تورهای نوروزی 1400 انجام می شود؟

به گزارش آقای معلم، به گزارش خبرنگاران، روزهای پایانی سال 1399 است و تبلیغات تورهای نوروزی در فضای مجازی دست به دست می شود. اما سوال اینجاست در شرایط شیوع کرونای چینی و انگلیسی این سفرها انجام می شود یا خیر؟ آیا در این سفرها پروتکل های بهداشتی رعایت می شود؟

تورهای نوروزی 1400 انجام می شود؟

یکی از اپراتورهای فروش بلیت تورهای نوروزی می گوید: برای ما تعیین کردند که فلان تعداد بلیت باید فروخته شود. ما هم هیچ تعهدی به مسافر نمی دهیم که صندلی های کناری مسافر خالی باشد. هیچ چیز تعیین نیست.

مسئول فروش تورهای داخلی نوروزی یکی از شرکت های هواپیمایی می گوید: پروتکل ها باید رعایت شود اما اینکه در هواپیما رعایت شود را ما نمی دانیم. آنطور که برخی از شرکت های مسافربری می گویند فروش تورهای نوروزی شان هم کم نیست.

آنچه که برای مردم و نیز شرکت های هواپیمایی مساله شده، بلاتکلیفی است. از یک سو مردمی که هنوز نمی دانند سفر نوروزی ممنوع است یا نه. از سوی دیگر دفاتر مسافرتی هم از بلاتکلیفی می گویند که هنوز به صورت جدی و رسمی به آنها گفته نشده که تورها را لغو کنند یا نه.

همه اینها در شرایطی است که تا به امروز مجموع جانباختگان کووید19 به 60 هزار و 867 نفر و مجموع بیماران کووید19 در کشور به یک میلیون و 706 هزار و 559 نفر رسیده است. همچنین خرید و تزریق واکسن نیز با حاشیه های زیاد همراه است.

سردرگمی مردم و شرکت های مسافرتی

حرمت الله رفیعی، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی نیز به خبرنگاران می گوید: مردم را دچار سردرگمی کرده اند. وظیفه دولت کنترل شرایط کرونایی است و اینکه نگذارد شرایط بدتر شود. از سوی دیگر دفاتر مسافرتی نیز با ضررهای زیای روبرو شده اند.

رفیعی از بلاتکلیفی مردم و دفاتر مسافرتی می گوید: آژانس ها بلیت ها را می فروشند و هنوز به صورت تعیین نمی دانند که فردا با چه دستورالعملی روبرو می شوند. در این میان هم پول مردم و هم شرکت های مسافربری حیف و میل می شود و دولت باید جوابگوی آن باشد. چون برای کنترل این اوضاع درایتی نداشته است.

این در حالی است که چندی پیش علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده ابتلا به کرونای انگلیسی افزایش یافته است و فروردین امسال احتمال وقوع پیک چهارم کرونا در ایران وجود دارد؛ پس سفر در نوروز منتفی است.

اگرچه کم و بیش از رئیس جمهور تا دیگر اعضای ستاد مقابله با کرونا از جلوگیری برای شیوع کرونا می گویند اما همچنان دفاتر خدمات مسافرتی تورهای نوروزی خود را می فرروشند. امسال مجموعا 40 درصد افزایش قیمت بلیت و نیز قانون 60 درصدی مسافر پروازهای داخلی اعلام شد اما همچنان برخی مسافران می گویند ظرفیت کاملا پر می شود. حالا همین نگرانی ایجاد می شود که در چنین شرایطی کرونا چگونه کنترل می شود!

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 491

به "تورهای نوروزی 1400 انجام می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای نوروزی 1400 انجام می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید