دره خرم آباد ثبت جهانی می شود، رفع موانع ساخت هتل صخره ای

به گزارش آقای معلم، احمدرضا دالوند با اشاره به اجرای طرح پهنه بندی در لرستان، اظهار کرد: اولین استانی هستیم که به این موضوع پرداخته و خیلی مورد استقبال قرار گرفت.

دره خرم آباد ثبت جهانی می شود، رفع موانع ساخت هتل صخره ای

وی ادامه داد: ما اولویت بندی های مسیرهای گردشگری را به حهت هدایت بهتر گردشگران انجام دادیم.

دالوند افزود: پرونده اولیه ثبت جهانی دره خرم آباد 25 شهریورماه به یونسکو ارسال خواهد شد که اگر بتوانیم آن را ثبت کنیم قطعاً در جذب گردشگران خارج از مرزها موفقیت خوبی داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: پرونده ثبت جهانی روستای بیشه جهت ارزیابی به سازمان جهانی جهانگردی ارسال شده و در حال ارزیابی است و جزء موضوعات زیرساختی در حوزه گردشگری است.

وی بیان نمود: کاوش های شهری در خرم آباد شروع شده که شامل شهر شاپورخواست است و این یک ماکت شهری بوده و می تواند به ظرفیت منطقه ها گردشگری شهر خرم آباد کمک کند.

دالوند همچنین شرح داد: هتل صخره ای خرم آباد بنا بود سال 1376 به بهره برداری برسد و نزدیک 30 سال است که به خاطر اختلافت سرمایه گذار و شهرداری وجود داشت به عقب افتاد.

وی اظهار کرد: تقریباً چندین ماه جلسات متعددی برگزار کرده ایم و الان مشکل این هتل با شهرداری کامل حل و مجوز صادر شده و الان سرمایه گذار هیچ مانعی برای ادامه کار ندارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 شهریور 1402 بروزرسانی: 27 شهریور 1402 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 1233

به "دره خرم آباد ثبت جهانی می شود، رفع موانع ساخت هتل صخره ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دره خرم آباد ثبت جهانی می شود، رفع موانع ساخت هتل صخره ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید