افزایش 30 درصدی قیمت لوازم خانگی

به گزارش آقای معلم، افزایش قیمت لوازم خانگی داخلی کنترل میشود. مرتضی میری با بیان این نکته افزود: افزایش قیمت لوازم خانگی در امسال 20 تا 25 درصد است.

افزایش 30 درصدی قیمت لوازم خانگی

مرتضی میری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در مصاحبه با خبرنگاران در مورد افزایش قیمت لوازم خانگی گفت: افزایش 30 درصدی روی لوازم خانگی را قبول دارم. این افزایش بیشتر روی کالاهای خارجی است؛ چون واردات آن به کشور متوقف شده و همچنین جلوی ورود قاچاق این کالاها گرفته شده است.

مرتضی میری با اشاره به جلسه روز گذشته سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و فراوری کننده، اضافه نمود: معین شده است که افزایش قیمت روی لوازم خانگی فراوری داخل، تلویزیون حداکثر 20 درصد و بقیه لوازم خانگی حداکثر 25 درصد خواهد بود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار داشت: این افزایش قیمت ظرف چند روز در سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات، توسط شرکت ها ثبت خواهد شد (در حال حاضر قیمت های موجود مربوط به بهمن 98 می باشد). اگر شرکت ها افزایش قیمت خود را ثبت نکنند و یا افزایش قیمت مغایر با میزان افزایش اعلام شده از سوی سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و فراوری کننده باشد، با فراوری کنندگان و فروشندگان برخورد تعزیراتی خواهد شد. اتحادیه ما منتظر تثبیت قیمت ها در این سامانه است تا بازرسین سازمان با حضور در فروشگاه ها به کنترل قیمت ها بپردازند.

میری همچنین درباره وجود هرگونه گرانفروشی توسط فروشندگان لوازم خانگی، عنوان نمود: قیمت اجناس داخلی توسط اتحادیه و سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات کنترل می گردد و درصورت مغایرت قیمت فروش توسط فروشندگان، امکان شکایت به وسیله همین سامانه، اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی و سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و فراوری کننده وجود خواهد داشت.

وی با تاکید بر این که هیچ کدام از کالاهای خارجی وارد نمیگردد، اضافه نمود: در صورت وجود کالاهای خارجی در بازار یا قاچاق است و یا از قبل در فروشگاه ها موجود است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 2

به "افزایش 30 درصدی قیمت لوازم خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 30 درصدی قیمت لوازم خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید