ارتقای کیفی برنامه های رادیو و تلویزیون بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 805

به "رئیس صداوسیما با جمعی از شاعران ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس صداوسیما با جمعی از شاعران ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید