استخدام خرابکار برای جدایی همسران در ژاپن

به گزارش آقای معلم، قیمت ها برای سیاستمداران یا سلبریتی ها بیشتر است و به حدود 20 میلیون ین (14 هزار و 830 پوند) می رسد.

استخدام خرابکار برای جدایی همسران در ژاپن

در ژاپن افراد می توانند برای رهایی از زندگی مشترک، یا خراب کردن رابطه موازی همسرشان، افرادی را استخدام نموده تا روابط آنها را متلاشی نمایند. افراد استخدام شده به صورت حرفه ای فعالیت نموده و با توطئه، فریب و نیرنگ مدارکی برای جدایی در اختیار کارفرمایان قرار داده یا مانع ادامه رابطه همسران آنها می شوند. در بسیاری از موارد آنها فرایند طلاق برای کارفرمایان خود را آسان خواهند کرد. استفاده از این ماموران پول زیادی می طلبد و مشتریان معمولا از قشر مرفه و ثروتمند هستند.

بی بی سی در گزارشی با نام خرابکارانی که برای سرانجام رابطه خود استخدام می کنید به آنالیز معضلات طلاق و بعضی از سنت های جدایی مردم در ژاپن پرداخته و حرفه ای به نام واکارساسیا (wakaresaseya) در این کشور را معرفی می نماید. واکارساسیا در زبان انگلیسی فروشگاه خداحافظی ترجمه می شود.

به گزارش خبرنگاران، در ژاپن شما می توانید یک مامور واکارساسیا را برای فریب همسر یا شریک زندگی خود استخدام کنید تا زندگی مشترک خود را به یاری ماموران این سازمان ها تمام کنید.

در سال 2010، آقایتاکشی کووابارا به جرم قتل خانم رای ایزوهاتا معشوقه خود محکوم شد. آنچه توجه دنیا به این قتل را جلب کرد، قتل یک معشوقه از سوی پارتنرش نبود. داستان این بود که آقایکووابارا از سوی همسر قانونی خانم ایزوهاتا به عنوان یک فرد حرفه ای برای فریب همسرش استخدام شد تا بهانه ای برای به هم خوردن ازدواج آنها باشد.

کووابارا به عنوان مامور و عامل آژانس واکارساسیا دیدار خودش با خانم ایزوهاتا را در یک سوپرمارکت مهندسی کرد. ظاهر ساده، مثبت و عینکی او نیز به بهبود رابطه او و سوژه مورد نظر یاری کرد. آن دو یک رابطه را شروع نموده که در نهایت به رابطه ای واقعی منجر شد. کمی بعد یکی از همکاران کووابارا عکسی از آنها در یک هتل گرفت و همسر ایزوهاتا از آن عکس به عنوان مدرک طلاق استفاده کرد. (چنین شواهدی در حین اعتراض به طلاق در دادگاه های ژاپن لازم است).

زمانی که ایزوهاتا از نقشه همسرش آگاه شد، با عصبانیت خواستار قطع رابطه با کووابارا شد. این بار کووابارا که خواستار جدایی از ایزوهاتا نبود، زن را با طنابی خفه کرد. سال 2011 کووابارا به جرم قتل ایزوهاتا به 15 سال زندان محکوم شد.

صنعت واکارساسیا پس از قتل ایزوهاتا آسیب زیادی دید. پس از این اتفاق صاحبان صنعت به فکر ایجاد بعضی اصلاحات مانند کسب مجوزهای لازم برای ماموران خصوصی و آموزش بیشتر آنها افتادند.

یوسوکه موچیزوکی به عنوان یکی از ماموران گروه اول این موسسات در شعبه مغازه خداحافظی یا صنعت واکارساسیا در این باره می گوید: این قتل تاثیرات منفی زیادی در تبلیغات آنلاین خدمات واکارساسیا گذاشت و شرایط خدمات را سخت تر کرد. جامعه نیز به کار ماموران و کارآگاهان ما مشکوک تر شد و این موضوع چالش های بیشتری برای ما ایجاد نموده است.

هنوز بیش از یک دهه از قتل ایزوهاتا توسط یک عامل واکارساسیا نمی گذرد اما تبلیغات آنلاین این شرکت ها با قدرت تمام بازگشته اند و با وجود دستمزدهای گران، این تجارت پررونق و شکوفا به نظر می رسد.

صنعت واکارساسیا در ژاپن عمیقا بی اعتبار و بدنام است و بسیاری از مزدوران و عاملان آن در سایه و بدون مجوزهای لازم کار می نمایند/ عکس: آلامی

درخواست برای استخدام یک مامور واکارساسیا

این صنعت هنوز به صورت تخصصی و ویژه خدمات می دهد. براساس یک آنالیز حدود 270 آژانس واکارساسیا به صورت آنلاین تبلیغ می نمایند. بسیاری از این موسسات به شرکت های کارآگاهان خصوصی در کشورهای دیگر وابسته اند و می توانند خود را در برنامه نابودی روابط بیاندازند.

موچیزوکی به عنوان یک موسیقیدان سابق که اینک به وسیله گارآگاهی در صنعت واکارساسیا زندگی اش را می گذراند، در این باره گفت: استفاده از خدمات واکارساسیا پول زیادی احتیاج دارد بنابراین بهتر است مشتریان ثروتمند باشند. به گفته او یک پفراینده ساده که اطلاعات زیادی در باره سوژه مورد نظر در آن وجود دارد حدود 4 هزار ین ژاپن (2 هزار 970 پوند) هزینه در بر خواهد داشت.

پفراینده های سخت تر و بدون اطلاعات نیز گرانتر خواهند شد. قیمت ها برای سیاستمداران یا سلبریتی ها بیشتر شده و به حدود 20 میلیون ین (14 هزار و 830 پوند) می رسد. بخشی از این هزینه به رازداری و احتیاط بیشتر در پفراینده ها باز می شود. موچیزوکی در این باره می گوید که شرکتش موفقیت بالایی در پفراینده های خود داشته است اما مشتریان باید به تمام ادعاهای مطرح شده از سوی این شرکت ها شک نمایند و برای شکست های احتاقتصادی نیز آماده باشند.

---

تداوم و وجود صنعت واکارساسیا نشان می دهد که پول و فریب می تواند روابط مردم و زوج ها بدون تشخیص خود آنها نابود نموده و تحلیل برد.

---

استفانی اسکات نویسنده ساکن لندن رمان جدیدش با نام هر چه از من باقی ماند، مال توست را براساس پفراینده ایزوهاتا نوشته است. او چنان تحقیقات گسترده ای را در خصوص این پفراینده انجام داد که به عضویت انجمن حقوقدانان بریتانیایی ژاپن درآمد.

او در این باره می گوید که استخدام یک واکارساسیا به شما یاری می نماید تا از بحث درگیری جلوگیری کنید. این استخدام راهی بدون درگیری برای حل یک شرایط سخت در کوتاه مدت است. اگر همسر شما عاشق کسی شده باشد، با احتمال بیشتر با درخواست طلاق موافقت می نماید. در واقع هنگامی که یکی از طرفین با طلاق مخالف و فرایند دادگاه پیچیده شده است، این شیوه موثر بوده و کار می نماید.

اما بیشتر مراجعین موچیزوکی متاهلانی نیستند که قصد دارند از همسر خود جدا شوند. بسیاری از آنها خواستار از بین رفتن روابط موازی همسرانشان با دیگران هستند. موچیزوکی یک پفراینده ساده در این زمینه را شرح می دهد.

برای مثال ایا بر این باور است که همسرش بونگو با فرد دیگری در ارتباط است. او با چیکاهایده یکی از عوامل واکارساسیا در این باره صحبت می نماید.

چیکاهایده تحقیقات خود را شروع می نماید: او از اطلاعات ایا استفاده می نماید، سایه به سایه بونگو را تعقیب نموده و پیغام ها و پروفایل های او در فضای مجازی را وارسی می نماید و از زندگی کاری، محبت آمیز و معمولی او گزارش تهیه می نماید. کمی بعد او با دریافت عکس و تهیه مستندات نظر خود در خصوص خیانت در رابطه را ارائه می نماید. بونگو یک ورزشکار و علاقه مند به باشگاه از بخش کاگوشیمای ژاپن است و به همین دلیل چیکهایده یکی از عوامل خود با نام دایسوکه با لهجه کاگوشیمایی را برای برقراری ارتباط با او به سراغش می فرستد.

دایسوکه به باشگاه بونگو رفت و آمد نموده و کم کم سر گفت و گو و دوستی را با او باز می نماید. به لطف تحقیقات چیکهایده اطلاعات زیادی در خصوص بونگو وجود دارد و صحبت کردن از علایق بونگو چندان مشکل نیست. در نتیجه دایسوکه در زمان کمی با بونگو دوست شده و اطلاعات زیادی در خصوص دوست دختر جدید بونگو به نام ایمی پیدا می نماید.

دایسوکه اینک یکی از عوامل خانم به نام فومیکا را وارد بازی می نماید. مانند دایسوکه و بونگو این بار فومیکا روابط خود با ایمی را پرورش می دهد و اطلاعات زیادی مانند روابط او با مرد ایده آلش را به دست می آورد. در نهایت فومیکا ترتیب یک شام گروهی با ایمی و دیگر همکاران مرد خود را می دهد. یکی از این مردان گرو نام دارد.

گرو تمام علایق، احساسات و نفرت های ایمی را می شناسد و در واقع مرد رویایی ایمی است. او ایمی را فریب می دهد.

موچیزوکی به عنوان یکی از ماموران آژانس های تخریب روابط در ژاپن می گوید: ماموران حق ارتباط جنسی با سوژه های خود را ندارند و خود را در معرض پیگردهای قانونی قوانین جنسی ژاپن قرار نمی دهند.

در ادامه داستان ایمی در مواجهه با مرد رویایی خود رابطه خود با بونگو را به هم می زند. در اینجا پفراینده با موفقیت به سرانجام می رسد. البته مشتری اصلی می تواند در صورت شروع دوباره رابطه یا شروع رابطه دیگر به مرکز کارآگاهی ویژه مراجعه کند.

موچیزوکی می گوید: چنین پفراینده ای به 4 مامور و حداقل 4 ماه زمان برای سرانجام رابطه احتیاج دارد. این عملیات پر زحمت است و برای آن باید قوانین ژاپن را به خوبی بشناسید.

وی اضافه کرد: مسایل مربوط به ازدواج، جدایی و طلاق حساس ترند. ورود به این حوزه ها می تواند خطرناک باشد. ممکن است بسیاری از ماموران بدون مجوز در این حوزه ها فعال باشند و در سایه حرکت نمایند. بعضی از ماموران پس از انجام یک ماموریت محو خواهند شد و دیگر کار نمی نمایند.

بازار خدمات ارتباطات انسانی در ژاپن

اسکات نویسنده ساکن لندن می گوید: اگرچه بعضی از ویژگی صنعت واکارساسیا در ژاپن عجیب و منحصر به فرد به نظر می رسد اما مراکز مشابهی در این زمینه در سراسر دنیا وجود دارد. ممکن است در کشورهای دیگر تله های جنسی یا هماهنگی های هنرمندانه کمتر مرسوم باشد یا در زیرشاخه صنعت تحقیقات خصوصی قرار گیرد.

استفانی اسکات نویسنده ساکن لندن برای نوشتن رمان جدید خود تحقیقات گسترده ای را درباره صنعت واکارساسیا و وقایع واقعی که در این صنعت اتفاق افتاده انجام داده است/ عکس: Julius Honnor

اسکات در این باره می گوید: آنالیز اثرات ماموران و کار واکارساسیا روی مردم بسیار سخت است زیرا بسیاری از مردم کار این آژانس ها را صحیح نمی دانند چه رسد اینکه بخواهند قربانی نقشه های آنها شوند و از این ننگ صحبت نمایند. این کار و حرفه در ژاپن وجهه و اعتبار خوبی ندارد.

مای نیشیاما تهیه نماینده تلویزیون و رادیو می گوید: برای هر چیزی در ژاپن بازاری وجود دارد. این بازارها شامل اجاره یک خانواده جعلی، یاری به ایجاد یک رابطه عاشقانه و جدا کردن فرزند از پارتنر نامناسب می شود.

این ماموران می توانند برای ارائه مدارک پول تسلی به یکی از زوجین در ژاپن استخدام شوند. پول تسلی در ژاپن به زوجی تعلق می گیرد که همسرش به دلایلی مانند خیانت مقدمات طلاق را فراهم نموده است.

دفتر بین المللی قوانین یاماگامی ژاپن که تا به امروز با هیچ یک از ماموران واکارساسیا برای همکاری ننموده است، اما شوگو یکی از وکلای این دفتر در این باره می گوید: بسیاری از موکلان ما برای به دست آوردن شواهد خیانت با ماموران این سازمان ها همکاری خصوصی دارند. در واقع استخدام واکارساسیا برای پرداخت پول تسلی برای یکی از زوجین ژاپنی منفعت اقتصادی خواهد داشت.

تداوم و وجود صنعت واکارساسیا نشان می دهد که پول و فریب می تواند روابط مردم و زوج ها را نابود نموده و تحلیل برد بدون اینکه آنها متوجه بسیاری از مسایل شوند.

سختی طلاق، هنجارهای اجتماعی و اتفاقاتی که تغییر آنها در قوانین اساسی آینده بعید به نظر می رسد، نشان دهنده ارزشمند بودن خدمات موچیزوکی به عنوان مامور خدمات نمایندگی های فروشگاه های خداحافظی است.

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 165

به "استخدام خرابکار برای جدایی همسران در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخدام خرابکار برای جدایی همسران در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید