بیشترین درآمد فورتنایت از موبایل نیست، از پلی استیشن است

به گزارش آقای معلم، دعواهای حقوقی اپل و اپیک گیمز ادامه دارند و ما هم در این میان، اطلاعات مختلفی از هر دو شرکت کسب می کنیم. در حالی که تصور می کردیم یکی از منابع اصلی اپیک گیمز، پلتفرم دیجیتال اپل یعنی اپ استور باشد، متوجه شده ایم که به هیچ وجه چنین چیزی واقعیت ندارد. بازی فورتنایت مدت هاست که در پی شکایت اپیک گیمز از اپل، دیگر برای دانلود روی پلتفرم iOS موجود نیست و این موضوعی آسیبی به اپیک گیمز نزده، چون درآمد آن ها اساسا از پلی استیشن است.

بیشترین درآمد فورتنایت از موبایل نیست، از پلی استیشن است

چند هفته پیش و به لطف اطلاعات مختلفی که مدارک اپل و اپیک رو می کنند، متوجه شدیم که اپیک گیمز درآمدی 700 میلیون دلاری از بازی فورتنایت روی اپ استور اپل داشته است. این رقم مربوط به دو سالی است که فورتنایت به صورت رسمی روی اپ استور اپل برای دانلود موجود بوده. درآمد 700 میلیون دلاری اپیک گیمز از فورتنایت روی دستگاه های اپل به هیچ وجه کم نیست و اپیک گیمز هم یک سالی است برای بازگشت فورتنایت به اپ استور تلاش بسیاری کرده. تصور می کردیم با رقم قابل توجه و سهم بزرگی از درآمد فورتنایت طرف باشیم. با این حال، درآمد فورتنایت روی پلتفرم های اپل در واقع کمترین سهم را از درآمد کلی این بازی به خود اختصاص داده است.

طبق مدارک ارایه شده از سوی اپیک گیمز در دادگاه، پلی استیشن 4 بیشترین سهم درآمد کلی فورتنایت را دارد. رقم 46.8 درصد از درآمدهای کلی فورتنایت در بازه مارس 2018 تا جولای 2020 به تنهایی مختص به کنسول پلی استیشن 4 بوده است. دومین رتبه با سهم 27.5 درصدی متعلق به ایکس باکس ون است. دستگاه های اپل در رتبه پنجم قرار گرفته اند و تنها 7 درصد از درآمد کلی فورتنایت را به خود اختصاص داده اند. سهم 18.7 درصدی باقی مانده متعلق به پلتفرم های اندروید، نینتندو سوییچ و کامپیوتر است.

در سال 2020 حتی سهم دستگاه های اپل از درآمد فورتنایت کمتر شده و به 5.8 درصد کاهش یافته است. در مقابل، پلی استیشن در سال 2020 سهمی حدود 40 درصد و ایکس بکس سهمی 24 درصدی از درآمدها را داشته است. در واقع در تاریخ فورتنایت، پلتفرم iOS همیشه یا پایین ترین میزان درآمد را برای این بازی داشته، یا یکی مانده به آخر و قبل از اندروید قرار گرفته است.

آمار و ارقام جدیدی از درآمدهای کلی فورتنایت در اختیار نداریم، ولی آخرین اعداد از درآمد 1.8 میلیارد دلاری این بازی در سال 2019 خبر داده بودند. اپیک گیمز تخمین زده است که در سال 2020 درآمد کلی آن ها برابر با 3.85 میلیارد دلار باشد که بدون شک بخش بزرگی از آن متعلق به فورتنایت است.

به لطف اطلاعات جدید، می توانیم نتیجه گیری کنیم که بزرگترین جمعیت بازی کننده های فورتنایت را گیمرهای کنسولی و مشخصا پلی استیشن و بعد از آن ایکس باکس تشکیل داده اند. با اینکه اپیک تلاش بسیاری برای ورود به دیگر پلتفرم ها اعم از موبایل کرده، اما هنوز هم فورتنایت بیشترین درآمد خود را از کنسول های بازی دارد. این موضوع، جهبه گیری اپیک گیمز علیه اپل و گوگل و استورهای موبایلی این دو شرکت را بسیار منطقی تر می کند.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 580

به "بیشترین درآمد فورتنایت از موبایل نیست، از پلی استیشن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین درآمد فورتنایت از موبایل نیست، از پلی استیشن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید